Převod videa

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

Převod videa

#1 Příspěvek od PC01 »

ahoj všem, poraďte mi čím se dá nejlíp převést video z jednoho formátu do jiného? Mám nový foťák, dělá videa HD, což je bezva, ale zjistil sem že pár minut trvající video má velikost kolem 1GB. Ty videa mají příponu MOV, takže bych je chtěl převést na AVI nebo MPG (nebo i jiný formát to je celkem jedno), ale aby to zabralo míň místa, a aby se nezmenšilo rozlišení ani nezhoršila (viditelně) kvalita.
Mám Nero 8 už nainstalované, myslíte že to tím půjde? Nebo sou nato lepší programy?
Nepotřebuju dělat žádné úpravy, snad jedině kus videa na začátku nebo na konci ustřihnout.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Máš Windows 7 nebo Vista? Tam je celkem dobrý Windows Movie Maker, který je součástí systému. (Já mám zatím stále XP.) Nebo zkus Any video converter.
http://www.any-video-converter.com/prod ... ideo_free/ (Tento program jsem zatím nikdy nepoužíval.)

Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

#3 Příspěvek od PC01 »

Mám Windows XP... Ten any video converter koukám že je zadarmo bude to za něco stát? Mě de hlavně o to aby to mělo co nejlepší kompresi nebo kompresní poměr... Nevyznám se v tom ale selský rozum mi říká že placený programy by to mohly mít lepší...
Movie maker mám taky, ale teď se dívám a když sem tam dal Uložit jako, tak to nabízí jen příponu MSWN a já chci něco co umí dělat AVI nebo MPG nebo MKV.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Na konverzi používám FormatFactory - je taky zdarma a umí toho moc.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Já bych pánové ke každé radě na program byl rád , kdyby jste přiložili pár snímků obrazovky s použitým nastavením . Sám jsem chtěl tyto konvertory používat , ale nikdy jsem neuměl CELÝ převod nastavit . Myslím , že není žádný program , kde by jsi jen kliknul uložit jako , jestli , rád bych ho také vlastnil a používal . :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

PC01 píše:aby to zabralo míň místa, a aby se nezmenšilo rozlišení ani nezhoršila (viditelně) kvalita.
Jinými slovy chceš zachovat datový tok. Takže žádnou významnou úsporu místa nedosáhneš. Když chceš poloviční nebo čtvrtinovou velikost, musíš adekvátně snížit datový tok a to někde vidět bude. Na kompresních algoritmech pracovalo dost schopných matematiků a z hovna bič neupleteš.
http://web.forret.com/tools/video_fps.asp
Spíš si rozmysli, kde jak a komu budeš chtít výsledek prezentovat a s jakou perspektivností, osobně si myslím že tahle benevolence v převodech spolu s diletantstvím povedou k strašnýmu chaosu.
http://www.grantvideo.cz/kodeky.html
Převod formátů v lepší kvalitě taky zabere neskutečně času, hodinový film se renderuje taky třeba celou noc.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

BOBOBO píše:...ale nikdy jsem neuměl CELÝ převod nastavit . Myslím , že není žádný program , kde by jsi jen kliknul uložit jako , jestli , rád bych ho také vlastnil a používal . :D
To si musíš odzkoušet, co bude zrovna tvému zdrojovému videu vyhovovat: do hlavního okna FormatFactory si z Průzkumníka přetáhneš výběr souborů, které chceš zkonvertovat - a než se ti tam objeví seznam, vyskočí okénko s dotazem na výstupní adresář a formát.
Asi existují programy, které tolik možností nastavení nemají, ale zase v nich třeba nezabráníš deformaci obrazu, protože formátů je moc, dokonce už neplatí ani, že pixel je čtvercový, i ten má poměr stran různý od jedné...
Kliknutím na Nastavení si vybereš rozlišení, snímkovou frekvenci, poměr stran, bitrate jak pro obraz, tak pro zvuk (vždy na pravé straně řádku se rozklikne nabídka) a zkusíš konverzi. Až najdeš takové nastavení, které ti bude vyhovovat, dáš mu jméno a uložíš si nastavení pro příště.
Zkoušel jsem udělat pár snímků obrazovek, ale FF má tolik možných nastavení, že by to bylo k ničemu.
Každopádně je logické, že zmenšit soubor lze pouze za cenu vyššího stupně komprese (volbou výstupního formátu), zmenšení rozlišení, zmenšení snímkové frekvence nebo omezení datového toku.
Ve všech těchto případech dojde k úbytku kvality a je třeba najít vhodný kompromis mezi akceptovatelnou velikostí souboru a akceptovatelnou nekvalitou videa.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

