Čistič odpadov - 96 % H2SO4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

Čistič odpadov - 96 % H2SO4

#1 Příspěvek od bastliar »

Pozeral som, čo máme doma za chemiu ( niečo som hľadal ) a všimol som si žltej flaše na čistenie odpadov. Po zbežnom prezretí som skoro padol na zadok , zloženie nevýraznym popisom na zadnej strane 96 %-ná kyselina sírová.

Myslíte, že taketo niečo patrí do hociktorej bežnej, chémie neznalej domácnosti.

:arrow: http://www.drogerie.cz/madel-casa-stura-facile-1000-ml

:arrow: http://www.mojevideo.sk/video/1502f/kys ... ongia.html

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od radekrd »

Jen aby to nevyžralo odpad i s trubkama.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od xxxe »

Já na odpady používám kyselinu solnou.Taky docela mazec,usazený vodní šutr (nebo co to je za vápenec) ve starém hajzlíku se vypařil po dvou hodinách.Už to nešlo splachovat a pak jak u fungláče.Ta sírová asi nebude dobrý nápad,odpaří se ti pak i trubka třeba :lol:

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#4 Příspěvek od helios »

HCl na čistenie hajzlíkov a keramiky nebude asi to najlepšie, pretože naleptáva glazúrový povrch keramiky, ktorá sa potom stáva poréznou a špina sa v nej o to rýchlejšie zažerie. Preto je vhodnejšia sírová, fosforečná a rôzne iné kombinácie kyselín.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Odpadove potrubia byvaju plastove (novodur, cize PVC), tie H2SO4 neposkodi.

Kyselina vytecena z baterie v plastovej (ABS) UPS material vobec neposkodila.
Naposledy upravil(a) rnbw dne 06 črc 2012, 10:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#6 Příspěvek od Otkundes »

Snadno uvolní ucpané odpady. A jestli se jí to nepodaří, můžete se při čištění odpadu hrabat v příjemně ohřáté kyselině sírové. Lahůdka.
No, pokud to není chyba v přepisu (překladu) návodu, jedná se o velmi nebezpečný výrobek a možná i námět pro Obchodní inspekci.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#7 Příspěvek od fero7 »

Otkundes píše: jedná se o velmi nebezpečný výrobek a možná i námět pro Obchodní inspekci.
A co by podla teba SOI mala presetrovat?

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#8 Příspěvek od Otkundes »

Třeba zda je výrobek certifikován pro použití v ČR (SK) nebo zemích EU. Za jakých podmínek, zda je řádně zpracován návod k použití, včetně uvedení bezpečnostních opatření. Zda jeho používání v domácnostech, lidmi chemie neznalými je přípustné, nemůže být nebezpečné, atd...
Navíc, správce místní kanalizace by zase mohlo zajímat vypouštění koncentrovaných chemikálií do jeho stokové sítě. Vyberte si.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od kevin_mitnick »

bastliar píše:Pozeral som, čo máme doma za chemiu ( niečo som hľadal ) a všimol som si žltej flaše na čistenie odpadov. Po zbežnom prezretí som skoro padol na zadok , zloženie nevýraznym popisom na zadnej strane 96 %-ná kyselina sírová.
Tak v prvni rade, chybne interpretujes slozeni. Tady nejde o 96% H2SO4 (to by uz bylo oleum a rozpustilo by to i tu plastovou lahev). Tady jde o to, ze vyrobek obsahuje 96% H2SO4 (v nezname koncentraci) a ty 4% jsou nejaka barviva, tenzidy a podobne. Mam doma neco podobneho (jiny vyrobce) a koncentrace H2SO4 je v tom urcite mensi jak u akumulatoru, kdyz jsem to nabral do hustomeru, tak mi ukazal totalni vybiti...

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#10 Příspěvek od fero7 »

Otkundes píše:Třeba zda je výrobek certifikován pro použití v ČR (SK) nebo zemích EU. Za jakých podmínek, zda je řádně zpracován návod k použití, včetně uvedení bezpečnostních opatření. Zda jeho používání v domácnostech, lidmi chemie neznalými je přípustné, nemůže být nebezpečné, atd...
Navíc, správce místní kanalizace by zase mohlo zajímat vypouštění koncentrovaných chemikálií do jeho stokové sítě. Vyberte si.
Ty este nevies ci je to certifikovane alebo nie, este nevies ci to ma navod alebo nie, este nevies ci je s tym problem alebo nie, a uz chces hlasit problem. (Este nevies na co, a uz strielas.)
Tvoj popis je taky vseobecny, ze by sa hodil na miliony vyrobkov.
Aj chlebom sa mozes zadrhnut.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#11 Příspěvek od Otkundes »

Pro fero 7:
Nemusím vědět, ani znát americký výrobek prodávaný na Slovensku, nikam nic nehlásím ani nestřílím. Na základě poskytnutých informací, svobodně sděluji svůj názor, stejně jako Vy. Přitom jsem reagoval na úplný začátek vlákna, kde kolega popisoval, že čistič odpadu tvoří 96% kyselina sírová. I ve své první odpovědi jsem měl pochybnost, kterou jsem vyjádřil větou: "pokud to není chyba v přepisu (překladu) návodu". Na Váš následný dotaz nebylo možno dát konkrétnější odpověď - podstatou totiž je, zda vůbec lze v plastových lahvích, občanům bez příslušné kvalifikace, prodávat 96% kyselinu sírovou, aby ji podle svého uvážení vylévali do místní kanalizace, při čištění odpadů. Zde vidím to nebezpečí pro spotřebitele. Jestli se ale prokáže, že kyselina sírová o koncentraci 96% je jen jednou z mnoha ingrediencí takového výrobku a je použita v neškodném množství, je celé toto vlákno od prvopočátku zbytečné.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#13 Příspěvek od bastliar »

kevin_mitnick píše:Tak v prvni rade, chybne interpretujes slozeni. Tady nejde o 96% H2SO4 (to by uz bylo oleum a rozpustilo by to i tu plastovou lahev). Tady jde o to, ze vyrobek obsahuje 96% H2SO4 (v nezname koncentraci) a ty 4% jsou nejaka barviva, tenzidy a podobne. Mam doma neco podobneho (jiny vyrobce) a koncentrace H2SO4 je v tom urcite mensi jak u akumulatoru, kdyz jsem to nabral do hustomeru, tak mi ukazal totalni vybiti...
http://www.drogerie.cz/madel-casa-stura-facile-1000-ml

Čokoľvek na báze vody by to zriedilo a už by nešlo o 96 %.

Pri výrobe sme použili 96 %-nú kyselinu sírovú, výrobok je najlepší na trhu :roll:

Vyššie uvedená karta to objasnila.
Len ten rozsah je prapodivný : 50 - 100 %
Naposledy upravil(a) bastliar dne 06 črc 2012, 13:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#14 Příspěvek od tatramacek »

doma mám tady toto : http://www.kittfort.cz/products_5_8.htm
a jsem max spokojen

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#15 Příspěvek od helios »

Nepripustite vniknutie do kanalizácii.


Čistič odpadu, ktorý sa nesmie dostať do kanalizácie. Asi počítajú s tým, že pred vstupom do kanalizácie musí stáť nastúpená dekontaminačná jednotka aj s naštartovaným hovnocucom. :lol:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“