Brzdové světlo, blikani

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ecu
Příspěvky: 21
Registrován: 12 zář 2011, 02:00

Brzdové světlo, blikani

#1 Příspěvek od ecu »

zdravim vsechny nejaky sikula by mohl umnet sestrojit napodobit neco takoveho http://www.xenony-bixenony.cz/parkovaci ... tel-3.html pri brzdeni se treti brzdove svetlo rozblika je to udajne lepsi kvuli viditelnosti bezpecnosti nemyslim si ze to bude slozita vec poradte navrhnete diky moc vsem

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od petus »

Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#3 Příspěvek od mirosne »

Ja si dovoľujem tvrdiť,že Ti to policajti nezožerú a ani na STK.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#4 Příspěvek od pavel16 »

Mám to na autě přes tři roky a ani na technické nic neříkali.Vycházel jsem z tohodle schematu:http://users.otenet.gr/~athsam/auto_flash_stop.htm jen jsem relé nahradil tranzistorem.

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od petus »

1.) homologace tatam, při způsobení dopravní nehody vina je na tobě
2.) BMW má blikání brzdových světel, ale podle síly tlaku na pedál, což má smysl.
3.) doufám, že tě nikde nikdy nepotkám, protože koukat, jak blikáš při sebemenším přibrzdění by mě opravdu hodně bavilo...
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#6 Příspěvek od pavel16 »

Buď klidnej,do Pelhřimova nejezdím. :lol:

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#7 Příspěvek od xmurgi »

Tiez si myslim, ze v sucasnej dobe su samo domo udelatka na aute riziko. Ked nie policajti, tak poistovak to s velkou radostou pouzije proti majitelovi a zatrhne plnenie, pri pripadnej skodovej udalosti. Zakerne to moze byt zvlast v pripade plnenia zo zakonnej poistky, kde kvoli blbnutiu so svetlami moze dotycny cely zivot platit niekomu trvale nasledky.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

ecu píše:pri brzdeni se treti brzdove svetlo rozblika je to udajne lepsi kvuli viditelnosti bezpecnosti
Tak to je kravina na desátou. Samo o sobě to třetí světlo dělá postačující bezpečnost oproti stavu bez něho. A jestli to tomu řidiči za tebou nestačí, tak do tebe vrazí na stopro i tehdy, když to bude blikat, ale ty budeš mít problém. Vykašli se na to, je to proti předpisům, když to není homologované a jen ti to zkomplikuje život s přechodným tvým dojmem, že to pomůže.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Tohle nesnáším. Dotaz směřoval na zapojení a ne na vaše někdy přihlouplý rady z dopravy (i když s vámi většinou souhlasím). Je plnoletej, papíry na hlavu nemá tak oc o GO?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Máš pravdu, každý je svého štěstí strojvedoucím:
na imitaci efektu BMW přece stačí obyčejný dvoutranzistorový blikač v sérii se stoplampou (od zapnutí klíčku trvale přerušující) a spínač se závažíčkem, který bude hlídat zrychlení, tedy pardon, zpoždění:
při normálním brždění sepnou všechna tři brzdová světla, přerušovač je přemostěný spínačem reagujícím na zrychlení. Teprve, když je nutné na brzdu přitlačit a auto "se staví na předek", závažíčko setrvačností rozpojí spínač, který přemosťoval spínač blikače a to horní světlo se rozbliká.
A na technické na to ani nepřijdou, protože se tam testují brzdy s vozidlem na místě. Ovšem v případě zkoumání vozidla po nehodě se to bude každé pojišťovně hodit.
Vzhledem k obvyklé frekvenci blikání 4-6 Hz to asi není nejvhodnější řešení pro stoplampu se žárovkou.

Uživatelský avatar
ecu
Příspěvky: 21
Registrován: 12 zář 2011, 02:00

#11 Příspěvek od ecu »

dekuji kazdemu kdo prispel za radu a musim souhlasit ze je to mozna blbost ale jak tu bylo psano zajima mne konstrukce zapojeni a ne jestli to je homologovane nebo ne diky

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Zapojení na tuhle vychytávku vyšlo už dávno, přesněji l.P. 1977.
Taky jsem o tom tenkrát uvažoval, ale nikdy na to nedošlo. Součástky by dnes neměl být problém nahradit. Zapojení vyšlo u nás ve Sdělovací technice.

Povídání
Obrázek
a zapojení
Obrázek
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

mi-ro píše:Tohle nesnáším. ... . Je plnoletej, papíry na hlavu nemá tak oc o GO?
Právě sis sám odpověděl. Je plnoletej, takže se o něj nemusíš starat. Kdyby ale napsal hned, že nepotřebuje připomínky o bezpečnosti atd., tak jsme si to jistě odpustili i přesto, že já zase nesnáším zase např. rady jak co vyměnit v televizi, když někdo chce poradit a přitom neví ani jak se pájí.
Tohle je jen o silničním provozu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Ale on přece vůbec nic o pravidlech provozu nepíše. Třeba to světlo chce na závodní auto, kde se to naopak vřele doporučuje. Nebo je vývojář od GM. Nepřemýšlej proboha za druhý, to už dělali komunisti a snaží se to to vládnoucí šlechta, proto mě to tak sere. To by jsi mohl napsat tomu, kdo chce poradit se zesilovačem, že hlasitá hudba poškozuje sluch a že si na něj můžou stěžovat sousedi a..a.....
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

... a i to už tu bylo.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“