Oprava Tesla Condor

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepudinos
Příspěvky: 1
Registrován: 15 bře 2012, 01:00

Oprava Tesla Condor

#1 Příspěvek od pepudinos »

Jsem dlouholetým majitelem Condora a v posledních letech jsem si pořídil další 3 kusy. Brzy po zakoupení prvního jsem začal mít pravidelné problémy s magnetofonem, které většinou řešili opraváři výměnou motoru,ale po kratším čase se vše opakovalo. Až do chvíle kdy jsem objevil opravnu RTS v Kroměříži, kde mi vysvětlili, že je třeba odborně seřídit mechaniku a všechny stroje mi opravili tak, že dodnes bezproblémově fungují a nemuseli použít žádnou náhradní součástku/ které tam ovšem mají /. Opravili mi k plné spokojenosti i teslácký receivre 82O / 2 kusy/ a kazetové magnetofony SM 260 a 261 / asi 8 kousků /. Navíc jsou opravy docela levné. Všem vřele doporučuju.
Josef

Uživatelský avatar
NEXT1
Příspěvky: 1
Registrován: 08 kvě 2012, 02:00

#2 Příspěvek od NEXT1 »

Mám podobné zkušenosti s jedním servisem, kde mi bez potíží opravili již několik přístrojů se kterými si již jiné opravny nevěděli rady. Jednalo se tehdy o SM 261, TESLU 816,820A , radio meridian, grundig R2000 Hifi, Condor ,autoradia a spoustu jiných přístrojů různých značek. Mám to sice asi 15 km do toho servisu, ale již nikam jinam nevozím přístroje své , a známých. Ceny přijatelně nízké, termíny většinou do týdne,díly ve většině případů mají skladem jak na starší,tak na novější přístroje.Je to Radiotelevizní opravna v Napajedlích u Zlína.
Telefonicky se dohodnete a máte jistotu -723077777.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

A je to Zdeněk M...el :!: :?:

Je - teď jsem si zkontroloval tlf. - doporučuju, známe se osobně.
A je i tu na EB, ale bylo by neseriozní ho "zveřejnit" - leda by tak učinil sám :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
asba
Příspěvky: 14
Registrován: 23 dub 2012, 02:00

#4 Příspěvek od asba »

Zdravím,
nevíte náhodou o nějakém šikovném opraváři či servisu v Praze a nebo na trase Praha - Kolín? Potřebuji opravit Condora. Chtěl jsem si něco nahrát na kazety a zjistil jsem že jsou pryč řemínky, ty jsem sehnal a vyměnil. Bohužel po vložení kazety se neozval ani hlásek, ledky ale blikají a i nahrává, rádio hraje a i ze vstupů to hraje, ale nehraje magnetofon. Zřejmě je problém na desce korekcí a přepínání. Nevím si rady a chtěl bych ho opravit, protože jinak super stroj. Mám jeden z prvních kusů a až na kartáčky, které si občas vyměním nebyl problém. Moc děkuju za info!

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od radioelectrum »

skusil bych v Praze: http://www.oldradio.cz/

Uživatelský avatar
SWITCH
Příspěvky: 43
Registrován: 16 úno 2009, 01:00

#6 Příspěvek od SWITCH »

Pro asba

Míte-li zájem,Condora jistě opravím.
Volejte tel. 723077777.Díly mám.
Přeprava není problém.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od cputakt »

TO:SWITCH chtěl jsem se zeptat jestli se dají sehnat plastové chromované ovládací knoflíky?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

asba píše:Zdravím,
.....a až na kartáčky, které si občas vyměním nebyl problém. Moc děkuju za info!
Já si jej předělal na optiku a byl pokoj.. (jestli myslíš ty kartáčky na navíjecím trnu pro autostop). Jenomže toho Kondora už nemám. Měl jsem červenýho s bílým popisem. Pamatuju si, že tuner nějak moc kvalitou přijmu nevynikal, ale pokud se tam podařilo něco naladit, tak zvuk byl super. A hlavně se mi líbil vzhledově. I dnes bych bral podobný design..

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#9 Příspěvek od BIPOLAR »

Tenkrát z počátku 80tých let, ho vyráběla Tesla Pardubice spolu s Poláky, ale muselo se čekat 2 - 3 roky, než se sporadicky objevil na trhu, čekalo se na státem určenou cenu. Zájem byl ohromný i při ceně cca 6500 kčs ! :wink:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od cputakt »

Když se objevil v obchodech stál 5500 ale pokud se nějaký dostal na pult byl hned pryč.Dlouho jsem ho scháněl ale nakonec jsem ho koupil jako zánovní na černé burze v Ostravě za 5000Kč.Myslím že těsně před revolucí už o něj nebyl zájem tak ho slevnili na 2500Kč.

Uživatelský avatar
SWITCH
Příspěvky: 43
Registrován: 16 úno 2009, 01:00

#11 Příspěvek od SWITCH »

Jediné, čeho mám málo jsou právě horní chromované knoflíky.Čas od času se podaří někde jeden či dva sehnat, ale poptávka mnohanásobně převyšuje nabídku. Nyní ve skladu nemám ani kus, dokonce jsem i ze svých přístrojů několik vzal k dokončení rekonstrukcí.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od cputakt »

Už jsem zjistil že tohle je problém sehnat tak jsem se rozhodnul že si udělám formu z lukoprenu a potom si chybějící knoflíky odleju z dentakrylu.
Jediný problém bude ty knoflíky nachromovat.musím mrknout po netu jestli tohle někdo dělá.

Uživatelský avatar
bubak01
Příspěvky: 12
Registrován: 01 bře 2010, 01:00
Bydliště: valašsko

#13 Příspěvek od bubak01 »

me na condorovi chybi taky cudly na tuner a zesilovac,tak mi je kamos nakreslil v cadu dle origo,kdyby nekdo potreboval, a snad se i vyrobi z nejakeho duralu,z jineho fora mam tento odkaz chromovani zlaceni
edit:na strankach pisou ze ukoncili cinnost
http://www.albichem.cz/kontakt.html
v preiloze vykresy cudlu zesilovace a magnetofonu.
Přílohy
potenciometr.PDF
(48.92 KiB) Staženo 427 x
kolecko velke.PDF
(37.76 KiB) Staženo 391 x
kolecko male.PDF
(35.16 KiB) Staženo 470 x

Uživatelský avatar
SWITCH
Příspěvky: 43
Registrován: 16 úno 2009, 01:00

#14 Příspěvek od SWITCH »

Tak i menších originálních knoflíků pro ovládání hlasitosti mám nyní dostatek - 50 ks ve stříbrné barvě.
Nechci je ale moc samostatně prodávat, nechávám je hlavně pro zákazníky, kteří si u mne nechají Condora kompletně opravit a generálkovat.Do opravy přicházejí osobně i poštou hodně často. Budete-li potřebovat opravu, ozvěte se.Tel: 723077777 po 15 hod.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Ty čudly by možná šly vytisknout ze stříbrnýho filamentu na 3D tiskárně a pak natampónovat acetonem aby nebyla vidět struktůra tisku. Asi to nebude jako origo ale lepší něco, než nic. Jinak Vakuový napařování plastů jsem dával do KWS Opočno pan Kroupa. Co uměj aktuálně za kovy netuším, mě napařovali paraboly hliníkem.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“