Něco z historie

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

Něco z historie

#1 Příspěvek od Wolfik »

http://www.sudetsti-nemci.cz/cs/history

Jsou tohle hlody nebo fakta?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Na dějepis se lze dívat z různých pohledů... Prohrabej se tím http://www.sudetsti-nemci.cz/cs/hist4 a udělej si nějaký názor. Obhajobu Sudeťáků dělat nebudu, i když mi nic neprovedli.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Je to sbírka polopravd, vydávaná za 100%ní pravdu. Přesně podle kréda "1000x opakovaná lež se stává pravdou", tedy něco jako knížky od Ericha von Dänikena plné dohadů vydávané za historické fakty.

V textu jsou záměrně zdůrazňovány kladné role německy hovořícího obyvatelstva na "zcivilizování" ještě koncem středověku minimálně obydlených částí českých příhraničních hor, jejich přínos v oblasti umění, řemesel i obchodu.

Naopak je vynecháno nebo alespoň zbagatelizováno všecko to, čím se ČÁST tohoto obyvatelstva záměrně zfanatizovaná "velkoněmeckým učením Velkého Vůdce" provinila proti zákonům a obyvatelstvu Československé Republiky, které byli ve stejné době plnoprávnými občany.

Je zcela pominut fakt, že v uváděné době "první republiky" to byl trestný čin a i v současné době by se takové jednání dalo ohodnotit jako trestný čin vlastizrady = trestněprávní jednání směřující k rozvrácení státu.

Za kecáním o "zvůli Masaryka a Beneše" a o "lžích prvorepublikové vládnoucí kliky" se schovává jedna jediná věc - docílit, aby se znovu rozšířilo "Jedno Velké Německo" - pokud možno po celé Evropě.

Když to nevyšlo pomocí €urohujerskýho Bruselskýho Sajúzu a zavedením €uromergle, zkoušejí to některý skupinky ideově vetřít do povědomí i jinak.

Bohužel, papír i internet snesou hodně...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

už jsem za svůj život zažil mnoho událostí, které pak historie popisivala úplně jinak než jsem jí zažil. A paradox největší, že při návštěvách hradů a zámků je ve většině případů získali majitelé za politické služby a moc si nedělám iluze že ve své době byli vzor ctnosti. Tak že ve vztahu k historii se mnoha věcem věřit nedá.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Pravda obyčejně nebývá ani černá ani bílá. Němci zblbli s Hitlerem a vyžrali si to do dna. Vyžrali si to i ti, co s Hitlerem nesympatizovali, ale měli tu smůlu, že byli Němci, za Hitlera v Německu a po válce v ČSR. Určitý obrázek si člověk může udělat z toho, jak vypadalo pohraničí třeba v roce 1900 (zemědělství, průmysl, architektura, životní úroveň), jak v roce 1950 a jak to tam vypadá dnes. Vždy pro srovnání i o dvacet km na druhé straně.
Jedna věta z toho sudetoněmeckého textu mě zaujala
Dovedeno do důsledků: dnešní vysoký počet Cikánů v ČR je přímý následek vyhnání sudetských Němců.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Ač to beru jako bezpráví (odsun) , tak jsem si naivně myslel , že to ČR pomůže po posledním předání moci , nebude se to nahoře tolik hádat , jako v SR s Maďary . Ale následné všerozkradení mne naplňuje pocitem , že přítomnost českých Němců by mohla být přínosem . A to , že se ve zdejších krajích s Němci vždy žilo je fakt a jak je i výše ekonomická výhoda se pomíjela , ale to zviditelnění se dralo nahoru . Jo jako s naším vesnickým fotbalem . Jeden čas sem jezdili bývalí výšehrající fotbalisté , ale našim čutálistům zbývalo Bčko . No a tak byli odejiti , odešli oni , odešli sponzoři a nyní naši borci hrají sice všichni , ale o třídu níž , zatím . :D

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

Pokud vím, nesmí se v České Republice používat výraz Sudety, takže už jenom tím názvem porušují zákon.

Někteří jinak rozumní lidé, Češi, tvrdili, že přeháním, když jsem zmínil plán na vyhubení jedné třetiny, zotročení druhé třetiny a poněmčení zbylé třetiny českého obyvatelstva.

Možná, kdyby byl po válce čas spravedlivě soudit každého jednotlivce, bylo by mnoho z těch odsunutých prostě popraveno.
Ponechání větších částí německého obyvatelstva v Polsku a v ČSR by ztížilo bolševické převzetí moci v těchto státech, neb bylo známo, že Němci ke komunismu příliš inklinovat nebudou.
Ti co žažili obojí, říkají, že DDR byla Třetí Říše přemalovaná na rudo.
Naposledy upravil(a) Habesan dne 18 zář 2012, 10:37, celkem upraveno 1 x.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Mám za to , že tvé mnoho bude v řádu jednotek procent .... Zatímco udavačů z vlastních řad násobně více .

