Jak na spam v emailu?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Jak na spam v emailu?

#1 Příspěvek od CZJKP1 »

Občas mě chodí takovéto přihlouplé emaily. Nemá někdo podobné zkušenosti a tip odkud by to mohlo být, člověk se všudemožne registruje apod. Ale největší sranda je v tom, že to chodí vždy z jiných mejlovek a tak nemá cenu udělovat BAN na ty mejlárny.

Jinak na facbooku nejsem registrovan :? a takze ten nazev predmetu spoleha na to ze nachyta lidi ktery jsou na fabeoku registrovany. Mimo toho v odkazu je nějáký vir, alespon mi to ESET detekuje jako trojáka...
Přílohy
spam.JPG
(126.54 KiB) Staženo 135 x

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#2 Příspěvek od bastlir40 »

Nastav si filtr v poště a bude ti to automaticky mazat nebo přesouvat do spamu. To záleží už na tobě jak nastavíš filtr.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

CZJKP1 píše:Mimo toho v odkazu je nějáký vir, alespon mi to ESET detekuje jako trojáka...
a proč do toho lezeš ???

1. zásada, neznám odesílatele, vůbec do toho nelezu !!!!!!! a hned mažu !!!
2. zásada, ikdyž je to od známé adresáta, neznamená, že je to bezpečné !!!
. . . a pokud je tam příloha která je divná nebo ji nečekám, okamžitě mažu !!!!
(*.exe; *.com; *.zip; *.rar)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Správně - bezpečné chování se na internetu je nejúčinnější ochrana před zavlečením nějakého sajrajtu do počítače. Jednoduše neklikat bezhlavě na každý odkaz, co přišel, ani neotevírat přílohy, o nichž nic nevím, zejména, nevím-li nic o tom, kdo mail poslal.
Když to filtr nerozpozná sám, přesouvám tyto maily do spam-koše. Tam si je osahává robot na mailserveru a příště by neměl ze stejné adresy nebo se stejným odkazem přijít.
Nevím sice, v jakém intervalu je spam-koš testovaný na Seznamu, ale, na Centru, nechám-li ty maily v něm asi 10 dní, přestanou chodit, případně tam spadnou rovnou. Takže ve spam-koši nechávám spamy cca 1 měsíc, starší mažu nebo vysypu celý koš najednou.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od CZJKP1 »

Proč do toho lezu, tak mam NOD32, tak se citím, že se mi nemůže nic stát a tak jsem chtěl vědet, jestli tam bude troják nebo nějáký fotky...

Ale kdyby se něco stalo, tak by mi to asi nasr. protože jsem dělal před pár dny reinstall woken.

Mimochodem, dnes mi ten mejl přišel znovu, se stejným zněním, ale z mejlové adresy info@spalvora.lt

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#6 Příspěvek od fero7 »

CZJKP1 píše:Proč do toho lezu, tak mam NOD32, tak se citím, že se mi nemůže nic stát ....
Tak to si fakt naivny!
Niektori si tiez mysleli, ze ak prechadzaju cestu po prechode, tak sa im nic nemoze stat.
A dnes vonaju fialky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

CZJKP1 píše:nebo nìjáký fotky...
Ty si uplne blby? Nechapal som, na koho moze takyto mail fungovat, ale uz chapem... Ty si schopny si z webu sam stiahnut nejake svinstvo, rozbalit si to a este aj spustit... :roll:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mě dělá docela radost spam filtr v Thunderbirdu, ze začátku se musí trošku "vychovat", co je spam a co ne a pak už to třídí jedna radost. Až se někdy divím...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od CZJKP1 »

No já měl aktivní různé antispamové a antivirové ochrany, ale vše jsem zrušil neboť se mi stalo, že mi nepřišel mejl od prodejce z aukra, a já trochu naznačil, že bych se mohl dočkat odpovědi. Pak to byl trochu ,,trapas" z mé strany.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na to přece stačí dát si aukro do Kontaktů a "deaktivovat" SPAM filtr pro adresy z Kontaktů.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“