Chybová hláška při instalaci Win XP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

Chybová hláška při instalaci Win XP

#1 Příspěvek od vrky »

Při bootování systému naskočila hláška "NTLDR is missing". Chtěl jsem systém opravit pomocí zotavovací konzole. Ale neměl jsem heslo administrátora. Rozhodl jsem se pro novou instalaci. Naformátoval jsem disk a nechal jsem zkopírovat soubory na disk. Při rozbalování souborů (to je to světlemodré pozadí jak se tam XPčka vychvalují jak jsou rychlá) při zbývajícím čase cca39 min do konce instalace najednou modrá smrt a další hláška "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" Zeptám se zkušenějších nějaké nápady co s tím?

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#2 Příspěvek od Gringo_Joe »

nejdrive napis o jaky stroj se jedna, protoze takhle to muze byt cokoliv, nicmene pokud na tom drive XP bezely, tak asi pamet, disk a vubec HW by mel byt v poradku. Testoval jsi neco z toho?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Andrea »


Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#4 Příspěvek od pigeonit »

Pokud se ti to zhroutilo a teď to blbne i při instalaci, tak bych to právě typoval na problém s HW. Zkus nabootovat z nějakého servis CD a nech otestovat disk, paměti atd....... Osobně sázím na disk.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#5 Příspěvek od vrky »

Je to Pc dcery mé přítelkyně. Pokud si matně vzpomínám MB Fujitsu-Siemens, CPU asi AMD, RAM 2GB PC5300? HDD nějaké SATA nevím jestli I nebo II, GPU integrována na MB. Jenže nic nedokážu jinde vyzkoušet.

Uživatelský avatar
s_ebastian
Příspěvky: 59
Registrován: 27 led 2008, 01:00
Bydliště: Plzeň

#6 Příspěvek od s_ebastian »

Pokud je to notes,neni tam nahodou chipset a grafika nVidia? Pokud jo,tipuju to na desku..Pokud klasicky pc,otestuj ty pameti,potrebujeme vedet vic,idealne typ a vykon zdroje,desky a pameti,jestli je jen jedna nebo vic modulu atd.. Zkus HBCD,tam je spousta utilit na testy,zacni s RAM,pak disk..

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#7 Příspěvek od vrky »

Pustil jsem z usb flash memtest. Zatím jenom hodinu a bez chyb. Nechám to do večera. Ještě bych potřeboval otestovat disk.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#8 Příspěvek od Duvsan »

Mne sa na disk osvedčila Victoria. Je v balíku Hiren’s Boot (HBCD).

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#9 Příspěvek od ujosvec »

No i já mněl ten samej problém.Jediné co mně pomohlo bylo při instalaci
odebrat všechny oddíly na HDD a až poté dát nový a formát.

ujosvec

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#10 Příspěvek od vrky »

Vítejte v Novém roce. Memtest běžel 8:10 bez errorů pak se seknul a nic to dál nedělalo. Pc jsem si nastěhoval k sobě do trucovny, nevím jestli s tím holka něco nevyváděla. Asi to bude RAMka.

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#11 Příspěvek od ujosvec »

Ramky by řvaly už po pár minutách kdyby byl problém.
Zkus jak jsem ti psal.

ujosvec

Uživatelský avatar
s_ebastian
Příspěvky: 59
Registrován: 27 led 2008, 01:00
Bydliště: Plzeň

#12 Příspěvek od s_ebastian »

Pokud se zasekl memtest,u toho bych zacal.. Potrebujeme vic info,deska-ram(kolik modulu a jakych) a typ a znacku zdroje,znacku a typ disku.Co hlasi S.M.A.R.T toho disku?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#13 Příspěvek od Duvsan »

Hele, čo ten disk preventívne odpojiť, počítaču požičať svoj (overený) zdroj a nechať ten Memtest bežať do rána?

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#14 Příspěvek od vrky »

Memtest běží 9:24 bez chyb.

Uživatelský avatar
ujosvec
Příspěvky: 283
Registrován: 07 srp 2008, 02:00

#15 Příspěvek od ujosvec »

No teda to vem z jiný stránky. NT-LOADER(ta chybová hláška-je poškozenej) vem ho z jiných XP a přepiš ho na ten druhej. Najdeš ho v ROOT asi bude skrytý. Pokud ani už tohle ti nepomůže až pak hledej jiný problém.
ujosvec

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“