OVP 2137A, nabehne do STBY a nedá sa ovládať

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

OVP 2137A, nabehne do STBY a nedá sa ovládať

#1 Příspěvek od tornado6 »

Zdravím vás majstri mám tu trocha problem s touto telkou mám približnu schemu ale zrejme bolo viac zapojení na tento model lebo ja mám v zdroji použite 2 stabilizátory na 5 V typu, zapojenie NL105 (L78N05CV)je ako na scheme,ale namiesto tranzistorov VT 103 a 104 je NL106 (L78N05CV) a ten podla všetkeho napája LED ku a snimač DO pokým je zapojený lenNL105 tak je napetie na vetve 11VA približne 8V čo myslím je aj tak nízke, ale po zapojení aj NL106 klesne na 2,9 V ledka slabučko svieti a zdrojove trafo drnčí jak šrotovník, ostatne vetvy su v poriadku, čo je problem že to robí po pripojení B+ vetvy ale pritom BU808 aj STX112 su v poriadku a pokým nie je zapojený NL106 tak aj napetia na budení sú ale po jeho pripojení je na budení velké nič, chcel by som vás poprosiť či náhodou nemáte niekto schemu na tento model TV so zapojením 2 stablikov, Ďakujem.
PS: Moju schemu pripajam.

http://www.uloz.to/xovFLEE/ovp-ctv2026a ... 2152rf-pdf

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#2 Příspěvek od jarda »


Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#3 Příspěvek od tornado6 »

Myslím že som to mal len som zle hladal je to v SM7.1

http://www.uloz.to/xMmapXg/servisny-manual-7-1-12-pdf toto sa tomu najviac podobá

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

tornado6 píše:... mám tu trocha problem s touto telkou mám približnu schemu ale zrejme bolo viac zapojení na tento model lebo ja mám v zdroji použite 2 stabilizátory na 5 V typu, zapojenie NL105 (L78N05CV)je ako na scheme,ale namiesto tranzistorov VT 103 a 104 je NL106 (L78N05CV) a ten podla všetkeho napája LED ku a snimač DO ...
V tomto vlákně píšu následující:
kokun píše:Servismanuál č. 7 (dále 7.1, 7.2 a 7.3 a těch dodatků, které OVP-čko ještě vydalo) - to u žádné jiné řady nebylo :roll:
...
Pokud vydržíš (máme teď byt "vzhůru nohama" - bydlím v činžáku a měníme stupačky :cry: ), tak se ti nějak pokusím identifikovat správné sch. podle tvých "indicií" (osazení součástkama). Budu to ale muset konfrontovat v tištěných manuálech, páč "na PDF-ech" není všechno :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#5 Příspěvek od tornado6 »

Ďakujem ti KOKUN za zaujem cením si toho našiel som vo vetve cez diodu VD110 4 suche elity tak som ich kupil a vymenim ich len dufam že nebude chytene sekundárne vinutie pre tuto vetvu na zdrojovom trafe, to by som asi ťažko zohnal :roll:
PS: boli suche elity na poziciach:C127,C124,C140,C129 a vymenil som aj načatý C199 v budení BU808 tak uvidím čo to povie a ozvem sa.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#6 Příspěvek od tornado6 »

Tak telka už funguje ako má, k tým elitom sa nakoniec pridal aj BU808 mal obojstranný prechod medzi E-C po výmene telka v pohode nabehla, Ďakujem všetkým čo sa mi snažili pomocť, prajem pekný den. :wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#7 Příspěvek od Hill »

tornado6 píše:.... ledka slabučko svieti a zdrojove trafo drnčí jak šrotovník,
PS: Moju schemu pripajam.
http://www.uloz.to/xovFLEE/ovp-ctv2026a ... 2152rf-pdf
Taky jsem opravoval tuto telku (CTV2137), bylo proražené splittrafo, což po třetím čtvrtém přeskoku odnesl tranzistor BU508DF (verze s budicím tráfkem L181 v ŘKS) a zabraly ochrany zdroje - začal cyklovat. Trafo a BUčko vyměněné, televize jede. Ale:
největší rachot při tom cyklování, jak se ukázalo, šel z připojeného subíku domácího kina Genius (řešeno v jiném vláknu), protože na AUDIO OUT se přitom objevil nf signál asi 15Hz o efektivní úrovni kolem 5V (normální úroveň zvukového signálu nepřesahuje 0,7V), důsledkem byl odpálený konec TDA7294.
Toho rachotu se majitel tak lekl, že mu chvíli trvalo, než ho napadlo skočit po vypínači. Možná by včasnějším zásahem rozsah škod poněkud snížil.

To jen tak na okraj...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“