Panasonic NV-HD642 VHS recorder

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

Panasonic NV-HD642 VHS recorder

#1 Příspěvek od kassquit »

Ahoj, niekolko rocne video, manzelka na nom denne nahrava a prehrava veci ktore nestiha pozerat zrovna ked idu v TV. Dnes pustila nahrany program, isiel iba zvuk. Chcel som vybrat kazetu, vtiahlo pas do kazety, na display nabehlo F06 a mechanika ostala stat. Teraz ked ho zapnem, vytiahne pas na hlavu, toci to asi 5x rychlejsie ako pri play, obraz ani zvuk nie je, na povely z DO nereaguje, ale na display ukazuje funkciu ktoru zvolim, previjanie dozadu ukaze tie dve sipky, ale stale sa toci rovnako, jedine na co zareaguje je eject a to zas len vtiahne pas, vypise F06 a zastavi hlavu. Predpokladam ze odisla riadiaca elektronika... ale nemam s videami ziadne skusenosti... tak to len tak odhadujem. Nejake napady co s tym vyskusat? Neviem ani ako by som tu kazetu dostal von.

Uživatelský avatar
biker77
Příspěvky: 214
Registrován: 20 úno 2011, 01:00
Bydliště: Rakovník

#2 Příspěvek od biker77 »

Vyčistit mode přepínač.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od otakarv »

kassquit píše: Neviem ani ako by som tu kazetu dostal von.
Jediný způsob jak dostat kazetu ven je,že odkrytuješ video a budeš ručně otáčet kolečkem na motorku,který ovládá mechaniku.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od stefan31 »

Popis chyby F06:
- Mechanism locks after tape unloading in Eject mode.

Doporuèené skontrolova￾:
1/ Check the loading-motor drive circuit.
2/ Check the mechanism phase alignment for Cassette holder Unit.

Stefan31

Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

#5 Příspěvek od kassquit »

dakujem za rady, mechanickym otacanim motoru som vysunul kazetu, teraz to je v takom stave, ze kazetu vezme do mechanizmu, aj spusti prehravanie, ale bez obrazu, zvuk ide, reaguju aj povely na previjanie, ale pri rychlom previjani to previja len ako zrychlene previjanie. Neprejde do rezimu jet revind kedy celu kazetu pretocilo za 60 sekund. este skusim popozerat ci niekde nieje nieco zasvinene, len sa mi nepozdava to prehravanie bez obrazu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Vycistit mode switch. Ak nemas obraz, tak vycisti hlavy. A neznic ich! Najdi si tu, ako sa hlavy cistia (papierom).

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od PavelN »

koukni jestli máš doražený levý trn opásání videohlavy, pokud ne je potřeba vyměnit kolo které ho vynáší, ono zapadá do kovové lišty a ta mu za nějakou dobu vytrhá zuby.Výměna není složitá

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od otakarv »

Ano,ano přesně jako píše PavelN.Já jednou ve spěchu pouze vyčistil hlavy,obraz mi šel ale byl posunutý a já si v tom spěchu nevšimnul že trny které napínají pásku nejsou až na doraz.Začal jsem seřizovat páskovou dráhu :roll: ,až po chvíli jsem zjistil co je ve věci :cry: ,no to jsem si přidělal práce.Tak to pořádně zkontroluj a také ten mode přepínač.

Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

#9 Příspěvek od kassquit »

PavelN píše:koukni jestli máš doražený levý trn opásání videohlavy, pokud ne je potřeba vyměnit kolo které ho vynáší, ono zapadá do kovové lišty a ta mu za nějakou dobu vytrhá zuby.Výměna není složitá
BINGO, zavadu si odhadol presne, su tam vytrhane zuby, vymena je naozaj jednoducha keby som to tak mal za co vymenit:-) vies mi poradit kde k takemu kolecku pridem?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

Já jsem tenkrát to prasklé kolečko opravil sešroubováním.Koupil jsem závitníky M2,5 nařezal dovnitř závit a dal šroubek M2,5mm,drží to dodnes.
To jen kdybys nemohl sehnat nové a nebo by se Ti s tím chtělo pohrát :wink: .
P.S.Mrkni do AVELMAK-u,popřípadě se tam informuj,zda jej mohou sehnat.

Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

#11 Příspěvek od kassquit »

ja to kolecko nemam prasknute, ako pisal PavelN umelohmotne zuby kolecka dosadaju na zuby kovovej listy a tie zuby su vytrhane... to asi jedine vymenit kolecko, netusim ci sa to da niekde kupit ako nahradny diel.

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od PavelN »

No potřebuješ toto kolo http://www.ame.cz/QIShop/detail/2190713 ... 670-S.aspx
a jak tak koukám už se nedodává s pákou tu si budeš muset přendat na avelmaku jsem to pod aswo číslem nenašel(ale nemám sním zkušenosti)

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od otakarv »

Tak v AVELMAK-u mají přesně to kolečko podle označení co je v AME Toto.
Tak já jsem měl jiný případ,bylo to kolečko s trnem.

Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

#14 Příspěvek od kassquit »

dakujem vsetkym za pomoc, bez toho typoveho oznacenia by som nemal sancu to kupit:-)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

Nemáte někdo typ mode switche pro tento deck ?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “