Kompatibilita prehrávania Video8/Hi8 na kamere Digital8

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Kompatibilita prehrávania Video8/Hi8 na kamere Digital8

#1 Příspěvek od durkovic »

zdravím,

kúpil som si od ruky kameru SONY CDR-TRV265E (Digital8) vo výbornom stave. vlastním aj kameru SONY CCD-TRV417E (Video8XR) na ktorej som natočil mnoho kaziet Video8

moja otázka je ku kompatibilite medzi Video8 a Digital8 keďže mechanická aj konštrukčná základňa sa u týchto kaziet nemenila.
Ak vložím kazetu Video8 do kamery so systémom Digital8 tak na LCD displeji kamery (CDR-TRV265E) pri prehrávaní nedostanem žiaden obraz. neviem či je to chyba kamery alebo tento analógový signál z kazety Video8 je dostupný len na výstupe kompozitného videa ??? skúšal som dostať tento signál aj na výstup iLink (firewire) no bez úspechu stále len blue screen.
Pritom záznam na kazetu Video8 na kamere Digital8 je bez problémov (len sa skráti využiteľný čas kazety) tento vytvorený záznam viem následne dostať na výstup firewire aj na LCD panel kamery.

aké máte skúsenosti s kompatibilitou a prehrávaním ?

Ďakujem za každú radu

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od radioelectrum »

Před cca 8 roky jsem se setkal s tím že kamarádova videokamera digital 8 uměla přehrát kazetu video 8 pouze do analogového videovýstupu, digitální nedával nic. Potom jsme se o tom dočetli v dokumentaci co byla k ní. Bohužel si již nepamatuji typ této kamery. Osobně si ale myslím že by měla alespoň se nějak pokusit tuto kazetu načíst.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od durkovic »

ďakujem za odpoveď, nemal som teraz ešte nejako čas sa s tým detailnejšie hrať ale vyskúšam ešte aj ten výstup komponentného videa (CVBS) prípadne taktiež výstup S-VIDEO. Dám potom vedieť.

Dík.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “