Léčebný přístroj

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

Léčebný přístroj

#1 Příspěvek od Superpavel »

Čau na netu sem našel léčebný přístroj. Jeto taková lampa sou vtom jen infra červený ledky a vsérii odpor všechno připojený na zdroj 12V.Postavil sem to podle toho. A výsledek ? Vono to normálně topí. To kdybych věděl tak použiju normální silnější odpory jako topný tělesa a bylo by to. Ale potřebuju vědět může mít infra červený záření nějakej léčebnej účinek na zánět kloubu ?

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od breta1 »

Stejný, jako si vyhřívat koleno u krbových kamen nebo na sluníčku.

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#3 Příspěvek od Split »

moze... teda ak pedagogicki pracovnici ustavu jadrovej fyziky a techniky ktori ucia predmet enviromentalistika neklamu, tak zrovna dnes sme mali prednasku o ucinkoch neionizujuceho ziarenia na ludske telo... infracervene ziarenie vraj podporuje krvny obeh , uvolnuje svaly a podobne veci.. samozrejme prilisna expozicia moze skodit...
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Právě jsi si ušetřil minimálně 12 tisíc, či za kolik se ten "zázrak" zvaný biolampa prodává. Účinek je stejný jako teplý obklad, ale spíš zde funguje placebo efekt, když je to za tolik peněz, tak to přece musí fungovat.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Bernard »

Biolampa je trochu jiný zázrak, ne infra, v ní je halogenka žárovka, žlutý filtr a polarizační filtr. Občas se to v rodině použije a každýmu to zatím neublížilo.

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jankop »

Lampu s ledkama běžně používají v rehabilitačním lékařství. V tom provedení se stojanem a časovačem stojí určitě 50 tisíc. Já jsem si jí teď bohužel docela užil, ale přiznám se, že v nějaký efekt nevěřím a nemohl bych tvrdit, že bych ho pociťoval. Jen ta lampa nebyla myslím infra, ale temně červená. V každým případě to byla kaskáda LED. Až mě překvapuje, že to pojišťovny proplácejí. Co mě nejvíc udivilo, že to běžně aplikovali přes oblečení. To je poněkud neobvyklé u viditelného světla.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Bernard »

Když už jsme tu v té poradně, tak se podělím o zkušenost. Člen rodiny si po různých jiných procedúrách vyléčil zánět kloubu na prstu ruky ledem. Předcházelo tomu vyšetření termokamerou a doporučena ta ledová terapie. To se ráno dal do mraznice frťánek vody s vloženou lžičkou. Večer se tím ledem obtíral ten kloub, dokud led neroztál. Tak to šlo asi měsíc a pomohlo to. Takže některý zánět nechce teplo, ale zimu!

Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

#8 Příspěvek od Superpavel »

Ale ty ledky co sem použil nesvítí viditelným světlem. Sou to ledky jako vdálkovejch ovladačích.

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jankop »

Pár nanometrů sem, pár nanometrů tam. řekl bych, že je to fuk, jen si s tím zbytečně nesviť do očí.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od AmarokCZ »

Já bych řekl, že si tím může do očí svítit dle libosti, neboť IR je neškodné. (??)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#11 Příspěvek od Cust »

Jen ti trošku prohřeje retinu - hlavně nepřipálit!

Infra záření je dobré, nejen na klouby.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#12 Příspěvek od Cust »

Vyzkoušejte centimetrové vlny - taky dobré...

Uživatelský avatar
ufero
Příspěvky: 48
Registrován: 24 črc 2010, 02:00
Bydliště: ST

#13 Příspěvek od ufero »

Před pár lety jsem se tím zabýval
Přílohy
Medlight.JPG
LED-kový přístroj
(71.58 KiB) Staženo 149 x

Odpovědět

Zpět na „Poradna“