Renovace grama NC450, pár dotazů

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martin420
Příspěvky: 5
Registrován: 30 dub 2010, 02:00

Renovace grama NC450, pár dotazů

#1 Příspěvek od martin420 »

Zdravím, koupil jsem gramo NC 450 a měl bych pár dotazů:

- Když je vypínač na ON, talíř se točí, všechno šlape, ale z gramofonu nejde výstup signálu z přenosky. Ten jde, paradoxně, když přepnu na OFF a točím talíř ručně. Při přepínání z ON na OFF je na pár sekund zvuk slyšet (uvadající), jak se dotáčí talíř. Co s tím?
- Dá se dnes sehnat někde doutnavka stroboskopu? Nikde nemůžu vyčíst její hodnoty.
- Neznáte prosím někdo rozměry řemínku? A kde by se dal koupit?

Děkuji za případné rady.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#2 Příspěvek od Jimmi2 »

Pokud se nepletu, tak tento gramofon nemíval korekční předzesilovač, čili signál šel přímo na pětikolík bez jakéhokoli "vypínače". Není tam náhodou dobastlovaný předzesilovač s chybně zapojeným napájením....?
Doutnavka jako doutnavka, ale já bych tam dal LED určenou na síťové napětí. Jenom musí blikat v obou půlvlnách jako ta doutnavka.

Uživatelský avatar
martin420
Příspěvky: 5
Registrován: 30 dub 2010, 02:00

#3 Příspěvek od martin420 »

Díky, nějak se to spravilo samo. Zjistil jsem, že subtalíř je pokleslý a drhne o zarážku. Upravil jsem to a najednou to začalo fungovat. Snad to nějak souvisí s blokováním výstupu signálu před dosažením potřebných otáček. Doutnavku jsem mezitím sehnal přímo v servisu gramofonů v Litovli.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#4 Příspěvek od Jimmi2 »

A nemá ten gramofon nějakou aretaci pro případ přepravy? Moje NAD má zespodu takovou rýhovanou matku a tou se mění výška talíře mezi přepravní a provozní polohou. Třeba to tak Tesla dělala u všech, nevím jistě.

Vla
Příspěvky: 312
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od Vla »

Já mám NC440 a tam je při vypnutí spínač,který odpojí signál z přenosky na výstupní konektor.Tak zkus zkontrolovat,jestli správně spíná.

Uživatelský avatar
Roxio
Příspěvky: 120
Registrován: 15 lis 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Roxio »

Koukni na desku logiky :-) jdou tam dráty z raménka na umlčovací relé možná se v tom někdo hrabal a blbě to zapojil zpět. Já sem si řemínek nechal poslat od jednoho pána z Litovle spolu s talířem a ložiskem prodává náhradní díly na tyto stroje. Doporučuji také kouknout na kondenzátory které sou v obvodu krokového motorku SMR dělají z obdélníkového průběhu něco na způsob sinusoidy aby byl chod motorku bez velkých skoků jak se točí rotor mezí póly. na ten řemínek se mrknu ale vím že má čtvercový průřez zbytek napíšu později...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“