To jsme právě u toho , to mají v podstatě všechny a já nwm , co bych tam měl zadat , jelikož ta čísla neznám . A studovat tuto problematiku měsíce na pár kousků filmu nemíním .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

No, někdy za večer jen zkouším a nezkonvertuji nic, protože mám navíc OEM verzi střihacího programu, co dávají k USB videograbberu u "Obchodníka roku", ten neumí všechny formáty importovat, dokud si nekoupím plnou verzi.
Tak si musím videa z některých kamer napřed překonvertovat, abych je mohl sestříhat. A to ještě pořád neznamená, že to půjde i se zvukem - pokud má zvukový stream příznak Dolby Surround, stává se, že tento příznak v souboru zůstane i po konverzi a obraz je prostě němý. Tak si pomocí FormatFactory někdy vytáhnu zvuk samostatně třeba ve formátu mp3, v něm už tato informace není, a synchronizuju ho při střihu.
Je to skutečně pakárna, ale co naděláš...
Na druhou stranu - když se ti ustálí technika, vyzkoušíš formáty, pak už to jede napoprvé.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#11 Příspěvek od PCmaniac99 »

Já používám Pinnacle Studio 15. Bohužel není zdarma ale dá se najít ;) Práce s ním není složitá a umí převod do spousty formátů vč. podrobného nastavení . Program je CZ i s podrobnou nápovědou. Navíc se v něm dá video široce upravovat. V příloze je ukázka nastavení Mpeg-2 s předvolbou HD 1080i
Přílohy
Bez názvu.JPG
(134.66 KiB) Staženo 60 x

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Jo pinacle 9 jsem dostal ke kameře a to šlo . Ale jen sestříhat +malé blbosti . Ale ani ten nebyl , jak se tomu nadává -intuitivní , po půl roce znovu studium . A koverze mezi ee .

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#13 Příspěvek od fifiju »

třeba Ti pomuže ve výběru tento odkaz: http://magazin.stahuj.centrum.cz/any-vi ... konvertor/

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Habesan »

Crifodo píše:benevolence v převodech spolu s diletantstvím
Nakonec je to každého věc, jak velký má nepořádek ve videozáznamech, hlavně když s tím nikdy nikoho dalšího nezatěžuje, nediví se, že mu něco nejde přehrát a nechce, aby to někdo napravil.
Zlaté pravidlo je archivovat si originál.

MOV je přípona, kterou si Apple QuickTime zvolil pro svoji implementaci kontejneru ISO MP4, komprese bývá všelijaká, dnes nejpravděpodobněji nějaká implementace MPEG-4.
AVI je také jen kontejner, který se (kromě nekomprimovaných animací) proslavil neskutečným chlívem v implementacích MPEG-4.

Byly zaznamenány případy, kdy video bylo sice komprimované, ale zvuk nikoliv, takže zabíral přes 90% souboru.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Já bych k tomu přistoupil trochu jinak . Pokud chceš dělat jedno video ročně , tak je lepší vzít lahvinku a zajít ke kámošovi , který se v tom vrtá denně . A zase , pokud nejsi jedinec , který má času dost na hraní . :D

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“