Kurvítko veřejně pojmenováno

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Kurvítko veřejně pojmenováno

#1 Příspěvek od Crifodo »

http://www.novinky.cz/ekonomika/281959- ... robce.html

Mimochodem, jistý český výrobce regulátorů účiníku má jako jeden z alarmových stavů definován POČET SEPNUTÍ REGULÁTORU. I kdyby přístroj jinak fungoval, alarm, servis, repase nebo pořízení nového.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#2 Příspěvek od Carel »

Myslím,že tyto "kurvítka"skoro všech spotřebičů,jsou již známá i v okruhu laických zákazníků.Hlavně ať se hýbe trh a je stále více škodlivého odpadu i při recyklaci.Po nás potopa. :oops:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

EPSON - "Vaše tiskárna dosáhla konce své životnosti"

Tuhle hlášku kámoš opravdu nečekal, když chtěl tisknout faktury.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Farebne EPSONy maju v "photoconductore" cip, kam si tlaciaren zaznamenava pocet stran a ked to prekroci nejaky pocet, zablokuje sa. Videl som a skoncilo to skor, ako slubovali technicke udaje (priamo pocitadla z tlaciarne som pozeral). Preto cinania predavaju nahradne cipy - staci odtial vysypat odpadovy toner, vymenit cip a ide sa dalej...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

Člověk by řekl, podle mantry o svobodném trhu a konkurenci, jak bylo kázáno začátkem 90. let, že právě tohle chování globálních čuňat jako HP, Epson, Canon, vytvoří krásné místo na trhu a tam kde se lidi zklamali u asijského kolosa s 50000 zaměstnanci, se s radostí uchytí "malá" česká nebo rakouská firma o 250 lidech. Neuchytí, protože by nepřelezla přes zeď atestů, zkušeben, bez reklamy neprodá nic.
A i ty nejmenší firmy vyrábějící deset kousků ročně se naučily používat eeprom pro posílání zákazníka s výpalným do servisu.
rnbw: jenže studentka veteriny nebo architekt si ten čip nevymění. Cenu servisu tiskáren znáš.
Naposledy upravil(a) Crifodo dne 18 říj 2012, 11:23, celkem upraveno 1 x.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Lukas-Peca »

90 % lidí ale přítomnost kurvítek spíš ocení, protože je aspoň důvod si koupit ten nový hezký přístroj jako má soused. Sběrné dvory jsou plné zcela funkčních přístrojů, které mohly ještě leta sloužit.

ZdenekHQ: Taky mám tiskárnu Epson, ale z roku 1989. S podobnýma hláškama nikdy neotravovala, ani nemá jak. Akorát by mohla být trochu rychlejší, jinak jsem s ní spokojený.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

Lukas-Peca píše:Sběrné dvory jsou plné zcela funkčních přístrojů, které mohly ještě leta sloužit
a firma ASEKOL na tom ještě vydělává . . .

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od patrikvarga »

ZdenekHQ píše:EPSON - "Vaše tiskárna dosáhla konce své životnosti"

Tuhle hlášku kámoš opravdu nečekal, když chtěl tisknout faktury.
http://esupport.epson-europe.com/ViewAr ... lOqtkU003D
Tiskárna je navržena tak, aby zastavila svůj provoz v okamžiku, kdy by další používání inkoustových polštářků mohlo vést k potencionálnímu riziku poškození majetku způsobenému rozlitím inkoustu nebo problémům s bezpečností způsobeným kontaktem inkoustu s elektrickou součástí. Společnost Epson se zavazuje k zajištění správné funkce všech vašich zařízení, aby došlo ke snížení rizika poškození majetku nebo zranění osob v průběhu životnosti produktu

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Pocitadlo odpadoveho atramentu je slusne kurvitko v takychto tlaciarnach.

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od petus »

Hned jak jsem to četl, tak jsem si říkal: "No kurvítka jsou tu pěkných pár let a oni to napíšou až teď..."
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od mtajovsky »

To s regulátorem účinníku bych zas neviděl tak tragicky. Auto po nějakém čase nebo najetých kilometrech taky musí do servisu a na prohlídku.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tiskárna je navržena tak, aby zastavila svůj provoz v okamžiku, kdy by další používání inkoustových polštářků mohlo vést k potencionálnímu riziku poškození majetku způsobenému rozlitím inkoustu nebo problémům s bezpečností způsobeným kontaktem inkoustu s elektrickou součástí. Společnost Epson se zavazuje k zajištění správné funkce všech vašich zařízení, aby došlo ke snížení rizika poškození majetku nebo zranění osob v průběhu životnosti produktu
To jsou kecy, že by se jeden pos.... Já jsem naštěstí inkoust už před hromadou let zahodil.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#13 Příspěvek od Vojta7 »

Tiskárny Epson mám ještě někde doma, ale LX-100 a LQ-100 (jehličkovéú, takže se snad bát nemusím :D

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#14 Příspěvek od kevin_mitnick »

Posledni Epson, co mi smel pres prah byl jehlickovy....

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#15 Příspěvek od medulin »

Možná s tím Zelení v Německu přes EU něco udělají.
http://www.ceskapozice.cz/byznys/podnik ... e-kupujeme

To se zase bude v ČEZku v hospodách a diskuzních fórech prskat, už se těším. :lol:
Ale když někteří sami neví co je pro ně dobré, tak se nedá nic jiného dělat. 8-)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“