Izolační vzdálenosti na plošných spojích

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

Izolační vzdálenosti na plošných spojích

#1 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, v tomto odkazu je graf minimálních vzdáleností: http://www.micro.feld.cvut.cz/home/zahl ... ti_DPS.pdf Otázka zní jaký povlak je myšlen, je to jakýkoliv povlak, který ochrání dps proti vlhkosti ? Může se použít např. eprosin ke1 (mám doma), sice není uvedeno v návodu na ochranu DPS, ale účel si myslím splní.

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Dratak »

To je zajímavá tabulka, ale co třeba tohle:

http://www.jogis-roehrenbude.de/Leserbr ... tzteil.htm

12kV (!!!!!) na plošném spoji, a pokud se uzavře regulační trioda, tak zřejmě i víc...... Ta konstrukce se mi zalíbila, ale provedení VN strany je těžko pochopitelný úlet. I kdyby byla vzdálenost spojů kdoví jaká, tak elektrické pole mu na to přitáhne tolik prachu, že se spoje na VN straně úplně obalí-stačí se podívat na libovolný VN kabel od obrazovky po pár letech provozu. Ten sníží elektrickou pevnost natolik, že se mu to prorazí, chytne a celou (jinak pěkně provedenou) práci může vyhodit.

Tyhle stránky jsou moje oblíbené, ale z provedení VN strany tohoto zdroje je mi trochu mdlo.......

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#3 Příspěvek od jasin »

Zkoušeli jsme desítky laků a povlaků. Nejlepší se ukázalo namáhané (napětím) plochy zbavit všech povlaků omýt a vysušit. Žádný lak nevyhověl ve vlhku. Vždy se pod něj nějakým způsobem natáhla vlhkost a lebedila si tam i když už bylo okolo sucho. Nejhorší ze všeho se ukázala nepájivá maska. Nejlepší holý laminát.
Všiměte si na výrobcích vyspělých firem že dělicí mezery mezi napěťovými hladinami mají mezeru i v nepájivé masce. A DPS tam není nalakovaný. Aspoň u těch lepších...
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Niekedy byva do plosaku vyfrezovana diera.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“