RFT Diamant III, oprava stupnice

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jenday
Příspěvky: 9
Registrován: 06 říj 2011, 02:00

RFT Diamant III, oprava stupnice

#1 Příspěvek od jenday »

Ahoj všem. Mám prosbu, poradil by mi někdo, jak opravit tuto stupnici? Případně jak vyrobit (nebo sehnat) repliku? Nejvíc mi dělá starosti ten zlatý potisk, pokud bych to jen opravoval, tak bych to zvládl pomocí samolepicího pozlátka, ale jen linky. A ani jsem se nikde nedočetl, jaká se používala barva. Zkoušel jsem barvu na sklo zakoupenou ve výtvarných potřebách, ale ta se použít nedá, jednak kvůli velké vrstvě, kterou je nutno použít a jednak kvůli jinému odstínu. Děkuji za odpovědi.
Přílohy
100_4627.JPG
Na stupnici je oprýskaná černá barva, vzala s sebou i některé zlaté linky. Nápisy se zdají v pořádku.
(238.92 KiB) Staženo 157 x

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#2 Příspěvek od DELONG »

Skús sa opýtať robí sklenené repliky stupníc vyrobené originálnou metódou
na nerozoznanie od originálu
Petr Škrabal, kovo@compolux.cz, +420 776 055 145
Alebo to oskenuj uprav v programe vytlač na samolepku a nalep :wink: .

Uživatelský avatar
jenday
Příspěvky: 9
Registrován: 06 říj 2011, 02:00

#3 Příspěvek od jenday »

Děkuji za tip, raději bych se o opravu pokusil sám, ale v případě neúspěchu se zkusím optat. To oskenování mne taky napadlo, ale je to dlouhý 57cm a tak dlouhý scanner nemám. Najít někoho, kdo by mi byl ochotný oskenovat něco, z čeho opadává barva bude asi potíž, ale zkusím to. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Prinajhorsom sa to da naskenovat na dva razy a vysledok zlozit v PC. S tlacenim tej zlatej farby bude tiez problem.

Uživatelský avatar
jenday
Příspěvky: 9
Registrován: 06 říj 2011, 02:00

#5 Příspěvek od jenday »

Ta zlatá barva mi dělá největší starosti. Celou skříň jsem zrenovoval, těch zlatých doplňků tam je hodně a září doslova na dálku. Byla by škoda, kdyby zrovna na stupnici byla jen žlutá.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Najlepsie by to bolo vytlacit na samolepiacu foliu - niekde na velkej tlaciarni, co ma aj zlatu farbu.

Uživatelský avatar
jenday
Příspěvky: 9
Registrován: 06 říj 2011, 02:00

#7 Příspěvek od jenday »

To bych taky mohl zkusit, nedaleko mám tiskárnu. Jednoduché řešení, které mě nenapadlo. Díky. :idea:

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#8 Příspěvek od jandu »

Už dávnejšie namiesto skenovania používam fotenie.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Pri tomto by som sa bal roznych chyb objektivu - napriklad sudkovitosti, ktora sa prejavuje prave pri foteni blizkych predmetov.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

Iste, pri fotení "z ruky" sa to stáva, ale ak potrebujem "presný" tvar, fotím zo statívu, z určitej vzdialenostia so zoom-om. Inak tak či tak to bude treba editovať v nejakom programe.
Väčší problém je pri tom skle správne nasvietenie. Aj preto radšej z väčšej vzdialenosti.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
jenday
Příspěvky: 9
Registrován: 06 říj 2011, 02:00

#11 Příspěvek od jenday »

Díky za rady. Pořádně jsem to nafotil a zkouším to opravit. Můžete mi ještě dát tip na vhodný program? S tím co mám, se mi to moc nedaří.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#12 Příspěvek od jandu »

Paint Shop Pro, Adobe Photoshop a pod.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#13 Příspěvek od Vojta7 »


Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Lukas-Peca »

Tu zlatou barvu by přece nebylo potřeba tisknout, stačilo by místo ní netisknout nic a pak to přejet běžně dostupnou zlatou fixou.

Uživatelský avatar
jenday
Příspěvky: 9
Registrován: 06 říj 2011, 02:00

#15 Příspěvek od jenday »

Děkuji všem, stupnici opravuji poprvé, ale ještě mě nejmíň jedna čeká. Aspoň se konečně naučím pořádně pracovat s photo shopem! :D
Ještě jednou díky a přeji příjemný zbytek víkendu.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“