Adaptér DELL

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

Adaptér DELL

#1 Příspěvek od milous2 »

Zdravím a prosím o radu.
Na SD jsem našátral adapttér k noťasu zn.DELL viz.obrázek. Provedení slim.Konektor pro PC je pryč a z bužírky vedou 3.drátky.Ale proč? Má to co dočinění stím,že adaptér pracuje až po zapojení do zařízení? Ono výstupní napětí totiž chybí.Leze ven jen něco málo kolem 0,2V= Je možné,že je poněm,ale ptám se než ho kuchnu.Díky za rady.
Přílohy
DELL adapter.JPG
(133.58 KiB) Staženo 71 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Napatie tam musi byt, takze tam mas nejaku zavadu. Jeden drot je pre 1-wire EEPROM (stredny pin konektora).

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#3 Příspěvek od milous2 »

Děkuju za první odpověď. Střed konektoru tedy máme,ale co ten zbytek?Ty vodiče jak jsem psal jsou tři. Červený, patrně plus pól,černý mínus pól,oba stejného průřezu a zbývá slabší modrý? Že by to bylo jako stínění?Nebo splečný k tomu středu?Je mi zatím líto pukat krabičku,ale nic jiného nezbyde.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#4 Příspěvek od mikollar »

vsak mas 3 droty: + , - , slabsi drat - one wire pre EEPROM

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#5 Příspěvek od milous2 »

Tak jo,jdu ke svěráku a budu vidět co tam je.Dík za vysvětlení.

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#6 Příspěvek od milous2 »

Krabička držela,však to znáte,ale nic jiného ji nezbývalo než vydat svědectví o pokladu uvnitř.Bohužel je vše zalité hmotou,sice né epoxidovou,ale je to prašť jak uhoď.Bílá kaučukovka,která drží vše pohromadě a to tak,že bez poškození to asi nepůjde.Jestli by pomohl toulen,nevím.Po nějakém dýmu a zápachu ani památky,ale taky kudy :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Pozri, ci nie je preruseny nulovy odpor zospodu medzi transformatormi a riadiacim IO. Ta biela hmota sa da olupat.

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#8 Příspěvek od milous2 »

Kdopak nám to tady loupe bílou hmotu? To nic,to jen pinzetka,štětěšek a jedno trdlo,který to mělo nechat ležet kde to bylo.Jde to,ale opravdu mizerně.Ta hmota určitě odváděla i to teplo,maj to vymyšlený.Jen ty moje oči už bez lupy i s brýlema nic nevidí. Někdo ho uhnal. Zítra se pokusím dohledat ten odpůrek.Díky za tip. Moc šancí tomu nedávám.Kdyby bylo vidět to "požářiště",ale ono je to čisté.

Uživatelský avatar
Zolda
Příspěvky: 54
Registrován: 31 říj 2005, 01:00

#9 Příspěvek od Zolda »

zatím jsem měl skoro vždycky zničený konektor, v několika případech ulomený kabel na výstupu zdroje. Zatím jsem nenarazil na zničený zdroj
Přílohy
konektor.jpg
(16.42 KiB) Staženo 64 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Ano, tie svietiace konektory sa pekne rozpadavaju - zacne to tak, ze priesvitna cast sa oddeli od zvysku. Ale on tam ten konektor uz nema vobec...

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#11 Příspěvek od milous2 »

Jo ten konektor tam nebyl a proto mě zaskočily ty tři dráty.Kdyby tam byl tak možná ten zdroj chodil. Pro:rnbv,opravdu je ten nulovej odpor přerušený,ale vzalo to s sebou toho asi víc i když zas tak mrtvé to není,ale jsem nato chabej. Obvod,který sem obnažil má označení LTA 804N,ale to eLko si nejsem jistý,je nějak nečitelné. Vzal sem to pro pobavení a nic sem neočekával i když 20 V a 4 A v krabičce né o moc větší než balíček karet bylo lákavé. Dík za ten nástřel.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Ja som mal vadny len ten odpor.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“