TV PHILIPS 32PW6506/58

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZELKA
Příspěvky: 39
Registrován: 30 říj 2005, 02:00

TV PHILIPS 32PW6506/58

#1 Příspěvek od ZELKA »

Dobrý den pánové,mám na servis tento typ TV.Odešel v něm tranzistor ve zdroji STP 10NK80Z.Tranzistor jsem nahradil a TV jede ale chtěl bych se prosím zeptat jestli není potřeba výměna ještě nějaké součástky aby se mi to nevrátilo.Je to přeci jenom velká bedna a stěhování nic moc.Předem díky za každou radu. :opravar:

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od gumickar »

Pokud se obraz nevlní a nezlobí jiným způsobem, tak by to mělo jít. Pokud existuje na zdroj KIT, jako že asi existuje, tak bych ho možná radši udělal.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Milan121 »

Nevím jestli jeto toto šasi,ale jeden typ Philipsa měl pravidelně studeňák na svitk.koďanu hned vedle tranz.To je ten koďan co žere napěťové špičky.

Uživatelský avatar
MichalTV
Příspěvky: 17
Registrován: 11 dub 2006, 02:00

#4 Příspěvek od MichalTV »

Vyměnil bych i elyty ve zdroji.Jsou to korunový položky a osvědčilo se mi to :)

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od gumickar »

MichalTV píše:Vyměnil bych i elyty ve zdroji.Jsou to korunový položky a osvědčilo se mi to :)
To dost pochbuju, samozřejmě možný to je, ale u takto starý TV snad ještě nemůžou být vyschlé :roll:

Uživatelský avatar
bumpkin
Příspěvky: 163
Registrován: 02 říj 2004, 02:00

#6 Příspěvek od bumpkin »

Já sice nevím,jak je ta telka přesně stará,ale předpokládám,že víc něž dva roky. Jestli ten zdroj běžel 24h denně,tak ty kondy můžou bejt klidně vyschlý.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od gumickar »

bumpkin píše:Já sice nevím,jak je ta telka přesně stará,ale předpokládám,že víc něž dva roky. Jestli ten zdroj běžel 24h denně,tak ty kondy můžou bejt klidně vyschlý.
Televize se začínala prodávat v roce 2003, takže tři roky je opravdu maximum, ale u philipse jsem elka ve zdroji ještě měnit nemusel. Rozhodně to nevylučuju, jen se mi to zdá na tuto závadu nesmysl

Uživatelský avatar
ZELKA
Příspěvky: 39
Registrován: 30 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od ZELKA »

Všem moc děkuji za info a zkušenosti. :wink:

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#9 Příspěvek od rolland »

bumpkin:nechci kecat,ale pokud jsou elyty pod napětím tak by měly mít vyšší životnost,stačí se podívat na datasheety jamiconu,kde udávají poloviční životnost u vybitých kondenzátorů než u těch,které jsou trvale připojeny na napětí.Samozejmě na životnost mají vliv i další věci jako třeba zvlnění napětí,okolní teplota apod.

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#10 Příspěvek od ivosek262 »

zdravim panove mam mensi problem prosim o radu dela mi to ze kdyz ji zapnu tak me nenaskoci obraz jen zvuk pak se vypne kdyz ji opet nahodim tak uz obraz naskoci ale je zuzenej z pruhamy pak se po delsi dobe rozjede ale pri zaberu v naladenem programu kde je vic svetla se prava strana obrazovky zuží a deformuje se pri tmavych se vrati zpet bude navine vertikal ??? nebo neco jineho

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#11 Příspěvek od ivosek262 »

a navic uz ji ted nezapnu cikluje mi zdroj hlasite

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Tie elyty mas skontrolovane/vymenene?

Uživatelský avatar
ivosek262
Příspěvky: 207
Registrován: 25 zář 2006, 02:00

#13 Příspěvek od ivosek262 »

jo sou vymeneni i skontrolovany rezistory a diody ve zdroji je jen jeden elyt a stale cikluje takze vadny TEA1507 nebo co by jeste to delalo dik za radu

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“