MORA816, zapalovač hořáků

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
magicelectroman
Příspěvky: 31
Registrován: 12 pro 2011, 01:00
Bydliště: Okres Nymburk
Kontaktovat uživatele:

MORA816, zapalovač hořáků

#1 Příspěvek od magicelectroman »

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s opravou zapalování plynových hořáků u kombinovanáho sporáku MORA816
Přílohy
mora.jpg
(47.24 KiB) Staženo 111 x
mora1.jpg
(32.79 KiB) Staženo 100 x

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od CZJKP1 »

Například tu že to odcházelo dost často.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#3 Příspěvek od sr71 »

nejspíš vadný modul zapalování, pokud to vùbec nejiskøí (lze vymìnit pomìrnì snadno, cena cca 300Kè)

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#4 Příspěvek od procesor »

Často nevydržal ten spínač (stará licenčná skladačka "sieťový izostat" bez aretácie). V tom module je pár súčiastok D,R,C a cievka. To sa dá aj opraviť.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od Yarda1 »

Před dvěma lety jsem kupoval náhradní jiskřiště v Kovoservisu Laubova 4 Praha 3 - blízko náměstí Jiřího z Poděbrad, ale nevím, jestli to tam ještě je.
Měl jsem nějakou dokumentaci k elektronickému zapalovači, teď jsem ji hledal, ale nenašel, musel bych ještě prohrabat zálohy. Ale bylo to k jinému typu sporáku, nevím, jestli to u toho vašeho bude stejné.
Svého času se mi stalo, že zapalování přestalo fungovat. Příčina byla v tom, že někdo šťouchnul do sporáku, ten popojel ke zdi, plechový kryt se prohnul a něco tam zkratoval. Taky už jsem musel vyměnit zapalovací tlačítko.
Ale samotná zapalovací elektronika (ťuk ťuk ťuk) pořád ještě funguje, přežila i to zkratování.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“