Doplnění automatického vypínání do Metexu M3800

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Doplnění automatického vypínání do Metexu M3800

#1 Příspěvek od Michal22 »

Ahoj, v práci používám Metex M3800, doma mám nějaký jeho klon s označením YDM300B. Oba mají jednu velkou výhodu- rychlou prozváněčku (což často používám), ale taky jednu nevýhodu- nemají Auto Power Off. A při mé skleróze a ceně primárních článků to už je trochu i ekonomický problém.
Chtěl bych se zeptat, zda někdo nedodělával tuto funkci do tohoto nebo podobného multimetru.
Mám v hlavě ideové schema (jeden časovač, který poběží třeba 5 minut, na konci spustí druhý časovač, který bude třeba jen na 10s, bude doplněný LEDkou, která by při jeho běhu blikala a tím upozornila na dobíhající čas- pokud by v té době došlo k resetu pomocí tlačítka, zase by se rozběhl ten první). Ale určitě by to šlo řešit jinak, tak pokud máte někdo nápad nebo rovnou řešení, díky předem za ně.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Někde to bylo vyřešené... KTE ? Belza ?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

Někde jsem to viděl vyřešené, tam to snímalo nějaký segment na nejnižším řádu a dokud se měnila hodnota, "resetovalo" to časovač.
Ale myslím, že to bylo u 7107 s LED displejem.
U LCD je otázkou, jestli časovač "nesežere" víc než čip + LCD

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Sendyx, monterjirka- díky, nevzpomenete si alespoň rámcově kde hledat?
Jinak ten odběr časovače bude mít asi vliv, ale u mě je největší problém v tom, že doma zapnu měřák a najdu jej třeba ž druhý den. A stejně tak když odcházím z práce, tak zapomenu a zjistím to až druhý den. A tyhle měřáky dokáží alkalickou baterii vycucnout i za dva dny nepřetržitého provozu...

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od mira2830 »

Každopádně by se to dalo slušně vyřešit pomocí malého procesoru a pár desítek řádek programu... Klidně po víkendu pomůžu :wink:

Uživatelský avatar
sewerman_cz
Příspěvky: 289
Registrován: 13 úno 2011, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od sewerman_cz »

Řešil jsem také něco podobného. Narazil jsem na časovač pomocí CMOS 4541 na stránkách Belzy

Obrázek

Zapojení funguje na cca 5 minut, každým dalším zmáčknutím se obvod znovu nastaví na 5 minut.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od AmarokCZ »

Já to u multimetru a dalších bastlených měřáků řešil trochu jednodušeji než Belza: http://amarokcz.wz.cz/APOF.htm
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od patrikvarga »

...
Přílohy
111.png
(580 bajtů) Staženo 269 x

Uživatelský avatar
rudo7117
Příspěvky: 60
Registrován: 26 pro 2012, 01:00

#9 Příspěvek od rudo7117 »

Ahoj. Nechcem zakladať novú tému. Môže mi prosím niekto poskytnúť schému multimetra Metex M3800? Ďakujem

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“