Tesla 512074 Tábor ll

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
082m
Příspěvky: 13
Registrován: 20 úno 2012, 01:00

Tesla 512074 Tábor ll

#1 Příspěvek od 082m »

Sháním na gramorádio Tesla 512074 Tábor ll síťový vypínač který zároveň slouží k zesílení či zeslabení hlasitosti (vytažením se rádio zapíná a zatlačením vypíná) a přenosku VK 031 která má dva safírové hroty. Potřebuji poradit kde by se uvedené součástky daly sehnat popřípadě čím je nahradit. Pokud je někdo máte a můžete je postrádat jistě se domluvíme. Brno a okolí + Vysočina :idea:

Díky za radu

Ještě dotaz: kde se dají koupit řemínky (gumičky) k pohonu mgnetofonu 8O :) :?

Název vlákna opraven. Skutečně z tučného písma nelze udělat ještě tučnější.
Hill
Přílohy
tstabor2.jpg
(17.13 KiB) Staženo 86 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

VK031? To ale znamená, že gramošasi v rádiu není původní. V tom případě bych řekl, že je to už celkem jedno, jestli tam dáš ještě modernější šasi třeba s VK4201 nebo CS29 (obě jsem včera viděl v www.ame.cz pěkně vyrovnané pod sklem pultu). Vzhledem k tomu, že sasi je ve společné skříni s reproduktory, nic s poddajnější přenoskou bych nedoporučoval.

Nějaké zásoby, především řemínků, měl uživatel Johannisberg z Jihlavy. Snad se ozve nebo ho zkus soukromou zprávou.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

A ty poťáky mají robustní konstrukci , rozdělat vyčistit , namazat a musí jet dál . To zanýtování odvrtat a potom sešroubovat šroubky 2 nebo 2,6mm .

Uživatelský avatar
Johanisberg
Příspěvky: 24
Registrován: 11 srp 2011, 02:00
Bydliště: Jihlava

#4 Příspěvek od Johanisberg »

:D řemínky, většina pryč, ale něco jsem ještě vyštrachal :D písni o co jde

HILL si dobře pamatuje
******************************
Každá součástka pálí jen co na ní sáhneš....

Uživatelský avatar
Giftmacher
Příspěvky: 225
Registrován: 22 srp 2010, 02:00

#5 Příspěvek od Giftmacher »

VK031 je dobová přímá náhrada PS17, ne? Na áčku teď jedna vložka je, dokonce s krabičkou. Jednu jsem si už minulý týden koupil. Doufám, že to není ta samá :)

Uživatelský avatar
082m
Příspěvky: 13
Registrován: 20 úno 2012, 01:00

#6 Příspěvek od 082m »

:D děkuji vám za snahu mě pomoci čí poradit ale prosím berte mě jako v této oblasti naprostého laika

takže

1) 8-) gramofon v rádiu je opravdu originál-to označení přenosky jsem vzal z krabičky která tam byla vložena, zřejmě již proběhla v minulosti oprava a původní již byla nahrazena

2) :o poťáky - zřejmě je to ten zesilovací knoflík, tento problém jsem konzultoval se známým a on říkal, že v tomto ovladači je jakási uhlíková dráha která je zřejmě vydřená (projevuje se to tak, že od nejmenší hlasitosti zhruba do půlky dráhy je ticho a pak to začne hrát opravdu hlasitě až do maxima

3) :P gumičky potřebuji do trojkombinace Toshiba model SL-10, jsou tam celkem tři, z toho jedna vypadá na pohon počítadla, druhá jde na mechaniku a ta třetí která pohání něco jako setrvačník je špatná úplně zteřela, prověšená, rozpadala se a mezi prsty se rozmázla do beztvaré hmoty

4) :?: pro Giftmachra - áčko znamená aukro_? procházel jsem jej v kategoriích které se týkají gramo a nic jsem nenašel

děkuji vám za odpovědi a trpělivost :oops:

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#7 Příspěvek od fifiju »

ta uhlíhová dráha nemusí být vydřená,může to samá dělat i špatný kontakt toho "jazýčku" co po ní jezdí,nebo může být prasklá,nebo... jenže to bez rozdělání 100% nezjistíš. a to s tím aukrem, neznalí (mnohdy třeba pozůstalí) mají v tom množství kategorií zákonitě zmatek,tak to prostě dají do kategorie,která jim připadá nejvhodnější,nebo taky všechno do jedné... hledáš li něco konkrétního, je třeba použít ten aukro-vyhledávač, je třěba napsat ten název,či číslo...označení toho co hledáš, nastavit "hledat ve všech kategoriích" , zmáčknout tlačítko "hledat", a potom trpělivě procházet jednotlivé odkazy. PS to rádio je moc krásný.

Uživatelský avatar
082m
Příspěvky: 13
Registrován: 20 úno 2012, 01:00

#8 Příspěvek od 082m »

tak dobře jakmile najdu odvahu tak to zkusím rozdělat.... jinak na aukru vyhledávač nic nenašel takže už tam přenoska zřejmě není :?:

a ještě jeden dotaz - dá se vůbec u nás chytit nějaké vysílání na SV a DV

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od OK2STO »

Na SV - střední vlny- vysílání ČRo2 - Praha - 639 kHz,
na DV - dlouhé vlny - vysílání Radiožurnál - 270 kHz,
a silný vysílač Polský rozhlas 1- 225 kHz.

Uživatelský avatar
Giftmacher
Příspěvky: 225
Registrován: 22 srp 2010, 02:00

#10 Příspěvek od Giftmacher »


Uživatelský avatar
Giftmacher
Příspěvky: 225
Registrován: 22 srp 2010, 02:00

#11 Příspěvek od Giftmacher »

K těm stanicím, na KV hraje o víkendu rockové rádio KBC. Možná časem budou vysílat denně. Je to skoro jako stanice Luxembourg blahé paměti :)
www.kbc.eu

Uživatelský avatar
082m
Příspěvky: 13
Registrován: 20 úno 2012, 01:00

#12 Příspěvek od 082m »

krystalová vložka na aukru je nalezena a už se na ní pracuje

díky

Uživatelský avatar
Giftmacher
Příspěvky: 225
Registrován: 22 srp 2010, 02:00

#13 Příspěvek od Giftmacher »

Dneska dorazila a chybí hrot na dlouhohrající desky. Blbý je, že na rozdíl od VK051 náhrada těchhle dvojčat neexistuje. Ledaže by se použila jednohrotá chvějka z VK051.
http://www.pick-upnaalden.nl/grammofoon ... -051__5991

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#14 Příspěvek od Hill »

Máš hodně dlouhohrajících monofonních desek?
Totiž tím hrotem pro "mikrodrážku", co se k této přenosce dodával, stereofonní drážku nevratně poškodíš, čili stereofonní desky na tomto gramofonu ne-e.

Elpíčka a singly na 45 ot/min přehrávej na něčem modernějším a šetrnějším a tento historický kousek si nech jen na desky standardní.

Uživatelský avatar
Giftmacher
Příspěvky: 225
Registrován: 22 srp 2010, 02:00

#15 Příspěvek od Giftmacher »

To je pravda, mám všehovšudy tři :) Výše zmíněné se asi týká i lehčí polystyrenové vložky VK051, že?

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“