Zapojenie vyhybky

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

Zapojenie vyhybky

#1 Příspěvek od yesper26 »

Zdravim, viem ze sa opytam taku kktinu ale co uz :D, davam do kupy stare bedne 2 pasmove s arnkami repro, no neviem prist na to ako bola zapojena vyhybka. Su tam dve cievky, jedna mensia, druha vecsia, su prilepene priamo na dreve. Zrejme tam bol aj kondik. Neviete niekto ako to zapojit ?
Ja si myslim ze to bolo takto: Do serie s tou mensou cievkou bol kondik daky bipolar 4,7uF a pripojene na vyskovy repracik. Ta vecsia cievka do serie s basakom a paralelne na privodny kabel. Bipolarne kondiky zial nemam, mozem ich nahradit elektrolytmi 2ks a spojim ich bud plusmi alebo minusmi. Netreba kondik aj na basak ? Diky za radu. Su to bedne od veze grundig compact center. Povodne repro boli specene na padrit tak som tam dal arnka 15W/4omh, no musel som spravit redukciu z preklisky na dieru lebo by sa reprak prepadol dnu :D

A co je to za prkotina ked je cievka naletovana paralelne na vyskovy reprak ??? Mam take male vysky a je to tam takto :D Odpor to ma 0ohm :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Co takhle si o tom napřed něco přečíst na netu ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od yesper26 »

Jj uz som to nasiel ako to zapojit, ta cievka je naozaj paralelne k vyskovemu repru.

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od yesper26 »

Mozem pouzit miesto bipolarneho kondenzatora, dva elekrolyty spojene bud plusmi alebo minusmi ? Hra mi to tak ako zo suda :D, basy ziadne len stredy a vysky. Zapojene to mam isto dobre. Do bedne som este natlacit molitan.

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od yesper26 »

Takze bedne hotove :) Mal som naopak plus, minus preto som nemal basy :D, vnutro vyplnene vatelinom. Zvuk je az moc dobry, najme basy ake to ma, na take stare repro. Pripojene na RFT-cku. Plus, minus bol naopak v RFTcku lebo som odpajal aj koncovky vzadu, ked som menil kondiky v konc. stupni.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“