SSB prijimač s KA22471

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
edoedo20
Příspěvky: 212
Registrován: 10 lis 2010, 01:00

SSB prijimač s KA22471

#1 Příspěvek od edoedo20 »

Rád by som sa podelil s jednoduchou konštrukciou prijímača s dostupných dielov najme s radioamatermi, ktori maju záujem počúvať radioamaterske vysielanie v pásme 80m a to bez večších investícií. Skoro všetko je z vyradených radiových prijímačov.
Určite to nie je dokonalé, vhodné do pretekov, ale to hrá a umožňuje si urobiť prehlad o prevadzke ssb a cw.
Přílohy
produktdetektor.jpg
(40.96 KiB) Staženo 180 x
SSB s KA22471.jpg
(33.02 KiB) Staženo 421 x

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#2 Příspěvek od FERYACT »

edoedo20:Nevím zda je brouk běžně k dostání ale moc se mi to líbí.Produkt detektor jsem už dříve vyzkoušel.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#3 Příspěvek od BIPOLAR »

Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
edoedo20
Příspěvky: 212
Registrován: 10 lis 2010, 01:00

#4 Příspěvek od edoedo20 »

Ja som KA22471 ziskal z vraku dvojkazetového radiomagnetofónu, z ktorého su aj mf trafa. Celé som to zbastlil na pokusnej na štvorčeky narezanej jednostrannej doske tlačenych spojov pomocou drôtených prepojov. Ako prvý som zapojil oscilátor, zapojil napajanie a na pine 3 čítačom nastavil kmitočet o mf vyžší. Nič ine na integráči zapojené nebolo, len piny 3,4,8,10. Keďže oscilátor kmital v požadovanom rozsahu, zapojil som vstup na piny 1,2, mf. trafo 10x10 žlté na piny 16,13,12 a upravený mf. trafak na am detektor piny 5,6 a uz na pine 9 bol nf výstupný signál, ktorý som vygeneroval pomocným vysielačom. Prijímač som predbežne doladil do 80m pasma (3,5 - 3,8 MHz) úpravou padingu. Následne som zapojil už predtým hotový produktdetektor a bol som prekvapený. Asi na 5m dlhý drôt v strede paneláku som počuval asi 6 staníc OK a OM s ssb Moduláciou.
Ošetrenie pinou 15,14,11 určených pre fm sa mi ako najvhodnejšie z hladiska šumu javí nezapojovať.
Ďakujem za ohlas a budem rád, keď niekomu pomôžem.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“