Nabíječka autobaterií z Lídlu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Nabíječka autobaterií z Lídlu

#1 Příspěvek od otakarv »

Od včerejška je v Lídlu nabízená táto nabíječka autobaterií.Uvažuji o její koupi,co myslíte,budu spokojen? :wink:

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#2 Příspěvek od helios »

Ja som presne takto vyzerajúcu kúpil pred dvoma rokmi v Rakúskom Penny. Zatiaľ funguje a nabíja, výhodou je nabíjanie 6V aku. Tiež sa mi páči, že indikácia nabitej batérie je ZELENOU led a nemusím zblízka pátrať, ktoráže to ledka vlastne svieti. :)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
jojosuly
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kysuce

#3 Příspěvek od jojosuly »

Za takú cenu by to ušlo ,ale odložiť bločík na prípadnú reklamaciu .
Stretol som sa s dvoma jedna neopravitelna na druhej studenáky ,prevedenie vnútry solídne ale integráče mali zošúchane popisky ???

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#4 Příspěvek od galjo »

Ja som to kupil pred dvomi rokmi a nemôžem povedať krivého slova. Po nabití sa prepne do konzervačného stavu a baterka je funkčná . Je to malé a spolahlivé. A hlavne 3 roky záruka. :)

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#5 Příspěvek od jarda »

Asi by to chtělo více údajů, typ, výrobce, www... takto to vypadá asi jinak

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od otakarv »

Děkuji všem za ohlasy.Zítra se pravděpodobně vyberu do Lídlu a podívám se na ní trochu "zblízka",popřípadě jí hned koupím a dám sem podrobnosti.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#7 Příspěvek od Honza_dy »

OT: Ja si tam dnes koupil ten malej kompresor na 12V a po rozbaleni jsem byl mile prekvapen provedenim. Ma to pomerne masivni a celkem tichy motor. Pri ucpani hadicky se zastavi nekde kolem 8 baru. Rozborku planuju az na zitra.
Uz mam dost dlouho podobny krap z Tesca tenkrat za 129,- a musim rict, ze i kdyz vypadal na brzkou smrt uz me dvakrat pri defektu vytahl z brindy.
Tu nabijecku jsem mel taky v ruce, ale za 500,- radsi dodelam nabijecku z PC zdroje.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#8 Příspěvek od galjo »

Honza_dy píše:OT: Tu nabijecku jsem mel taky v ruce, ale za 500,- radsi dodelam nabijecku z PC zdroje.
Pracnosť - možnosť nabíjania 6 , alebo 12 V a po nabití prepnutie do konzervačného nabíjania.. Za tú cenu to doma neurobíš.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

otakarv píše:Od včerejška je v Lídlu nabízená táto nabíječka autobaterií.
Klidně si jí kup, za tu cenu je to slušné. Nicméně upozorňuji na to, že pokud se ti po záruce vys*ere, tak to asi většinou opravit nejde. Snažil jsem se před časem opravit dvě kamarádovi a výsledkem byla akorát ztráta času..
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#10 Příspěvek od galjo »

Oni opraviť sa nedajú ani tie nabíjačky zakúpené v predajni Mototechna za lepšiu cenu , lebo výrobca všetkého už je iba jeden.

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#11 Příspěvek od milous2 »

Zdravím.
Nerad bych se mýlil,ale o této nabíječce se zde již psalo a vlákno je jako "malé telátko" :lol: Stačí zadat -hledat na fóru, tuším Auto-moto. Byl tam i návod v pdf včetně všeho co nabíječ umí/neumí.
Osobně tuto nabíječku vlastním nějakou dobu, (asi 2.roky) a zatím spokojenost. Nakoupil jsem tenkrát tři kusy.Podaroval jsem bráchu a zeťáka ,jedna pro mě a doteď žádný problém. Jo tenkrát mi učarovali spínané zdroje a nabíječ z PC zdroje.Ten mi funguje což oto,ale jen v dílně.Jak ho připojím přes asi 15.metrů prodlužku tak se mu nějak nechce pracovat jak má.???Přišel jsem nato jednou v zimě,když mi došla šťávava v aku při startování.Chtěl sem baterku oživit krátkým dobitím jelikož sem pospíchal a ono mě to takhle vypeklo.Zachránila mě stará dobrá nabíječka s tranďákem a selénem uvnitř. :lol:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

Tak jsem si dnes udělal radost,zajel do Lídlu a koupil již zmíňovanou nabíječku.Na netu je o ní hodně povídání,například zde na You Tube.
Je tu i ke stažení návod k použití v pdf-ku,je možné si jej stáhnout například zde tak jak je přibalen v krabici s nabíječkou.
Vcelku vypadá po všech stránkách schopně,doufám že nezklame mou důvěru. :wink:

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#13 Příspěvek od helios »

Zaujímavé na tejto nabíjačke je ešte to, že keď som nabíjal totálne vybitý akumulátor 12V/100Ah (mal asi 4V), nabíjačka sama začala nabíjanie 6V akumulátora. Potom nabíjanie ukončila a ani za nič som ju nevedel prinútiť pokračovať na 12V. Až keď som akumulátor iným zdrojom dobil na cca. 9V, potom sa chytilo aj 12V nabíjanie. Asi to je ochrana proti náhodnému prebíjaniu 6V akumulátora.
(Nabíjačka T4X tiež z Lidlu pri tých 4V ani neblikla) :)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#14 Příspěvek od PCmaniac99 »

Tyhle nabíječky mají ochranu a hluboce vybitou baterii (u 12V baterie napětí pod 9V) nabíjet odmítnou a vyhodnotěj ji jako špatnou. Na malé baterie používám tuhle nabíječku a jsem spokojen. Na baterie které jsou hluboce vybité mám Optimate 5 ale to už je jiná cenová. Samozřejmostí je po ruce zátěžový tester a něaký voltmetr. Ještě mám k dispozici Inhaco ACL-1 ale tu využívám jen u větších baterií.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od robo »

Zkuste nekdo kdo vlastni tuto nabijecku, po nabiti autobaterky vzit hustomer a zkusit jak je nabita. Mam taky jednu nabijecku z Lidlu. Tronic T4X. Viz
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=16599
A i kdyz nabijecka hlasila ze je baterka ok, tak podle hustomuru ji neco schazelo. Pres teple dny by rozdil nememl tolik vadit. Ale mraz ktery prichazi z Kremlu , muze takle "spatne"nabitou baterku rychle zrusit. Tedy za predpokladu ze se s autem casto nejezdi. A zajimalo by me srovnani strev obou nabijecek. Jstli to nejsou stejny streva v jinem kabatku.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“