Unava z odpovedania.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

Unava z odpovedania.

#1 Příspěvek od Atlan »

Neviem ale ja mám už občas pocit že sa mi nechce odpovedať na stale kladene tie iste otazky väčšinou podobneho chrakteru. napr aku odpor k ledke a podobne. Nieco podobne registrujem aj na inych forach, ako by už unava z radenia stale rovnakych veci... Niekedy to bolo ine ked sa niekto opytal hned mu bola naservirovana odpoved,,, len ze casom ked sa otvara 3x ta ista tema sa uz nijako velmi nikomu nechce , tak bud sa len da odkaz ze sa to preberalo večšinou s pripomienkov že ma hladať....

Otazkou je ked tý starši prestanu celkom radit (stale tie iste banalne veci) ci ta stredna generacia co sa pyatla na zaciatku aj niečo pochytila, a bude vedieet poradit novačikom...

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#2 Příspěvek od fifiju »

kde bereš čas na něco odpovídat? ja sotva stíhám číst. a nejvíc se bojím toho,že umřu dřív,něž přečtu všechno,co už je tady napsaný :D . hlavu vzhůru,ta únava je nejspíš způsobená tím studeným počasím...na jaře bude zase líp. (tady taky není ani trochu jednoduchý fundovaně odpovídat. Tak třeba já když chci na něco odpovědět,než to napíšu a ověřím si,že sem nenapsal blbost,což se ne vždy podaří,tak mě pět, šest lidí předběhne,a odpověď kterou půl hodiny smolím zcela pozbyde na významu.prakticky toho zvládám docela dost,ale teoreticky své poznatky často nedovedu vysvětlit ani sám sobě. mám se ještě hodně co učit). omlouvám se,plácám nesmysly,a toto jsi asi nechtěl slyšet.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

Neplácáš, napsal jsi to docela výstižně. :wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Občas je třeba někoho zpucovat za to, že
- nečte pravidla, proto nepoužil vyhledávání
- četl pravidla, přesto nepoužil vyhledávání,
ačkoli ve skutečnosti třeba i pravidla četl, ale, i kdyby ne, vyhledání použil, jen neuměl správně zvolit vyhledávaná slova.

V každém případě tu těch rad ze všech možných oblastí elektroniky či fyziky lze nalézt spoustu. Leckdo i najde, jenomže dalším neštěstím je mizející schopnost zobecnit poznatky a aplikovat je na ten právě aktuální problém. Obvykle proto, že mnozí nemají trpělivost začít od začátku a pochopit, co se v zapojení děje, k čemu je tam která součástka a proč má právě takové a takové parametry. Tak si vezmou větší sousto, než na jaké mají, ale hmota a přírodní zákony nad nedostatečně připraveným duchem nepříjemně často zvítězí.
(...ano, ono se to tu řešilo nejméně šestkrát, ale to zapojení se od toho mého liší nebo mám jiný typ, copak já vím, jestli to platí i tady?.... Radši se zeptám...)
A další vlákno je na světě.

Ale to byl ten lepší případ.
Daleko méně chuti odpovídat mám (a zdá se, že i většina ostatních) na dotazy typu ...mám za domácí úkol, vůbec nic mi to neříká, tak to vyřešte za mne, a to ihned....
Ta chyba není na Bastlírně, ta je někde ve škole. Připadá mi to, že se ptá středoškolák, který chodí do školy skutečně jen ve středu - a ještě nedává pozor.

Shrnu to: ano, je to otrava odpovídat pořád na totéž.
Je ale na úvaze každého, jestli přesto odpoví nebo dá odkaz (případně tazatele odkáže na vyhledávací funkci a třeba ho i sprdne).
Nakonec mě taky nebaví jednotit z vláken úplně zbytečné příspěvky, často zcela mimo téma, proto jich mažu málo a někomu to může připadnout nespravelivé.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#5 Příspěvek od jirkati »

Jo, jo, Hille a dalším zlozvykem se stalo nereagovat na mnohdy řadu dobrých rad původním pachatelem vlákna. Tím pak chybí radícím zpětná vazba - našel (nenašel) závadu, řešení? Uspokojila ho odpověď?

