u videa (mechanika jako Avex) nejde opásání

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

u videa (mechanika jako Avex) nejde opásání

#1 Příspěvek od radioelectrum »

Mám tady Philipse s mechanikou jako u Avexe a to video má problémy s opásáním. Pokud dám play bez kazety tak opásá bez problémů, pokud s pásem tak mu musím pomoci trochu pravý držák postrčit. To lamelové kolo co je pod šasi jsem vyčistil a namazal takže te´d chodí rychle a bez skřípotu. mezikolo jsem dal nové takže převíjí bez problémů. ten opásdací mechanizmus se sám nikde nezadrháví, akorát nemá sílu s pásem. Kde je problém ?

Uživatelský avatar
biker77
Příspěvky: 214
Registrován: 20 úno 2011, 01:00
Bydliště: Rakovník

#2 Příspěvek od biker77 »

Stačí znovu namazat dráhy ve kterých běhají trny opásání hlav.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od jogo »

Ľavý unášač musí ísť úplne hladko a bez odporu - aj pri zaťažení.

Uživatelský avatar
biker77
Příspěvky: 214
Registrován: 20 úno 2011, 01:00
Bydliště: Rakovník

#4 Příspěvek od biker77 »

Jogo mě ještě připoměl sundat a promazat oba unašeče.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#5 Příspěvek od jogo »

Ten ľavý je veľmi dôležitý, častokrát bol po ix hodinách prevádzky poklesnutý a jemne drel. Riešil som to miernnym vypodložením tak, aby tým nenastalo trenie v hornej časti unášača. Po tomto vyladení je chod mechaniky podstatne lepší.
Samozrejme spodná kulisa musí byť čistá, premazaná (aj zvrchu), "kameň" v nej sa musí pohybovať s minimálnym odporom. Ale to je základ..

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#6 Příspěvek od BIPOLAR »

Nepíšeš jaké opásání, zda klasické, nebo t.z.v. Fox. Pokud se jedná o klasické, tak většinou se muselo vyměnit mezikolo společně s pružinou "Omega". Jeden "kit" (kolečko+omega) nepoužitý, jsem teď ještě našel. :wink:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
biker77
Příspěvky: 214
Registrován: 20 úno 2011, 01:00
Bydliště: Rakovník

#7 Příspěvek od biker77 »

Když Radioelectrum psal o výměně mezikola napadlo mě se jedná o mechaniku použitou v prvních dvou modelech Avexů VM 6465 a 6570 kde byl po vytuhnutí vazelíny problém s opásáním hlav a unašeči.

Uživatelský avatar
spirit
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2012, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#8 Příspěvek od spirit »

Z opisu to vyplýva,
nejaké veci tam mám myslím tiež, dokonca by som možno vyhrabal aj novučičké chassis :wink:

Niekedy to vie aj mrška bubon hláv pribrzdiť.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radioelectrum »

děkuji všem za rady. Myslel jsem si že zatuhl mechanizmus opásání, ale nedošlo mi že to může dělat neodbržděný odvíjecí trn (levý). Zjistil jsem že tam je ulomený plastový nálitek kterým to obdržďuje.
posílám foto, třeba to někomu někdy pomůže

Když už jsem u těchto videí může mi někdo poradit jak nastavit tahy těch unašečů ? kazety na to mám. No kdyby mne někdo naučil nastavit i jiné věci na mechanice tak by to bylo super.
Přílohy
testovacikazety.jpg
(84.36 KiB) Staženo 125 x
mechanika6560.jpg
(110.55 KiB) Staženo 141 x

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “