Vyhraný I-pod

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

Vyhraný I-pod

#1 Příspěvek od jandu »

V priebehu týždňa ma už 4.x telefonicky kontaktuje osoba, ktorá si hovorí Lídia a volá v mene operátora Track s tým, že som sa vraj registroval svojím mobilným číslom na jednej stránke /mimochodom som na nej nikdy nechodil a číslom mobilu sa rovnako neregistrujem/ a nech na ňou udanú e-mail adresu pošlem svoje osobné údaje a číslo účtu, pretože mi pošlú namiesto vecenej výhry finančnú protihodnotu.

Darmo jej vravím, že ak som sa registroval, mali by poznať moju e-mail adresu, nedá si povedať. Už som jej aj vynadal a poslal do ...., je vytrvalá a rozpráva veľmi presvedčivo. Hovorí so zjavne ruským prízvukom - rúkol som na ňu po rusky, nech použije svoj rodnýjazyk, ale ona vraj po rusky nevie!?!?.

Máte niekto podobné skúsenosti?
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Ignorovat a utnout hned na začátku. Čím víc se budeš vybavovat, tím hůř.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#3 Příspěvek od fero7 »

jandu píše: e-mail adresu pošlem svoje osobné údaje a číslo účtu, pretože mi pošlú namiesto vecenej výhry finančnú protihodnotu.
Ano, najlepsie je to razantne ukoncit.
Ale ak mas cas, tak mozes sa jej opytat, kde sidlia, ze si to prides vyzdvihnut osobne. A nezabudni dodat, "super buduci tyzden mam cestu okolo."
Alebo "Moment, chvilku pockajte, nech si zapnem nahravanie. Co som vyhral? Ako sa volate? Aka firma? .... "
Alebo " Odkial mate toto cislo? Ja ho mam utajene a nidy ho nikomu nedavam."
Fantazii sa medze nekladu.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od stefan31 »

Skús to porieši￾ u operátora...

Stefan31

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#5 Příspěvek od jandu »

Rozhodne nie som ten typ, ktorý nie je schopný obetovať jeden I-pod za nevybielenie svojho účtu!

Ide mi iba o to, že ako presvedčivé vie byť také konanie a ako dokážu dôverčivého človeka nalákať na podvodné konanie! Bez mrhnutia sa preniesla ponad hrubé odmietnutie, vyrovnane a sebaisto pokračuje a v prípade zloženie znova a znova - s odstupom istého času sa pokúša.

Divil som sa pri správach v TV o ľuďoch, ktorí naleteli. Už sa nedivím, dokážu byť naozaj presvedčiví.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#6 Příspěvek od fero7 »

Ano, taka praca je tazka.
Musis mat velmi dobre skolenie a pripravu, dobry zaludok, a ti lepsi vydrzia aj 2 tyzdne.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#7 Příspěvek od jandu »

Volanie sa deje z čísla 38 515494391. (Cs).
Teraz ma odkázala na www.sk.yormobile.com, kde si vraj môžem overiť svoju registráciu a podmienky novej súťaže. Ja som vraj výhercom za rok 2011.

Počkám, ak sa ozve znova, poviem, že údaje som poslal na udanú e-adresu, ale vrátili sa mi nedoručené - nech mi dá inú.
Naposledy upravil(a) jandu dne 16 úno 2012, 15:17, celkem upraveno 1 x.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od Philip_Fry »

Jen detail... +38 bude spíš Ukrajina, takže soused Slovenska ano, ale na druhé straně :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

+38 nie je nic, ale +385 je Chorvatsko.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

(Vyhľadávač mi na 38 vyhodil cz). Aha, to môže byť ten prízvuk. A tá stránka - opravujem www.sk........ .net. (Nie com)
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#11 Příspěvek od fero7 »

Mas treti pokus.
P.s. A snaz sa!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nemáte na Slovensku obdobu stránek http://www.kdovolal.cz/ ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#13 Příspěvek od Philip_Fry »

Jj ani .com ani .net a dokonce ani yourmobile to není...
Každopádně rnbw má pravdu +38 je neobsazené, takže buď +385 Chorvatsko nebo +380 Ukrajina.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#14 Příspěvek od jandu »

Nie, Zdenku, aspoň som sa s takým nestretol.

Ale synátor mi dáva radu - dať im adresu na poštový úrad s menom príjemcu - nech to pošlú na meno a vyzdvihneme si to.

Uvidím, či a kedy zavolá.


Edit.: len aby to nebola albánska mafia!
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#15 Příspěvek od fero7 »

Tak im daj adresu:
Danovy urad Slovenskej republika, alebo
Ministerstvo vnutra Slovenskej republiky, alebo
FBI (ulicu neviem).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“