Nabiječka XTAR WP2 II nebo Equilibrium Mini V2?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
clive25
Příspěvky: 2
Registrován: 18 črc 2012, 02:00

Nabiječka XTAR WP2 II nebo Equilibrium Mini V2?

#1 Příspěvek od clive25 »

Zdravím,
sháním nabíječku pro své články Li-ion články 18650(4.2V) a 18350.
Rozhoduji se mezi XTAR WP2 II a Equilibrium Mini V2( či obdobami).
Jaká je s ohledem na životnost článků lepší volba?
(obě používají pro nabíjeni metodu CC/CV)
Podotýkám,že na nic jiného než na výš uvedené články nabíječku asi nevyužiji,takže prosím neuvádět některá lepší monstra za 2000kč atd....

p.s. dají se na modelářskou nabíječku zakoupit pouzdra pro akku 18650 a hlavně 18350(či něco univerzálního)?

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od radekrd »

Ekvilibrum mám. Ohledně životnosti je důležité hlavně nepřekročit koncové napětí, bohužel tato nabíječka neumožňuje koncové napětí měnit (snížit). To neumí ani ta XTAR (věci co mají X v názvu bývají často šmejd). Ukončení nabíjení lehce pod nominálním napětím 4.2V by životnost článků údajně dost prodloužilo, navíc pochybuji, že výrobe v číně přístroj kalibruje, takže přesnost dodržení koncového napětí bude kdovíjaká.

Uživatelský avatar
clive25
Příspěvky: 2
Registrován: 18 črc 2012, 02:00

#3 Příspěvek od clive25 »

Díky za odpověď.
Takže teď mám 3 možnosti.... :roll:
1/zůstanu u staré pískající nabíječky
2/ smířím se s parametry těchto "mašin" a prostě jednu koupím
3/investuji do nějaké drahé modelářské nabíječky,která nepřebijí

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#4 Příspěvek od czatlantis »

Ten equilibrium jsem měl asi týden. Šmejd největší - nedá se měnit koncový napětí, koncovej proud, nedá se nastavovat prakticky nic. Třeba ukončení nabíjení bylo myslím vždycky na 100mA bez ohledu na nabíjecí proud. SW pro monitoring naprosto tragickej (úroveň cca semestrální práce studenta informatiky na konci druhýho semestru)

Lehce to přebíjelo to články - nabíjelo to úplně co to šlo až na 4,22V (resp ukazovalo to 4,20 ale napětí bylo vyšší)

No a pak při testování v módu "DC zdroj" se z toho vyvalil kouř a bylo po srandě :lol: (napájel jsem to z jinýho zdroje celkem tenkým káblíkem a zatížil jsem to...tak jestli ten tenkej káblík způsobil úbytek napětí->nabíječka kompenzovala velkým proudem a tenhle proud něco nezvládlo? No každopádně tohle se nesmí stát) Tak mi vrátili na reklamacích v Alfacompu peníze a koupil jsem si iCharger 206B - ten je naprosto zlatej (tobě by stačila nižší verze, myslím 106+). Kupoval jsem to na hobbyking a ta 206B mě vyšla se vším všudy na nějaký 3000kč.
Můžeš tam nastavovat koncový nabíjecí, vybíjecí napětí, umí to hlavně vybíjet vyšším výkonem (pro testování kapacity - těch 5W co měl equilibrium je naprosto k smíchu - to není ani 1A při dvou liionkách v sérii! ), umí to regenerativní vybíjení (tzn z toho článku co testuješ se vrací energie do zdroje na kterým je nabíječka zapojená - takže pokud ju napájíš z autobaterky tak ju tím nabiješ - hlavní výhoda je že jde vybíjet velkýma proudama s vysokým výkonem), má super SW k PC, dá se dostat do kalibračního menu kde pokud máš dobrej měřák si zkalibuješ jednotlivý napětí, má to nějaký módy jako zdroje konstantního proudu a podobně...no stáhni si manuál a koukni co to všechno umí.

Prostě si raději připlať aneb nejsme tak bohatí abychom kupovali levný věci! Jsem rád že mi ta equiilibrium chcípnula, protože to bych ju asi musel prohodit oknem...

Pokud potřebuješ jen nabíjet, tak si sesmol něco z tohodle http://www.ebay.com/itm/Mini-USB-Lithiu ... 3a7624c79a

Není to špatný, nabíjí to dobře. Jen to není end-user produkt ale chce to nějakej držák na baterky + 5V zdroj pokud nechceš z USB

Kdyby tě něco okolo toho ichargeru zajímalo, tak se ptej :wink:

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“