Lenovo B560, nereaguje na zapnuti

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Lenovo B560, nereaguje na zapnuti

#1 Příspěvek od robo »

Asi pred pul rokem jsem koupil notas Lenovo B560. Do dnesniho dne jel bez problemu. Dneska ho chci zapnout a nic. Proste mrtvo. Zdroj dava bez zateze 20.5V, baterka je na beton ok. Notas nikam necestuje. Stale je polozen na stole, v teple. Premyslim co se mohlo stat. Je v zaruce, takze pujde na servis. Ted jen nevim co s daty na disku. Nechci ho davat i s daty na disku. Jedna moznost je pretahnout data na druhy hdd. A nebo tam dat velikostne stejny druhy cisty disk. Jenze ten origos disk je rozdelen na dva oddily, a ma nainstalovany os, a je tam vyhrazeny skryty oddil kde je recorvery soft. Jak se na to v servisu budou tvarit kdyz tam dam cisty disk. Je nejaka moznost pokusit se notas bez rozdelani ozivit ? Asi ne. Dekuji

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

je zospodu notesa deklik pre vybratie hdd? ak ano tak hadr vybrat a do servisu bez neho.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Ze spodu je dekl kde po odsroubovani nekolika sroubku se dostanu k hdd. V navodu je informace o vymene hdd. Neni tam nic o zakazu vymeny ci nechat si ho vymenit pouze v servisu. Takze idealni moznost by byla to poslat na servis bez hdd. Jen doufam ze s tim nebude servis delat problem, ze tam neni hdd .

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

neviem ako tento servis ale servis pre asus nemal problemy. do protokolu sme vzdy uviedli "nezasilam to a toto" a bolo.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

Ješt je tu možnost píchnout ten HDD do stolního PC, vytahat citlivá data a smazat je z něj.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Řekl bych, že ideální by bylo vydělat HDD ven a reklamovat jen NB bez něho. Od toho jsou ale snad telefony, ne ? Zavolej do toho servisu a zeptej se jich na to, jestli tam můžeš dát na reklamaci NB bez HDD, že je problém jen v NB - nestartuje. Pokud by se cukali, tak HDD vydělat, překopírovat citlivá data jinam a smazat a poté na něm provést aspoň defragmentaci.

Uživatelský avatar
voodoo400
Příspěvky: 144
Registrován: 23 pro 2009, 01:00

#7 Příspěvek od voodoo400 »

Už som opravoval NTB s takým istým problémom ale po záruke a bolo tam vadné len tlačítko Power.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Koupeno v Electroworldu. Zkusim zjistit kde se naleza servis a pokud by byl v Brne, ze bych jim to tam privezl rovnou. Pokud to pujde.
Naposledy upravil(a) robo dne 16 lis 2011, 18:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Habesan »

1) Napsal jsi to blbě.
2) To slovo s 'C' by se tu mělo zakázat.
Chtěj zpátky peníze a už tam nikdy nechoď.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

Tak jsem vcera v servise zjistil ze tenhle notas, ac je servis servisnim strediskem Lenovo, tak musi do Prahy. Kdyz jsem jim rekl ze jim k tomu nedam puvodni disk, ze na nem mam data, tak se chvilku ten na druhe strane tel. cukal. Ze ne ze to musi byt jako celek, tedy i s diskem. Po slovni vymene nazoru od sve puvodni predstavy, ze to musi byt s hdd, ustoupil. Napadla me jeste jedna moznost. Mam W7, druhy cisty hdd a puvodni hdd s os. Je mozne naklonovat os na novy disk, ale s tim ze by tam byl vytvoren cisty system. Proste komplet WM7, tak jak byl pri prvnim zapnuti notasu. Vcetne ovladacu. Asi je to blbost, co me napadlo. Dik

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

A preco by si to robil? Vsak keby sa inak nedalo, tak im daj disk cisty. To uz ich nemusi zaujimat, ci tam mas windows alebo nie.

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#12 Příspěvek od czatlantis »

zkopíruj si co chceš k sobě a dej jim čistej disk. oni si s tím už poradí.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od robo »

Tak notas opraven. I s cestou do Polska-servis a zpet to trvalo 5 dni. A v tech peti dnech byla so a ne. Na papire ze servisu, vymena zakladni desky. Jeste pred transportem jsem tam volal jestli mam poslat i zarucak. A pritom jsem se zeptal na disk. Ze bych ho tam nedal vubec. Ze zavada s diskem nesouvisi, ze je tak jako by vubec nefungovala tv a servis by po me chtel k te televizi i antenu. Ne ne, oni maji smernice, disk tam byt musi. Pokud tam nebude tak je mozne ze to servis neprijme a posle mi to zpet. Nekdo z dopoledni sichty mi neprimo rekl, ze tam disk mit nemusim a ze udela do systemu poznamku, ten odpoleni zadnou poznamku nenasel.
Chyba byla ze jsem nemel disk o stejne velikosti. Muj znami se zivi pocitaci tak jsem si rikal ze si disk pujcim. Vzhledem k dnesni situaci s cenou disku prodal vse co mel. Tak jsem pripojil disk k pc, zkopiroval do pc a pote z disku smazal co bylo nutne. Notas prisel ve stavu os a software tak jak byl poslan do servisu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“