Nabíječka všech typů baterií

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Nabíječka všech typů baterií

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Nazdar.
V době kdy vyběhly do světa tzv RAM baterie - nabíjecí alkalické baterie, zkoušell jsem jejich nabíječkou nabíjet i klasické alkalické tužkovky zlaté barvy od firmy GP. Koupil jsem kolikrát sadu tužkovek, a když se vybily, ještě jsem je 4X nabil. Pak jsem je vyhodil .

A hle, EVOLVE nabízí nabíječku všech tužkových baterií :-)

http://www.evolve.cz/ftp/ECOcharger/ECO ... ecenze.pdf

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Nepovažuju to za moc povedený a užitečný výrobek.
Nevýhodou se může zdát poměrně pomalý proces, který se prodlužuje i tím, že jedno nabití (kterým dodáme článku kapacitu kolem 200 mAh) obvykle nestačí, a tím se regenerace prodlužuje. Vezměme v úvahu, že kdyby šlo teoreticky o „plnění“ od „čisté nuly“ ke kapacitě 2700 mAh proudem 50 mA, bude proces trvat 54 hodin.
Ano, 54 hodin... A každé 4 hodiny tu nabíječku musíte vyndat ze zásuvky a zase vrátit, celkem čtrnáctkrát!
Nevím, zda má smysl nabíjet alkalické články, když kvalitní akumulátor Eneloop si může každý pořídit za slušných 65 Kč. Evolve ECOcharger používá proud 50 mAh, což je možná zbytečně moc a nabíjí to pouhé 4 hodiny, což je určitě zbytečně krátká doba. U tzv. inteligentní nabíječky bych si představoval čas nabíjení klidně 4 dny při proudu třeba 5 mA...
Tento výrobek Evolve nikomu nedoporučuji.

Uživatelský avatar
Wolf70
Příspěvky: 141
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#3 Příspěvek od Wolf70 »

to bych radči investoval do tohoto ( http://www.alza.cz/univerzalni-nabijeck ... 155591.htm ) a má to i 1,5v lepší než 1,2v :) :) :)

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#4 Příspěvek od rolland »

Také tuto nabíječku nedoporučuji.
Přes 50% dobíjených alkalických článků vyteklo,některé ještě v nabíječce. Kapacita již při prvním dobítí byla cirka poloviční, u 2-3. nabití byly zcela nepoužitelné (testováno v dig. fotoaparátu).

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

Kdyby šlo jen o to, použít relativně laciný proud z Dukovan k vyždímání chemické energie z článku, ve kterém je energie cca 8000 dražší, tak budiž. Bylo dokázáno, že technicky to možné je, a v případě nouze to i já využiju.

Pro zařízení schopná pracovat z akumulátorů naštěstí máme opravové akumulátory.
Zrovna digitální fotoaparát je příklad zařízení, které nárazově odebírá velký proud.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#6 Příspěvek od vladom »

Problém je taky v tom, že kvalita baterií upadá. Kdysi mi alkalická baterie nikdy nevytekla. Před rokem jsem nakoupil alkalické baterie v jednom obchodním řetězci a dal je do cnc stroje. Po roku padly data, tak se jsem divil, že jindy to vydrželo 2-3 roky, koukám, a baterky byly vytečené. To jsem naposledy zažil u laciných batterií ze Slaného. Tyhle bych určitě nenabíjel, ale kvalitnější - proč ne? Ale jak zjistit že to není šmejd? Kdo do nich vidí? Už ani značka dnes nic neznamená.

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#7 Příspěvek od Bastlfanda »

toť otázka, já zrovna přemejšlim, jesli by mělo smysl nabíjet typ 23AE (12V "válečky"), event. MN11 (6V "válečky", ale tu měnim po několika letech narozdíl od tý první) do dálkovejch ovládání, příp. jak nejvhodněji je nabíjet ... kapacita tam velká nebude, takže by to i při malym proudu nemělo bejt na víc dní. Víte někdo o něčem konkrétnim? Díky

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#8 Příspěvek od Hydrawerk »

Tak se zdá, že Evolve EcoCharger už nadobro zmizel z nabídky a to je správně. http://klasicke-nabijecky.heureka.cz/ev ... r/recenze/
https://www.alza.cz/evolve-ecocharger-d ... tm#recenze
Dle mých zkušeností je to nesmysl a zařízení k ničemu. Vytékají v ní regenerované baterie značek: Energizer, Duracell, Varta High Energy, GP... skutečně již nevím, jaké baterie bych v ní měl nabíjet viz recenze... nepoškozené kvalitní alkalické. Baterie Panasonic dokonce explodovala, automatické vypnutí nevypnutí. Ještě že jsem u té nabíječky zrovna nestál. Za největší „podlost“ považuji to, že baterka se po nabití tváří v pořádku. Dám ji do suchého šuplíku a po týdnu je vyteklá. Úspěšnost nabití cca 5 z 10 baterií. Baterie po nabití celkem rychle podléhají samovybíjení. V recenzi se tuším píše něco o staré, nějakou dobu skoro totálně vybité baterii, kterou nabíječka opět zprovoznila. Už tomu nevěřím. Jediné místo, kam bych tyto regenerované články použil, je baterka na svícení z IKEA za 30 Kč. Na té se nemá vytečením baterií co zničit. Sice to údajně má patent, ale tak maximálně na tahání peněz ze zákazníka...
---------------------------------
Tato nabíječka je zbytečnou investicí. Alkalické baterie - i značkové - oživý jen z max. 30%. Navíc baterie trpí vysokým samovybíjením. Navíc se zahrátím poruší jejich těsnost a začnou vytýkat. Zpět do dálkového ovladače bych je rozhodně nedával. Zinkouhlíkové ani nezkoušejte. Exploduje. Také neumí vybíjet a tedy není vhodna k nabíjení NiCD akumulátorů. Používám ji jen k nabíjení NiMh aku. Ale protože nabíjí max. proudem 50mA a jen 4hodiny. Tak ji musíte vždy znovu odpojit a připojit zpět do zásuvky. Já to řeším spínací zásuvkou která se každé 4h nachvíli sama vypne. Běžné aku 2200mAh se zde nabíjejí neuvěřitelných 44 hodin při neustálém nabíjení!
Přílohy
Evolve EcoCharger.jpg
(47.93 KiB) Staženo 73 x

Odpovědět

Zpět na „Poradna“