Chybí zelená barva - Loewe

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MirekVonZlin
Příspěvky: 3
Registrován: 25 dub 2006, 02:00
Bydliště: Březolupy, okr. UH
Kontaktovat uživatele:

Chybí zelená barva - Loewe

#1 Příspěvek od MirekVonZlin »

Pěkná TV Loewe a v obraze není zelená. Tak skončila u mě na stole. Celé je to v digitálu, na konci ja A/D převodník a zesilovače pro jednotlivé barvy. Červený a modrý kanál se chovají stejně, na zeleném je velikost napětí na trysce výrazně vyšší (cca 2násobná, starý osciloskop není moc přesný). Přišlo mi to, jako by zelený zesilovač jel bez zátěže. Zkusil jsem přehodit trysky mezi sebou, vypadá to na vadu zelené trysky, protože zesilovač zelené připojený na červenou trysku chodí. Dá se s tím něco dělat nebo to mám vyhodit hned?
Díky za případné rady, nejsem čistokrevný televizák, spíš taková pouliční elektro směs :lol:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#2 Příspěvek od miroja »

Aj ked nie si " čistokrevný televizák" siel si na to spravne. Vyzera to na obrazovku :cry:

Uživatelský avatar
MirekVonZlin
Příspěvky: 3
Registrován: 25 dub 2006, 02:00
Bydliště: Březolupy, okr. UH
Kontaktovat uživatele:

Díky za potvrzení

#3 Příspěvek od MirekVonZlin »

Čili finální umístění = kontejner sběrného dvora :(

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#4 Příspěvek od miroja »

No ste radsej pockaj,vyhodit to mozes aj o par dni, mozno Ti niekto mudrejsi poradi ako to este raz overit. Predsa je to len len skoda, kedze je to Pěkná TV Loewe:wink:

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Vezmi pinzetu a skratuj na chvíli zelenou katodu na zem,.. pokud se obrazovka na chvilku rozsvítí zeleně tak té trysce nic neni.
Ten jas musí být extrémní většinou při tom vypadne ochrana proudu anody.
Takle to můžeš skusit se všema barvama a porovnat je mezi sebou,...

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#6 Příspěvek od miroja »

HiGhLaNdEr píše:Vezmi pinzetu a skratuj na chvíli zelenou katodu na zem,.. pokud se obrazovka na chvilku rozsvítí zeleně tak té trysce nic neni.
Ten jas musí být extrémní většinou při tom vypadne ochrana proudu anody.
Takle to můžeš skusit se všema barvama a porovnat je mezi sebou,...
Ak mas strach pred poskodenim TV, ukostri tie katody cez odpor (okolo 1 KOhm) a porovnavaj jas jednotlivych farieb (vsetky tri predtym odletuj od plosaku). Rozdiely jasu jednotlivych katod by nemali byt velke. Ak bude jas zelenej vyrazne slabsi az takmer ziadny, mas to potvrdene druhou metodou.

Uživatelský avatar
MirekVonZlin
Příspěvky: 3
Registrován: 25 dub 2006, 02:00
Bydliště: Březolupy, okr. UH
Kontaktovat uživatele:

Tak je to potvrzeno...

#7 Příspěvek od MirekVonZlin »

Uzemnil jsem katody přes odpory 820R (jediné co jsem měl v dostatečné wattáži třikrát ))) a, kupodivu, co myslíte? No přece FIALOVÁ. Takže přece jen asi ten kontejner.... :smutny:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#8 Příspěvek od miroja »

Hmmm, pri spravnej obrazovke by sa to malo blizit k sedej :cry: Skusat samostatne jednu farbu za druhou uz ani nema vyznam :? Skontroluj este pre istotu kontakty patice, objimky, ... Jeden nikdy nevie :nevim: ,pripadne skus este mierny, ale naozaj mierny poklep na hrdlo, ci to nenabehne aspon na chvilu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od masar »

Kdysi se mi podařilo (ještě na čb tv) přilepit vnitřní "vaklspoj" ke katodě obrazovky připojením nabitého elektrolytu mezi katodu a první mřížku za současného poklepávání na hrdlo obrazovky, tedy podobně jako při odstraňování mezielektrodových zkratů, jen s menší kapacitou elektrolytu.
Pokud není co ztratit, lze vyzkoušet. Možná se při tom člověk pobaví i nějakými audiovizuálními efekty. :)

Uživatelský avatar
okam
Příspěvky: 69
Registrován: 22 črc 2004, 02:00
Bydliště: Slezsko

#10 Příspěvek od okam »

A co třeba dotaz do Reton.cz, zda jsou schopni tu obrazovku regenerovat (vyměnit elektrooptický systém).

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Mourek »

reton není drahý kvalita dobrá. Pokud je jinak TV dobrá tak se podívej na jejich web popř zeptej

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#12 Příspěvek od zouzel1 »

Mourek píše:reton není drahý kvalita dobrá. Pokud je jinak TV dobrá tak se podívej na jejich web popř zeptej
Díval jsem se na jejich stránky, vypadá to zajímavě. Nemáte někdo s touto rekonstrukcí konkrétní zkušenosti?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Mám, a dobré. Obvykle jsem tam posílal obrazovky na výměnu za repasovanou (napřed jsem je měnil přes Nedis-Kerr, pak tam vozil kolega terminálové speciální, tak mi je brával s sebou), vždy se mi vrátila obrazovka s nalepenými a seřízenými vychylovačkami i kroužky, stačilo vestavět a připojit, jen jednou se při přepravě rozpadl držák kroužků statické konvergence. S nimi se tam tedy tentokrát nastavovali zbytečně, ale to nebyl zase takový problém, z vadných obrazovek se mi jich tu pár povalovalo, tak tam šly kroužky jiné.
Konvergence jak statická, tak dynamická, po celé ploše vyhovující, souběh barev v celé stupnici šedé nastavitelný v pohodě u všech (převážně šlo o obrazovky 56 a 67 cm do řad Tesla C110 a 416) a některé z nich už nějký ten rok slouží. Poslední jsem měnil na podzim, snad toho ještě nenechali.
Reton můžu zkrátka vřele doporučit, na jejich webu jsou telefonní čísla, zavolej si tam.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“