Zajímá mě pouze váš názor - Norton nebo Avast

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Zajímá mě pouze váš názor - Norton nebo Avast

#1 Příspěvek od jave »

Dobrý den. Rozhoduji se mezi dvěma antivirovými programy - Norton AntiVirus 2005 nebo Avast 4.6 Proffesional Edition. Zajímal by mě váš názor, případně zkušenosti s těmito programy, tzn. jejich klady a zápory. Který program byste si zvolili jako lepší variantu antivirové ochrany. Děkuji všem za názor a poskytnuté informace.

Uživatelský avatar
paran
Příspěvky: 85
Registrován: 28 bře 2004, 01:00
Bydliště: Kolín

#2 Příspěvek od paran »

NOD32
jeste doplnim nedoporucuji Nortona "zahnoji" ti cely pocitac.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Avast mám ho již dlouho a bez problémů. Hlavně je free!!! Jinak Norton je fajn ale jako bys jezdil autem se zataženou ruční brzdou. NOD je asi nejlepší ale poněkud drahý na můj vkus. Teda u běžného PC asi zbytečný
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
paran
Příspěvky: 85
Registrován: 28 bře 2004, 01:00
Bydliště: Kolín

#4 Příspěvek od paran »

rezis píše:Avast mám ho již dlouho a bez problémù. Hlavnì je free!!! Jinak Norton je fajn ale jako bys jezdil autem se zataženou ruèní brzdou. NOD je asi nejlepší ale ponìkud drahý na mùj vkus. Teda u bìžného PC asi zbyteèný
kazdopadne souhlas, ja taky smekam pred free verzi Avastu. Ale mel jsem dojem ze dotaz byl na pay antiviry. Tam opravdu asi vede NOD32.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

paran píše: kazdopadne souhlas, ja taky smekam pred free verzi Avastu. Ale mel jsem dojem ze dotaz byl na pay antiviry. Tam opravdu asi vede NOD32.
Plně souhlasím.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Jestli se od loňska Norton nepolepšil, co do rychlosti, tak zbývá jedině AVAST (mám licencovanou verzi 4.7 Professional a naprostá pohoda, vřele doporučuji).
Na stolním doma používám free verzi Avastu, liší se ovládacím komfortem, ale aspoň si nemůžu chybou v nastavení zmenšit spolehlivost ochrany.
Používal jsem doma jistý nejmenovaný český antivirák od konkurence, o něco rychlejší, než Norton, ale pomalejší, než Avast. Od prodloužení licence mne odradil pro mne nepochopitelný způsob platby a získání nového registračního čísla. Jinak až na dva trojany, které nezachytil včas, taky nebyl špatný.
No a v práci na serverech používáme NOD32. Drahý, ale ušetřil si na sebe.

I tak, bez ohledu na antivirový SW a jejich výrobce: ono nejde jen o antivirák, ale i o firewall, antispyware... trochu mi vadí, že co do počtu spuštěných procesů na mém počítači, jich třetina nedělá nic jiného, než že hlídá bezpečnost mých dat. To už je trochu dost, ne?

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#7 Příspěvek od MaTTo »

Norton ti spravi z pocitaca 286-ku je to strasny software tomu sa vyhybaj .
Ja pouzivam AVAST home lebo je free a je dobry , a teda medzi tymi dvoma co si sem napisal jednoznacne NOD32 !!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Hill píše:I tak, bez ohledu na antivirový SW a jejich výrobce: ono nejde jen o antivirák, ale i o firewall, antispyware... trochu mi vadí, že co do poètu spuštìných procesù na mém poèítaèi, jich tøetina nedìlá nic jiného, než že hlídá bezpeènost mých dat. To už je trochu dost, ne?
Aj na to existuje riesenie - Linux.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

>>rnbw: dělám i s Linuxem, musel jsem se naučit Unix kvůli Siliconům, protože náš sysman od toho dal ruce pryč (sám dělá jen pod Open VMS a Win).
Čím víc toho o těch systémech vím, tím méně jsem přesvědčen o jejich nezranitelnosti. Ani Linux není řešením, jen se tak zatím jeví.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od rezis »

Hill píše:>>rnbw: dělám i s Linuxem, musel jsem se naučit Unix kvůli Siliconům, protože náš sysman od toho dal ruce pryč (sám dělá jen pod Open VMS a Win).
Čím víc toho o těch systémech vím, tím méně jsem přesvědčen o jejich nezranitelnosti. Ani Linux není řešením, jen se tak zatím jeví.
Taky si myslím. Pokud se masvě rozšíří bude na něj stejná hromada virů jako na win.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od DjRix »

Já použíám NOD32 ve skušební verzi a prostě ho každých 30 dní odinstaluju a stáhnu zase skušební verzi a nainstaluju. Toto zabere celkem cca 10 minut a je to. 10 minut jednou za měsíc u komplu navíc mě nezabije,vzhledem k tomu že jede skoro nonstop.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Mourek »

Doma mám free Avast Home. v práci NOD32 na 200 licencí včetně pošty a dobrý. Samozřejmě firewall, Spybot, adaware atd. Linux je dnes řešení ale brzy nemusí být.Až se rozšíří budou i viry.

Stan3

#13 Příspěvek od Stan3 »

V PCWorld (3/2006)jsem našel recenzi na BitDefender. Podle testù jim vyšel jako nejlepší antivir+Firewall.

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#14 Příspěvek od surfar »

NOD32 jednoznačně!!!!!!!!!!! :wink:

Uživatelský avatar
paran
Příspěvky: 85
Registrován: 28 bře 2004, 01:00
Bydliště: Kolín

#15 Příspěvek od paran »

pro upresneni si jeste muzes precist toto:
http://www.viry.cz/go.php?p=viry&t=listrecenze

Odpovědět

Zpět na „Software“