Studoval někdo na škole VOŠ a SPŠ Jičín?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lazy
Příspěvky: 13
Registrován: 13 říj 2011, 02:00

Studoval někdo na škole VOŠ a SPŠ Jičín?

#1 Příspěvek od lazy »

Dobrý den, mohu se zeptat zda někdo studoval na škole vos sps Jičín? Zajímalo by mě jaké to tam je, hlavně zda se tam člověk něco naučí. Děkuji moc.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

Jestli je ten nick podle skutečnosti, tak je asi jedno, jaká škola to bude, ne? U takovýho nicku bych spíš čekala dotaz typu "Budu se tam muset něco učit?". :D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

V tom to Andrea vyhmátla - když sám budeš chtít, naučíš se. Když chtít nebudeš, nikdo tě k tomu násilím nepovede.
Několik vyučujících odborných i praktických předmětů znám osobně (a také něco dost vím o jejich odborných znalostech) a rádi ti vyjdou vstříc a přinejmenším tě vhodně nasměrují, když zavětří zájem na tvé straně.
O všeobecných předmětech na jičínské SPŠ a VOŠce vím jen z doslechu, takže bych tu šířil informace patrně málo objektivní, ale samozřejmě se dá propadnout i z nich. Je to zkrátka především na tobě.
Jo, a k tvému dotazu: náš nejstarší se k tomu nechce vyjadřovat, protože na této škole maturoval před 13 lety a leccos se mohlo od té doby změnit.
No, snad se ti ozve někdo "čerstvější".

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Inu oba počkejte . Co mi ještě věštíte z rodného příjmení mé matky Jará ? Omluvte mne jsem pomalý normálně , ale nyní po osvěžovnách.....

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#5 Příspěvek od Hydrawerk »

Vzhledem k tomu, že většina učení probíhá doma, tak se zde žádné meze nekladou.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#6 Příspěvek od Mysteri »

BOBOBO píše:Inu oba počkejte . Co mi ještě věštíte z rodného příjmení mé matky Jará .....
:agree: Jó, příklad: Já, blbej Slovák, sem byl při oživování Vaší Křižikovej Fontány v roce 1991 :lol: Co sem se dozvídal ve vaši tlači, proč to nefunguje, jak to nefunguje, a přitom, pán Menšík /nie ten vynikajúci herec/ vědel, že zádrh je u nich, přitom to zvalil na nás, zároveň byl vyrehnený, jak sou návštevníci ze zahraničí HAPPY.... :lol: A mám mnoho, mnoho zážitkú /kur.va, nemám na klávesnici to ,,u" s dúlkem.../.Mimochodem, byl někdo z Vás na ,,noční světelný show, když Vám hrálo už od 20:30hoďky z repro na tribúnach The Beatles? To byla moje ,,pirátčina", neboď klucy ze ,,SONINGU" se vožraly u stánku u toho ,,Kolesa" a já, blbec ze slovenskejch lazú /k.., zas chýba dúlek/ jsem zachranoval českej prúser a ve 22:00 jsem dokázal, jak cvičená opice spustit celou Fontánu...
A, teraz vážne: lazy: neviem, ako u Teba,Andrejka, ale u mňa to isto hneď neznamenalo LAZY - ZAOSTALOSŤ ,si si to v gebuľi isto v prvom momente neuvedomila, že ten nick je možno zloženie mena, priezviska, mesta atď....A ak, nebiť lazov, čo by ste žrali v té Plzni... :roll: A aj v Čechišerepubliše sú tiež lazy,vďaka tomu máte čo žrať, máte mlieko, rožky, chleba, bravčové, hovädzie, ak o tom nevieš.....
P.S.I: Čo ING. , to..../doplň si podľa seba- V Tvojom prípade , Andreja, to platí, síce vo ,,woomen" projekcii, kosoštvorček . HOWGH!/. :evil:
P.S. II:HILL, si ešte raz a POZORNE prečítaj tú prvú reakciu od pani profesorky, skôr, než to zamkneš... :wink:
P.S.III: /konečne k téme.../ Ešte si dovolím pamätnú vetu môjho triedneho na SPŠ-E v Trdošíne: Maturita je iba prieťah blbcov cez hranicu múdrosti... :P
P.S. IV: PREŠIEL SOM.... :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

Mysteri, já jsem překladu LAZY rozuměl jinak: v jistém povinně vyučovaném jazyku to znamená LÍNÝ.

Rozhodně mě nenapadlo koukat do mapy, odkud že by ten LAZY mohl být, protože mi při čtení naskočila prubířská věta, kterou se trápili telegrafisti u zkoušek: volně přeloženo, že rychlá hnědá liška přeskakuje líného psa, což je geograficky vzato událost celkem snadno představitelná kdekoli od tropů až k pólům, hlavně, když tam je po čem skákat.

Ale připomněls mi, že skutečně existuje území zvané Lazy a je jich dokonce několik...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Ta věta zní "Quick brown fox jumps over lazy dog" a údajně má mít tu vlastnost, že se v ní vyskytují všecka písmena používaná v anglofonních jazycích - skutečně nemá s obcí pojmenovanou "Lazy" nic společného. Abych se přiznal, taky mi jako první naskočil ten anglický ekvivalent - "lenoch"...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od Andrea »

Koukám, že na Slovensku tekla borovička proudem i po Silvestru. :D :D :D

P.S.: Co znamená v slovenčině Mysteri?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

No mohlo by to znamenat "rychlej jako sr*čka" alias "startuje jak japonská motorka - na první škrtnutí a hned točí 15 000 za minutu"... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Habesan »

Osobně považuju průmyslovku v dnešní době za naprostou ztrátu času. Efektivnější je jít na gympl a pak na FELku. Nejvíc se člověk stejně naučí, bohužel, až v práci, a tam taky záleží na koho narazíš.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od AmarokCZ »

Habesan: Proč to považuješ za ztrátu času? Snad proto, že se tam narozdíl od gymplu něco naučíš a pak na VŠ ztrácíš ten čas, protože tě už nemají co naučit?
Pokud ta efektivita gympl=>VŠ spočívá v tom udělat z člověka gympláka s elektro-VŠ, který často ani neví co je to tranzistor a je naprosto nepoužitelný, tak s tebou souhlasím! :lol:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od forbidden »

Naprostej souhlas s Amarokem. Pokud někdo chce dělat elektro, měl by začít už průmyslovkou, na gymplu se z oboru nenaučí vůbec nic a na VŠ pak buď čumí na základní látku jak puk, nebo se musí sám všechno ve volným čase doučit. Pak jsou tu ty otázky "programátorů", jak mají zapojit na výstup nějakýho megavýkonnýho mcu tranzistor na spínání relé. :x

Uživatelský avatar
thomas100
Příspěvky: 87
Registrován: 05 črc 2011, 02:00

#14 Příspěvek od thomas100 »

Kdo chce jít na právníka, lékaře a podobné věci, ať si jde na gympl.
Ale na technické obory je to snad to nejhorší.
Když se naučí všechno dobře na průmyslovce, tak je pro ně mnohdy VŠ jen dovolená.
Na co by potřeboval nutně elektroinženýr vědět, jak vypadají nožičky toho a toho ptáka, kdy byla ta a ta bitva, to mu při opravách ani trochu nepomůže.

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#15 Příspěvek od TubeGuru »

Dobrý den,
S tím vzděláním je to tak složité, že nelze zevšeobecňovat, je-li lepší startovní čárou gympl nebo průmka. Zatímco v počátečních semestrech na VŠ mají "leháro" ti z gymplu, neb jakž takž znají matematiku, deskriptivní geometrii atd., průmyslováci jsou na tom zase o něco lépe v závěru pokud si dovedou kreativně propojit to co již znají z průmky s nově nabytými vědomostmi hlavně z matematiky. A když jsem tak zavzpomínal na školní léta, došel jsem k závěru, že není až tak důležité jakou školu člověk absolvuje, mnohem důležitější je opravdový zájem o obor a schopnost najít si potřebné informace (tím nemám na mysli jen na internetu, kde je také spousta dezinformací).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“