Přehrávání HD videa na starším NB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Přehrávání HD videa na starším NB

#1 Příspěvek od Michal22 »

Mám prosbu- tuto sobotu máme pořádat sezení, při kterém by mělo dojít i k prezentaci videonahrávek z uplynulé akce. Dostal jsem za úkol zajistit technické řešení. Stáhl jsem si do staršího NB videa z HD kamery (nějaká papundeklová kamera s hrdým nápisem Toshiba), zkusil jsem si je přehrát a ouha- videa se v cca 2s intervalu sekají. Zkoušel jsem napřed WMP, potom jsem nainstaloval ověřenou klasiku VLC player, výsledek stejný. Nakonec jsem sáhnul i k nejlehčímu řešení (co se syst. požadavků týče- Media player classic).Pořád stejně.
Čili předpokládám, že problém je v moznostech NB (Fujitsu Siemens, Celeron 1,7 MHz, 512 MB RAM)
Jiný NB do soboty neseženu, navíc (pokud si dobře pamatuju) má slíbený projektor rozlišení 8OOx600. Přemýšlím jak z toho vybruslit.
Napadlo mě zkusit změnit velikost videa, ale s tímto nemám žádné zkušenosti. Zná někdo nějaké efektivní řešení? Díky

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#2 Příspěvek od petr_ »

To ten notes nedá. Zkus to překonvertovat třeba do mpeg2 a snížit rozlišení.

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#3 Příspěvek od fifiju »

řešil jsem něco podobného,použil jsem tohle: http://magazin.stahuj.centrum.cz/any-vi ... konvertor/

Uživatelský avatar
mikosa
Příspěvky: 93
Registrován: 29 dub 2007, 02:00
Bydliště: Bílovec - Novojičinsko

#4 Příspěvek od mikosa »

Jak píše petr_ jedině překonvertovat.Na podobné věci se mi výborně osvědčil program Format Factory. Je komplet česky a převede ,,cokoli do čehokoli¨.Navíc je v plné verzi zdarma!Používám verzi 2.20-instalačka má v ZIPU něco přes 30 MB.Vyzkoušej a uvidíš.PS.:Konverze je náročná na výpočetní výkon-proto vytíží procesor na doraz a podle konfigurace ntb a nastavení kvality výsledného videa trvá poměrně dlouho.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

To je celé pochybná akce, zvaž jestli to vůbec řešit. Projektor 800x600 nezobrazí korektně ten HD formát, protože HD má 16:9 a projektor 4:3. Bude tam nudle s rozlišením na výšku třetina toho původního HD.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

HD z tej kamery bude tiez dost pochybne, takze by som to zmensil a orezal na 800x600 a ulozil napr. do toho MPEG2.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Na projektoru s rozlišením 1024x768 jsou už videa v 720p v pohodě koukatelná v přijatelné kvalitě (můj subjektivní dojem). Na projektoru s 800x600 jsem video nikdy neviděl, tak nedovedu posoudit, ale něco vidět také bude. Jak velké plátno je v plánu? Tu konverzi na mpeg2 samozřejmě proveď, jestli je možný nějaký náhled na kousek, tak si vyzkoušej, co už počítač zvládne plynule a teprve potok to konvertuj celé.
Michal

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

Hlavně pozor na nastavení, některé kamery používají 1920x1088 interlaced ale první horní, zatímco ten projektor může mít prokládání první spodní. Pak je k vzteku, když se hodinové video konvertuje na slabším počítači pět hodin a je to k ničemu. Ve formátech je poslední roky strašný chaos, taky některé tzv. HD kamery používají 720x576 a obraz do 16:9 stlačujou jiným stranovým poměrem pixelu. Vcelku nechápu lidi, kteří si pořídí nějakou kameru, aniž by měli vyřešenu reprodukční část. Je jich docela dost a spolu s příbuznými to pak dělá neřešitelné situace.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

Pánové, díky moc za tipy, zkusím konverzi, kdyžtak to doma rozdělím mezi více PC, aby to valilo.
Já sám nemám s videonahrávkami ve velkém rozlišení skoro žádné zkušenosti, o to míň jich mají mojí známí, kteří si ty kamery nakoupili. Byla pro ně nejpodstatnější cena. Ono to většinou nevadí, i tahle kšuntová kamera má HDMI výstup, takže si videa pouštějí na TV. Ale vzhledem k tomu, že sobotní akce má být něco jako ukončení sezony (počasí už motorkám moc nepřeje), tak je v plánu tyhle videa promítnout větší skupině lidí.
No, snad se s tím nějak poperu, jinak budou muset stačit fotografie (i těch není málo).
Zatím díky všem za pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“