ELM320 a komunikace s kapesním počítačem

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

ELM320 a komunikace s kapesním počítačem

#1 Příspěvek od Nagant »

Mám postavenou diagnostiku OBD2 PWM (Ford) dle Praktické Elektroniky/ARadia 9/2004, což je přesné katalogové zapojení dle http://www.elmelectronics.com/DSheets/ELM320DS.pdf .

S notebookem mi to v pohodě funguje, ale s kapesními počítači Palm a sériovým kabelem bohužel nikoliv. Mám Palm Tungsten T, pořídil jsem si navíc i Palm M515, ale ani s jedním mi nekomunikuje program OBD Gauge (http://www.qcontinuum.org/obdgauge/ ) s ŘJ v autě.

Můžete se někdo prosím podívat na to katalogové zapojení na stránkách ELM Electronics a posoudit, hodnoty kterých součástek RS232 přizpůsobení na vývodech 5 a 6 ELM320 mohou být eventuálně kritické?

Případně, máte někdo postavenou diagnostiku s obvodem řady ELM32x a funguje vám s nějakým kapesním počítačem (Palm, PocketPC)?

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#2 Příspěvek od Nagant »

Tak ještě se zeptám takto - máte někdo tu diagnostiku s ELM320 (Ford PWM) postavenou? Potřeboval bych zkonzultovat nějaké hodnoty průtoku vzduchu, co mi dává MAF - váha vzduchu, porovnat, co to říká na jiném autě.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#3 Příspěvek od Raptor181 »

Skus to na Fordfore. :wink:
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#4 Příspěvek od Nagant »

"Opráším" tento dotaz - nepoužíváte někdo diagnostiku ELM32X s Palmem či PocketPC? Zkoušel jsem Palm Tungsten T a Palm M505 a neuspěl jsem. Tak mne zajímá, zda to někomu vůbec chodí na jakémkoli kapesním počítači.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#5 Příspěvek od Raptor181 »

Jo videl som to niekde na nete a chodi to na PDA.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od Nagant »

No, ono by to mělo chodit i na těch mých Palmech, a nechodí - tak se ptám na praktické zkušenosti, byť s jinými PDAčky. Abych věděl, co si případně pořídit.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#7 Příspěvek od Raptor181 »

Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#8 Příspěvek od Nagant »

Tak laboruji dál, už jsem udělal i úpravy na systémovém konektoru u RS232 kabelu do Palmu (spojení pinů 1 a 12, mezi 1 a 8 rezistor 100k s tolerancí 1%, a pořád nic, s Palmem to nekomunikuje. :cry:
Mám tam mezi diagnostikou a HotSync kabelem do Palmu redukci nullmodem+gender changer 2-3 / 3-2 / 5-5, na straně k palmu navíc spojené piny 7 a 8 (RTS a CTS). Mám ještě zkusit spojit spolu piny 1,4 a 6 (CD, DTR a DSR)?

Myslíte, že by to mohlo být tou "maticí" na TX/RX ELM320 (piny 5 a 6) - mám tam sice hodnoty rezistorů dle schématu, ale s velkou tolerancí (bez 4.proužku, takže asi +-20%). Mám je nahradit rezistory s tolerancí 1%, nebo tam rovnou nějak vbastlit převodník s MAX232?

Opakuji, že s notebookem to jde, tam ale asi seriový port "zkousne" kdeco.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#9 Příspěvek od Nagant »

Tak jsem to zkoušel ještě s PocketPC Symbol PPT-8846, ale bohužel s autem nekomunikuje. Když to zkouším doma na stole, diagnostiku napájím ze stabilizovaného zdroje 12V a programem typu "hyperterminál" komunikuji s vestavěným ELM320 (příkaz ATZ) normálně (odpoví ELM320 2.0). Když to připojím k autu, mám třeba i problém v hyperterminálu něco napsat. Když už se mi podaří ATZ napsat, diagnostika často neodpoví.

Mám ten výstup opravdu nějak překopat na MAX232? Oddělí to části OBD2 - ELM/ ELM - PDA lépe? (resp. budou mít signály lepší průběhy?)

(Opakuji, že s notebookem to funguje.)

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“