BM556 a meranie elytov

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

BM556 a meranie elytov

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

Niekde som tak okrajovo videl ,ze na neakom podobnom osciloskope, sa da
zmerat elyt kondenzator.Takze vedel by tu niekto mi napisat ci a co ,ako na tomto BM556 sa da merat kapacita ci ESR.Este som s nim nerobil ,iba volakedy myslim na digitale som ladil s kamosom antenne kanalove zosilovace.Teda ak by ste boli niekto ochotny (manual som pozical ,uz neviem ani u koho je)napisat co ako musi byt zapnute,stlacene pri merani,ktore kable nato potrebujem,kde budu strcene.Jeden kamos z tadialto mi hovoril ,zeby to potom skusil .Budem velmi rad,vdaka.Aj link by pomohol,ja som nic nenasiel.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

tiktak1953 píše:Niekde som tak okrajovo videl ,ze na neakom podobnom osciloskope, sa da
zmerat elyt kondenzator.Takze vedel by tu niekto mi napisat ci a co ,ako na tomto BM556 sa da merat kapacita ci ESR.Este som s nim nerobil ,iba volakedy myslim na digitale som ladil s kamosom antenne kanalove zosilovace
jednoduchým způsobem měřit kapacitu nebo ESR na osciloskopu nejde . . .
je k tomu potřeba ještě alespoň NF generátor . . .

a ten digitál, co jste s kámošem ladili kan. zesilovače musel být spektrák s tracking generátorem, rozhodně to nebyl osciloskop . . .

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#3 Příspěvek od tiktak1953 »

Diky,mozes potvrdit ze aj na tomto mojom oscilaku by to slo s nizko frekv.generat.potom merat kapacitu aj esr.Nevies prosim Ta,niekto poradit ci su niekde v neakej domacej elektronike taketo generatory?Pripadne schema,odkaz aby som si ho vyrobil.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Vyrob si toto a máš všetko pohromade .
Přílohy
elytoměřič B2-79-52.JPG
(128.29 KiB) Staženo 318 x

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

a nebo si pořiď Zajíce !

podle stylu tvých dotazů si myslím, že tvé znalosti nejsou ani základní . . .

odpovědět na tvoje předchozí dotazy nejde jednou větou (nebo dvěma . . .)

a už jsi někdy ten svůj osciloskop alespoň zapnul ?
Jsem přesvědčen že né, jinak bys totiž nenapsal tohle:

"Teda ak by ste boli niekto ochotny napisat co ako musi byt zapnute,stlacene pri merani,ktore kable nato potrebujem,kde budu strcene"

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Lissajous mu zcela zjevně neříká nic. Ale to se (možná) časem poddá...
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 18 lis 2011, 09:19, celkem upraveno 2 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#7 Příspěvek od tiktak1953 »

BOBOBO,chcem si neaky vyrobit,ale tento co si dal ?.ok1... na Slov.sa predava Zajac za 45Euri,dal som dneska ponuku, ci niekto nieco dobre neponukne.Pisal som ze kamos pride ho zpojazdnit,ukaze mi to ,ak vobec je dobry.Ked ti dam ja moj vibrograf na Quartz hod.tiez budes najprv pozerat co je asi na co.ten NF generator si dokazem urobit ,len som myslel ze niekto da dobre schema.VIDIM, ze je tu pre niekoho problem, na nieco sa pytat.
Nemusite viac na toto tema mi odpovedat,moze sa vymazat.Lutujem ,ze som sa pytal,vdaka.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

tiktak1953 píše:Pisal som ze kamos pride ho zpojazdnit,ukaze mi to ,ak vobec je dobry.Ked ti dam ja moj vibrograf na Quartz hod.tiez budes najprv pozerat co je asi na co.ten NF generator si dokazem urobit ,len som myslel ze niekto da dobre schema.VIDIM, ze je tu pre niekoho problem, na nieco sa pytat.
ano, máš pravdu, pro někoho je problém se na něco zeptat . . .
. . . když neví, na co se má ptát.

pokud se blbě zeptáš, dostaneš blbou odpověď.

pravdu máš taky v tom, že o vibrografu na Quartz hodiny nevím nic, ale proto se na něj taky neptám a nejdříve si něco najdu, třeba tady a je mi jasné, že to je přesný čítač kmitů vydávaných hodinkovým strojkem a snímaný mechanicky přes pouzdro hodinek(otřesový snímač?).
ta problematika bude asi složitá a protože o ní nic nevím zajdu si s vadnými hodinkami k hodináři . . . protože jsem elektrotechnik.

Počkej až k tobě dojde ten tvůj kamarád a on ti vysvětlí jak se osciloskop používá a jak vlastně funguje.
Pak si to zkus na papír všechno napsat a dej mi vědět kolik papírů jsi popsal . . . myslím že pochopíš proč jsem to tady nerozebíral.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#9 Příspěvek od ok1hga »

a pokud si chceš něco postavit, můžeš třeba tohle, je tam generátor a vyhodnocení je prováděno analogovým měřidlem, místo kterého můžeš použít i osciloskop . . .

. . . ale stejně si nejdříve něco prostuduj

Uživatelský avatar
gmike
Příspěvky: 94
Registrován: 26 zář 2009, 02:00

#10 Příspěvek od gmike »

Mohlo by tě zajímat tohle : http://www.elportal.pl/pdf/k04/63_019.pdf

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Mám zato , že tiktaka nepřesvědčí nikdo , lebo mu už niekto povedal . :D

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#12 Příspěvek od tiktak1953 »

Chcem sa vas spytat ,ci tento NF generator bude dobry ku tomuto osciloskopu na meranie elytov vdaka:
http://coptel.coptkm.cz/index.php?actio ... instance=1

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Bernard »

Generátor obdélníkového průběhu je nevhodný. Podívej se na princip:
http://ukzu.uniza.sk/ekniha/Meranie_a_m ... imenty.pdf
experiment 21 na straně 30. Na takové měření je nutný zdroj sinusu, a těch 50 Hz je všude po ruce. Ovšem ESR takhle nezměříš.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od PavelFF »

Tady je jednoduchý přípravek na odhad velikosti ESR (po ocejchování pevnými odpory). Ale musíš k němu mít generátor - ideálně sinusový. Z obdélníku by to šlo prý vyrobit přidáním filtru, který z toho cca sinusovku vytvoří.

http://www.anatekcorp.com/ttg/tiptrick.htm#Scope%20ESR

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#15 Příspěvek od tiktak1953 »

Pani vdaka,iden si robit tento LCM3 digi merak a na BM556 som chcel skusit zakial merat.Este zhaniam aj kable ku nemu.Priebehy ATX zdrojov na nom mozem merat tak, ze atx zdroj napojim na oddelov.trafo ?Alebo inac?

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“