Mokrá bruselská krysa

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Mokrá bruselská krysa

#1 Příspěvek od Crifodo »

Tahle nikým nevolená bruselská myš řekla před rokem:
Národní státy jsou mrtvé a víra, že země mohou obstát samy o sobě je podle něj nejen iluze, ale lež, pronesl rezolutně evropský prezident ve svém projevu v Berlíně u příležitosti 21. výročí pádu Berlínské zdi.
silou napříč celým kontinentem.
"Musíme společně bojovat proti nebezpečí nové euroskepticismu," prohlásil přímo Rompuy.
"V každém členském státě existují lidé, kteří věří, že jejich země může přežít sama v globalizovaném světě. To je více než iluze - je to lež," řekl dále.
Před pár lety tato krysa držela patronát nad dotováním Řecka, z peněz sebraným jiným, v zájmu megaEvropy.
A dneska:
varoval, že je třeba jednat okamžitě, aby bylo euro zachráněno. „Vstupujeme do kritického období deseti dní,“ varoval tento týden v souvislosti s evropským summitem plánovaným na příští pátek.
„Potíže se stávají systémovými. Jsme svědky úplné ztráty důvěry,“ přisvědčil předseda Evropské rady Herman Van Rompuy.
http://www.novinky.cz/ekonomika/252194- ... zpravy-dne
Komu bude Evropa vděčit za bídu, za chaos a možná za válku:
Herman Van Rompuy byl loni necelý rok belgickým premiérem. Po přijetí Lisabonské smlouvy byl k překvapení mnohých tento neznámý politik zvolen za prvního evropského prezidenta. Rompuy je pravidelným účastníkem tajných elitářských setkání skupiny Bilderberg Group. Po svém jmenování v Evropském parlamentu ohlašoval příchod Nového světového řádu.
Obrázek
Tímto taky děkuju všem eurohujerům, kteří tomu :ignore: fandili.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#2 Příspěvek od renda15 »

Skvělé na tom je, že vypadá tak, jak si ho podle jména představuji. Tohle je nová norma a takto vypadá euročlověk.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Hejnicek »

renda15 píše:Skvìlé na tom je, že vypadá tak, jak si ho podle jména pøedstavuji. Tohle je nová norma a takto vypadá euroèlovìk.
Jo trefne, pouze za par let bude navic trochu v barevne skale posun dohneda.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Napadá mne jiné slovo jako pojmenování - taky začíná na "K", ale krysa to není....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rimi
Příspěvky: 288
Registrován: 26 čer 2011, 02:00
Bydliště: Pribor

#5 Příspěvek od rimi »


Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Oldradio »

Nejhorší je, že obnovit továrny a výrobu v bývalém Československu na úroveň před rokem 1989 by prý trvalo přes 50 let. Jenže dokud se vše bude vozit z Číny, tak se z toho nevyhrabem.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#7 Příspěvek od Cust »

Tak ty chujoviny z číny nekupuj!

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#8 Příspěvek od dj_Paul »

a co jiného chceš koupit,když nic jiného není?

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#9 Příspěvek od Cust »

Já mám z číny jen počítač... A nějakou hračku pro dcerku.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Hejnicek »

Par let zpatky jsem tez peclive vybiral zbozi alespon cokoli jineho nez cinskeho, ale opravdu za chvili nic jineho nebude.
Ted uz vybiram podle vahy nebo podle smradu plastu (drobne spotrebni elektro). Smutne.
To nemluvim o naradi, ale v tomto sortimentu se jeste po rozhovoru s prodavacem vybrat da.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Až začne mít slovo řemeslo a prvovýroba větší hodnotu než bankéř,manažer či politik (jak tomu bylo v lepších dobách), vyženeme i krysy. V opačném případě nás sežerou, či aspoň smrtelně nakazí.

Ale je to silně poučný, něco jako když třeba člověk vyskočí bez padáku z letadla. Pak nastává nejenom otázka, jestli se poučil, ale hlavně jestli dostane druhou šanci.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od mtajovsky »

Cust píše:Já mám z číny jen počítač... A nějakou hračku pro dcerku.
Máte toho určitě víc, ale není to na první pohled zřejmé. Pokud jste připojen přes ADLS, tak je vysoká pravděpodobnost, že jedete přes čínský DSLAM. Když Telecom začínal s ADSL, tak jedna z prvních dodávek bylo 200 000 kusů DSLAM z Číny (už původní čínský vývoj). Máte telefon, kompaktní zářivky, televizor? Tak tam všude jsou zapotřebí vzácné zeminy. A ty dnes těží a zpracovává z 95-98% Čína.

Nejhorší je, že Čína po ovládnutí světového trhu a následného uzavření dolů v USA a Austrálii rapidně snižuje export těchto prvků a například u nedostatkové vzácné zeminy dysprosium ohlásila, že jej během pěti let nebude vůbec vyvážet.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#13 Příspěvek od Cust »

Ano, na ADSL a zářivky jsem zapoměl, televizi nevlastním a s těmi surovinami je to taky pravda. Alespoň kousek materiálu v ledničce, varné konvici, ... bude z číny. Např. i české tužky mají materiál pro výrobu tuhy z číny.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od pajosek2 »

Cust píše:Tak ty chujoviny z číny nekupuj!
Tak to všem říkám taky,jenže pak si uvědomím,že jsou také lidé,kteří prostě v peněžence nemají na kvalitní např boty,ale nutně je potřebuje pro dítě. Co mají dělat Ty matky samoživitelky nebo nezaměstnaní? Buď si jistý,že jsou za to čínské zboží vděční.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#15 Příspěvek od Cust »

Já jsem za svůj počítač z číny taky vděčný. Já si nestěžuji.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“