AUX vstup pro autorádio Blaupunkt s navigací?

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
michal29
Příspěvky: 62
Registrován: 05 lis 2010, 01:00

AUX vstup pro autorádio Blaupunkt s navigací?

#1 Příspěvek od michal29 »

zdravím
mám ve svém fiatu r.v. 2000 autorádio blaupunkt s navigací( typ bohužel nevím).Jelikož tento typ nebere mp3 CD tak hledám, zda by se dal nějak vyřešit AUX vstup. Koupil jsem si už i FM transmiter, ale kvalita hudby nic moc, transmiter má ale výstup (JACK) a rádio vstup pro CD měnič, tak mě napadá jestli by se to nedalo nedalo nějak vyřešit . díky za rady michal

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

michal29 píše:blaupunkt s navigací( typ bohužel nevím)
Tak ten typ zjisti. U mého Blaupunkta Dublin C30 byl zezadu aux vstup. http://img2.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/45 ... -c31-1.jpg (nejsem prodejce)

Uživatelský avatar
michal29
Příspěvky: 62
Registrován: 05 lis 2010, 01:00

#3 Příspěvek od michal29 »


Uživatelský avatar
michal29
Příspěvky: 62
Registrován: 05 lis 2010, 01:00

#4 Příspěvek od michal29 »


Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od durkovic »

na rádiu je potrebné nájsť tlačidlo SRC (source-zdroj NF signálu) a pokusiť sa ho stlačiť ak naskočí režim AUX je vyhrané a potom postačuje redukcia aku je možné vydieť v odkazoch vyššie. častejšie prípady ale su že sa po stlačení src nič nedeje pretože rádio nerozpozná žiadnu odozvu od meniču CD (nieje pripojení menič CD) prípadne vypíše NO CDC.

pre tento prípad je potrebné zakúpiť si tzv "emulátor CD meniču" je to krabička ktorá sa pripojí k rádiu podobne ako CD menič ale do krabičky je možné pripojiť USB /SD kartu prípadne využiť vstup na jack 3,5 stereo.

tých emulátorov je viac, jeden ponúka priamo blaupunkt "USB interface"

potom su pod názvom xcarlink a podobne.

veľa zdaru.

riešil som to podobne v Stile a taktiež v fiate bravo 2007 tam su radia Visteon (licencia Bluapunkt) v brave mi to nefungovalo, nakoniec som vymenil OEM radio za aftermarket SONY.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Na niektorych Balaupunktoch treba vstup AUX najprv povolit v menu, bez toho sa cez SRC neda nan prepnut.

Uživatelský avatar
michal_n_cz
Příspěvky: 25
Registrován: 25 dub 2009, 02:00
Bydliště: Olomouc, Česká republika

#7 Příspěvek od michal_n_cz »

michal29 píše:zdravím
mám ve svém fiatu r.v. 2000 autorádio blaupunkt s navigací( typ bohužel nevím).Jelikož tento typ nebere mp3 CD tak hledám, zda by se dal nějak vyřešit AUX vstup. Koupil jsem si už i FM transmiter, ale kvalita hudby nic moc, transmiter má ale výstup (JACK) a rádio vstup pro CD měnič, tak mě napadá jestli by se to nedalo nedalo nějak vyřešit . díky za rady michal
Reaguji trochu déle, ale též se hrabu v podobném. Dost informací na podobné téma je zde:
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... linein.htm
dle textu by to mělo jít bez různých emulátorů právě u některých Blaupunktů snadno. Úplně dole je i naznačeny možnosti jak upravit rádio co vůbec aux nemá.
Podle mne se u běžných rádií investice do různých emulátorů moc nevyplatí - na trhu je teď značkové Pioneer rádio s USB bez mechaniky - na netu od cca 1.200,-
http://www.pioneer.eu/eur/products/25/1 ... specs.html
Michal N.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“