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

Na fóru (viz link v mým podpisu) máme zase opačnej problém. Většina debianistů umí totiž dostatečně dobře googlovat a většinou si svoje problémy uměj vyřešit sami. Jenže kvůli tomu je na fóru zase docela mrtvo, i když registrovaných uživatelů z ČR i SR je tam ve skutečnosti hodně. Maximálně se tam jdou občas kouknout, jestli náhodou někdo nepotřebuje pomoct, jestli náhodou opět nevypukl na ubuntím fóru exodus. Ale zase moderace tamního fóra je díky tomu určitě mnohem jednodušší, než jak tomu je tady.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Banda
Příspěvky: 1170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OV

#7 Příspěvek od Banda »

Přesně jak píše jirkati, tohle je něco co, by bylo potřeba jako sůl.
Najde se sice vlákno, kde je můj problém řešen, ale je tam hafo informací, jeden píše to druhý ono, někdy si to navzájem i odporuje, tak se holt založí nové vlákno, protože v tom starém se nic nevyřešilo :(

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od zdenoeddie »

Odpovedat by sa aj chcelo. Ale bud neni cas, alebo poviem si, ze napisem, ale medzitym nieco do toho pridem, co je potrebne riesit, a zabudnem na to.
Akurat som si spomenul, ze som Ti mal Atlan v nedelu pozriet tie filtre. Riesil som takmer cely den nieco ine, zabudol som na to, ospravedlnujem sa.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

jirkati píše:Jo, jo, Hille a dalším zlozvykem se stalo nereagovat na mnohdy řadu dobrých rad původním pachatelem vlákna. Tím pak chybí radícím zpětná vazba - našel (nenašel) závadu, řešení? Uspokojila ho odpověď?
Přesně tak, já se vždycky snažím svoje dotazy ukončit, nebo po čase napsat, jak to dopadlo. Mělo by to být samozřejmost.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#10 Příspěvek od Atlan »

zdenoeddie píše:Odpovedat by sa aj chcelo. Ale bud neni cas, alebo poviem si, ze napisem, ale medzitym nieco do toho pridem, co je potrebne riesit, a zabudnem na to.
Akurat som si spomenul, ze som Ti mal Atlan v nedelu pozriet tie filtre. Riesil som takmer cely den nieco ine, zabudol som na to, ospravedlnujem sa.
D-čko a ten vzorec nebol celkom dobry, ale to som zistil skor :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Jen takový šťouravý přípodotek , možná je to jen mé zdání , ale připadá mi to , že po restauraci fora je hledat méně pružné a míň najde . Ale jinak to bude jako ve všem . Přes skeptický pohled , který na člověka občas přijde , se zde objevilo několik noviců , kteří určitě zase nějaký čas potáhnou . :D

Uživatelský avatar
stanleyv
Příspěvky: 123
Registrován: 21 led 2007, 01:00
Bydliště: Trnava

#12 Příspěvek od stanleyv »

Za mojich čias, keď som začínal internet nebol a nemal mi kto poradiť. Hľadal som po knihách a časopisoch, teda kde sa dalo. Ale dnešná mládež mi pripadá, že vôbec nemá snahu niečo hľadať. Vie o tomto (a iných) fóre, má problém, miesto toho aby skúsil google alebo aj tu dať niečo vyhľadať, tak to rovno napíše, veď ono sa niekto najde, kto mu poradí.

Aj preto ja tu málo prispievam. Ak mám problém, hľadám kade - tade a skúšam možné aj nemožné, až to pôjde. Je pravda, že to zaberá strašne veľa času, ale zasa pri tom sa toho aj veľa naučím a preverím si rôzne veci. Na tieto fóra sa obratim s prosbou o pomoc, keď už zlihalo všetko možné aj nemožné, čo ma len napadlo.

Uživatelský avatar
Generalsound
Příspěvky: 324
Registrován: 20 lis 2009, 01:00
Bydliště: Doma, kde asi?
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Generalsound »

Atlan píše:...napr aku odpor k ledke a podobne...
... a bude vedieet poradit novačikom...
Já už tady navrhoval zřídit poradnu začátečníkům. Poprosím o ni ještě jednou. :)
Nebo je to infantilní nápad? :o

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Podle mne ano . Je to v TV , ale myslím , alespoň já , že to kromě oslovení , co tady děláš , nepřineslo ani zbla . Co si chtěj profíci sdělit neoficiálně si stejně sdělí , ani toto forum nepotřebují a to ostatní mělo být v jedné ohradě . Můj přípodotek .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“