MTB Olpran Extreme

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

MTB Olpran Extreme

#1 Příspěvek od tatramacek »

Ahojte,koupil jsem si nové kolo.. Dneska jsem jej jel v rámci rehabilitace projet... Pěkně se jelo až do doby než jsem zatížil přední brzdu.. Brzdy jsou kotoučové,mechanické - ne olejové. Přední kolo se docela solidně rozkmitalo s celou přední vidlicí - jakoby chtělo uletět :cry: Kolo má odpruženou neuzamykatelnou vidlici..
Nevíte čím by mohli vibrace vzniknout ? Když jedu a nebrzdím je vše ok.. Když brzdím lehce tak taky ale když chci brzdit více tak to dělá tento nepořádek.. Ještě je mi divné to,jestli je normální,aby třmeny byli jaksi moc volné - viz přiložené video.. Zadní brzdič je na tom upně stejně..

http://www.youtube.com/watch?v=YRKnApjZd5Y
Mockrát díky za rady :wink:

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#2 Příspěvek od Vojta7 »

Tohle v pořádku rozhodně není. Jde ta matice utáhnout?

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#3 Příspěvek od tatramacek »

jakou matici máš na mysli ?

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#4 Příspěvek od bastliar »

Nechaj ma hádať, výrobca DENGTAI

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#5 Příspěvek od tatramacek »

jop.je to tak...

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#6 Příspěvek od bastliar »

Štelovacie skrutky idú dotiahnuť ale plávanie zostane - dôvod plávania, asi pokiaľ je kotúč tvarovo nerovný, "vďaka" plávaniu to brzdy ustoja.

Ako sám vieš, to plávanie je len jeden neduh, ten horší neduh je, že platničky sú tzv. vysokoodolné, vydržia večnosť ale to je vlastnosť ktorá ich robí nebezpečné, v krízovej situácii neubrzdíš včas a kedže ide o "unikát" náhradné, tzv. mäkšie nezoženieš - teda žiadne ďalšie.

Pokiaľ sa rozhodneš o výmenu za aj lacnejšie kvalitnejšie kotúčové brzdy ( to je rozdiel ) daj si bacha či ti sadne na stred kolesa kotúč, môže totiž isť taktiež o unikát, nezameniteľný za bežne rozšírený štandard - v tom prípade buď nový výplet, al. sa uspokojiť s pôvodným kotučom ale lepšími brzdami.
Naposledy upravil(a) bastliar dne 04 črc 2012, 19:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#7 Příspěvek od tatramacek »

bastliar - poslal sem ti SZ. Díky :wink:

Uživatelský avatar
biker77
Příspěvky: 214
Registrován: 20 úno 2011, 01:00
Bydliště: Rakovník

#8 Příspěvek od biker77 »

Utáhnou šrouby držící třmen brzdy nastavit vzdálenost mezi destičkami a kotoučem. Když to nepomůže namazat plochu mezi pístkem a destičkou měděnou pastou. Takhle povolený jsi to koupil? Jinak tyto kola jsou neseřiditelná i nová.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#9 Příspěvek od tatramacek »

ahoj,jj takto jsem to koupil... toto by mne ani tak neštvalo jak ty vibrace od té přední vidlice... děs..

Uživatelský avatar
biker77
Příspěvky: 214
Registrován: 20 úno 2011, 01:00
Bydliště: Rakovník

#10 Příspěvek od biker77 »

V tom případě prodejci omlátit o hlavu a požadovat vrátit peníze. Na tom to kole bych se bál ject i na pivo po městě a nedej bože ho to trochu pustit z kopce. Ty zvuky může dělat i vakl ve vidlici když se rozvibruje.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#11 Příspěvek od tatramacek »

Mno je to silene.. Ja si ho koupil s důvodu toho abych jezdil do práce.. V pondělí se prej ozve.... snad..

Uživatelský avatar
biker77
Příspěvky: 214
Registrován: 20 úno 2011, 01:00
Bydliště: Rakovník

#12 Příspěvek od biker77 »

Když vezmu 2x za den cca 5km tak to kolo nemůže přežít. Na dojíždění do prácen si kup nějakýho pevňáka.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#13 Příspěvek od tatramacek »

nemám na to si kupovat drahá kola a kolo potřebuju.. je to děsné.... Ale rozbít si čumáček taky nechci 8-) Práci mám cca 3 km od bydliště.. Když jedu po rovince atd tak je to v pohodě.. Dělá to problémy jen při tom bzdění... Což je ale dost postatná věc že :wink:

Uživatelský avatar
biker77
Příspěvky: 214
Registrován: 20 úno 2011, 01:00
Bydliště: Rakovník

#14 Příspěvek od biker77 »

Pokuď to máš 3km a po silnici a s kolem nemáš jiné plány kup si trekingové nebo krosové kolo cca okolo 10000kč, ale hlavně nějakém dobrém cykloshopu. Možná se Ti to zdá dost - věř mi vyplatí se to.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Jirka »

tatramacek píše:nemám na to si kupovat drahá kola a kolo potřebuju.. je to děsné.... Ale rozbít si čumáček taky nechci...
Nebo když už levný, tak klasiku - bez odpružení, V brzdy, ...
*****

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“