Teória o tranzistoroch (unipolárne, bipolárne, IGBT)

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Marekodzapadu
Příspěvky: 6
Registrován: 17 lis 2010, 01:00

Teória o tranzistoroch (unipolárne, bipolárne, IGBT)

#1 Příspěvek od Marekodzapadu »

Nazdar, zhánam material o tranzistoroch, hlavne o unipolárnych, IGBT....
Najlepšie by bolo ak by to boli skriptá napr FEI STU, FEI TUKE, UNIZA, VUT brno, čvut... proste hocičo čo je.
Mám jedno zadanie ktoré musím spraviť, hlavným prvkom je unipolárny tranzistor, tak ma okolo toho zaujíma všetko.
Ešte ak by mal niekto materiál o BLDC motoroch alebo synchrónnych motoroch, aj to by som bral, hlavne riadenie (snímačové, bezsnímačové).
Našiel som prospekt, na VUT brno boli typci z freescale a prednášali o BLDC, ak by mal niekto prednášky, video, prosim poslať :]
Literatúry v anglickom jazyku je dosť, len sa treba prehrabať kopou bordelu, ale pre začiatok by som rád niečo v rodnej reči na pochopenie, prosím len konštruktívnu diskusiu.



Díky s pozdravom Marek.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jenda_KL »

Když jsem se seznamoval s tranzistorama, pomohla mi knížka BEN/Výkonové tranzistory MOSFET.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jura80 »

Docela pěkná knížka je taky Beneš, Černý, Žalud: Tranzistory řízené elektrickým polem. Dá se sehnat v libovolné knihovně přes MVS (meziknihovní výpůjční služba). Je stará, ale v podstatě pořád platí.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Bernard »


Uživatelský avatar
Marekodzapadu
Příspěvky: 6
Registrován: 17 lis 2010, 01:00

#5 Příspěvek od Marekodzapadu »

Ďakujem pekne za teóriu, medzi skúškami môžem študovať.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“