Elektronický terč

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

Elektronický terč

#1 Příspěvek od scorpions-cz »

Již delší dobu se věnuji střelbě ze vzduchové pistole.Nedávno jsem měl možnost zastřílet si na elektronický terč.Zajímalo by mne na jakém principu funguje snímání průletu diabole terčem.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Tipoval bych na síť IR fotozávor - při nasměrování dvou sad kolmo přes sebe a dostatečném počtu jednotlivých paprsků by mělo jít i vyhodnotit polohu "zásahu" v cílové ploše.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#3 Příspěvek od scorpions-cz »

Okukoval jsem to jemom letmo a všiml jsem si snad jen nějakých snímačů v rohách toho terče.Jinak to vyhodnocování je velmi přesné. Např zásah na 10 vyhodnotí na 10 variant 10,0 -10,9 (úplně přesnej střed). a to je 10ka velká 11mm. A u vzduchový pušky je 10ka asi 3mm.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Jenže ty snímače můžou mít "vějířové" pokrytí plochy - a MCU ze signálu o protnutí určitých paprsků přesně vyhodnotí polohu zásahu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Teorie“