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#9 Příspěvek od BIPOLAR »

Crifodo píše:Pravda obyčejně nebývá ani černá ani bílá. Němci zblbli s Hitlerem a vyžrali si to do dna. Vyžrali si to i ti, co s Hitlerem nesympatizovali, ale měli tu smůlu, že byli Němci, za Hitlera v Německu a po válce v ČSR. Určitý obrázek si člověk může udělat z toho, jak vypadalo pohraničí třeba v roce 1900 (zemědělství, průmysl, architektura, životní úroveň), jak v roce 1950 a jak to tam vypadá dnes. Vždy pro srovnání i o dvacet km na druhé straně.
Jedna věta z toho sudetoněmeckého textu mě zaujala
Dovedeno do důsledků: dnešní vysoký počet Cikánů v ČR je přímý následek vyhnání sudetských Němců.
Úplný souhlas - není co dodávat.
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#10 Příspěvek od Wolfik »

Crifodo píše:Určitý obrázek si člověk může udělat z toho, jak vypadalo pohraničí třeba v roce 1900 (zemědělství, průmysl, architektura, životní úroveň), jak v roce 1950 a jak to tam vypadá dnes. Vždy pro srovnání i o dvacet km na druhé straně.
Jedna věta z toho sudetoněmeckého textu mě zaujala
Dovedeno do důsledků: dnešní vysoký počet Cikánů v ČR je přímý následek vyhnání sudetských Němců.
Nechápu, poprosil bych o vysvětlení.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#11 Příspěvek od Hydrawerk »

Pokud Sudeťáci nejsou spokojeni s průběhem války a s poválečnými událostmi, nechť kontaktují vítězné mocnosti - USA, Rusko, Francie, Velká Británie, apod.
Jinak http://cs.wikipedia.org/wiki/Odsun_N%C4 ... oslovenska Ale je ten článek málo ozdrojovaný a plný nevěrohodných údajů

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

Hydrawerk píše:nechť kontaktují vítězné mocnosti - USA, Rusko, Francie, Velká Británie, apod.
To zní hodně sarkasticky, když si člověk připomene že stejné "mocnosti" se v předešlé válce masakrovaly a před druhou válkou defacto schválily anexi pohraničí Hitlerem. Francie pak před Hitlerem poklonkovala na půlce svého území. Rusko mělo pakt s Hitlerem ještě dva roky po okupaci Československa a samo v době napadení Polska Hitlerem na Polsko útočilo, asi proto, aby ho pak o čtyři roky později mohlo od Hitlera osvobozovat. Vyhlášení války Německu Anglií a Francií po 1939 bylo dost salonní.
Češi taky mohli kontaktovat vítězné mocnosti po přepadení Ruskem v 1968? Politika je jedno velké svinstvo a co se týká málo ozdrojovaných a nevěrohodných údajů, tak pro většinu lidí je nejlepší rychle zapomenout, že se někdy v mládí chovali hůř než zvířata. Spousta násilí při vyhánění původních obyvatel pohraničí byla motivována materiálně (nakrást si), ale přesto československý stát nedokázal zabránit hospodářskému a kulturnímu propadu oblasti. Z určitého hlediska mi nostalgie sudetských Němců po kraji jejich předků připadá legitimní a pro blízké okolí je evidentně současný stav hořkým připomenutím, jak si které etnikum s tím územím kdy umělo poradit. Paradoxně ty sklárny, papírny, textilky, mlýny, hospody a zámky v příhraničí se hroutí k zemi až v naší slavné době. Větve v Tachově a indočeši (vygenerovaní Slovenskem) v Duchcově ten kraj definitivně požehnají, když si s ním Češi neuměli poradit...
Naprosto příznačný je ten citát na wiki, kde bolševik říká "radši ať pohraničí zaroste plevelem". Každé území nakonec obsadí ten, kdo má lepší dispozice ho udržet, ne ten, komu to odkývají mocnosti. Které už dneska ani mocnostmi někdy nejsou.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#13 Příspěvek od Jimmi2 »

Naše rodina z inkriminovaného pohraničí pochází, doložitelně tam mí předci žili mnoho století ještě před válkou, za války i po válce. I když jsme měli i některé německé kořeny, vždy se rodina hlásila k české národnosti.
O situaci a dění v pohraniči bylo naplkáno tolik polopravd, že je to horší, než kdyby se jenom lhalo. Polopravdy se nejhůře vyvracejí.
Pokud někdo má zájem trochu nasát tu atmosféru, doporučuji film Habermannův mlýn. Jeho děj se nejlépe shoduje s tím, co mi předkové vyprávěli. A mohl by sloužit jako vcelku dobrý modelový příklad.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#14 Příspěvek od Hydrawerk »

Kdybych byl Němec, tak by mě asi trápilo spíš to, že po roce 1945 Polsko schlamstnulo kus německého území...
http://de.wikipedia.org/wiki/Deutschland
konkrétně
mapa01
mapa02
mapa03

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#15 Příspěvek od bastliar »


Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“