Color Oravan 4333A, nedrží synchronizácia pri reklame

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

Color Oravan 4333A, nedrží synchronizácia pri reklame

#1 Příspěvek od jogo »

Zdravím,
na niektorých programoch niekedy počas reklamy vyjde zvrchu horizontálny pás a obraz sa mierne posunie smerom dole a do boku, niekedy menej, niekedy viac, prípadne sa rozbehá (rozkmitá) ako pri závade vertikálu, že sa nedá pozerať, proste to nejako nedrží. Na niektorých málo kanáloch to robí aj pri pozeraní filmu (podobný priebeh závady býva, kto pozná, pri závadách OMF C416 a nasl. - keď sú slabé elyty okolo A241D a niektorý silný kanál to zahltí).
U majiteľa TV som mal závadu možnosť vidieť len na okamžik, on si sťažuje, že mu to robí podstatne častejšie. Mám takéto prípady dokonca dva.

U mňa sa závada však neprejavuje vôbec. Pokúsil som sa teda zistiť aspoň, čo nechodí správne. Zistil som slabý
- C63 - 500uF - filtračný pred MA7812
- C35 - 5uF - na prim. buď. trafka horiz. KS
- C18 - 1uF - v OMF na Pin3 A241D (6PN05302)

Má niekto skúsenosť? mohol by závadu spôsobovať niektorý z týchto kondenzátorov? alebo je to neprispôsobenie starých Oravanov na pozeranie cez STB cez AV vstup?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

jogo píše: ... alebo je to neprispôsobenie starých Oravanov na pozeranie cez STB cez AV vstup?
Myslím si, že ano - zkus pověsit na video signál rezistor 150Ohm proti GND :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od jogo »

Dík skúsim. Odpor priamo na vstupný konektor v TV?

a keby ešte niekto niečo vedel, uvítam
(len pre istotu! keby to náhodou nebolo tým, nech tam nechodím 5x..)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mě se v poslední době zdá, že nejenom přeřvaný, ale i přejásaný jsou reklamy na Nově (lépe řečeno běžný pořady jsou tmavý a potichu). Ale snad se mě to jen zdá...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Oldradio »

Zkus porovnat schema zapojení VCR vstupu Orava s touto dokumentací http://www.radiojournal.cz/schemata/oti58-oravan.pdf
uvádí se tam, že bylo upraveno zapojení, protože se mezitím vydaly normy o přizpůsobení těchto vstupů.

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#6 Příspěvek od Holly »

ZdenekHQ píše:Mě se v poslední době zdá, že nejenom přeřvaný, ale i přejásaný jsou reklamy na Nově (lépe řečeno běžný pořady jsou tmavý a potichu). Ale snad se mě to jen zdá...
Nevím jak nova, tu nesleduji, ale na primě cool je to něco otřesného, přesně jak popisuješ. Cool sleduju jen kvůli Homerovi J. Simpsonovi a jeho rodině 8-)
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

jogo píše:Dík skúsim. Odpor priamo na vstupný konektor v TV?

a keby ešte niekto niečo vedel, uvítam
(len pre istotu! keby to náhodou nebolo tým, nech tam nechodím 5x..)
Pokud se ti nechce demontovat přímo telku, tak na zkoušku ho přece můžeš dát i do šňůrového konektoru (na kterýkoliv konec).
Pokud by to fachčilo, stejně bych ho ale přemístil do tvp (třeba taky na ten DIN-6), z toho důvodu, abys neměl pouze "jednoúčelovou" šňůru :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#8 Příspěvek od jogo »

Ja som si len chcel byť istý, že "na videosignál" na vstupe telky, nie niekde v ďaľšej ceste, či obvodoch, dík! Dostal som sa k tomu až dnes, uvidím čo to urobí keď to odveziem, ale po pripojení odporu sa podstatne vylepšil obraz, farby sú oveľa menej presvietené!

Tech.inf.58 som prelistoval, v úvode na konci prvého odseku sa píše o troch zmenách: k AFC, "rozpustení" modulu N do zákl. dosky a k úprave v pripojení VCR a iných zariadení. Porovnal som zbežne zapojenia, vo video ceste som zmenu nenašiel, pribudol R10 560k k pin9 OMF a pribudli rozsiahlejšie zmeny okolo zvuk. modulu, tak snáď sa tie zmeny týkali viac-menej zvukovej časti :nevim:

Bol tam viac vyžhavený R33, mohol byť príčinou ten vyššie spomínaný slabý C35?

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#9 Příspěvek od pepik9 »

ZdenekHQ píše: .. na Nově ( ... běžný pořady jsou tmavý a potichu). ...
Jo, i Cinema, někdy jen tma a ticho.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“