Regulace k SV18 RD

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Sandal

Regulace k SV18 RD

#1 Příspěvek od Sandal »

Sháním schémátko zapojeni k SV18 RD vèetnì regulace typu RSU-01A.Máte ho nebo víte kde ho sehnat?

85.70.49.44

Re: Regulace k SV18 RD

#2 Příspěvek od 85.70.49.44 »

Schéma mám.Na svoji dobu to byl urèitì dost velký pokrok.
Co Vám na tom nejde???Vìtšinou problémy byly s reverzací,nebo také obèas tacho.Jinak jsem s tím nemìl žádné velké problémy.Byly dvì varianty,jedna byla releová,druhá tyristorová.Relé pøepínalo buzení ve smìru CW nebo CCW.Elektronika øešila i konstantní øeznou rychlost,ale co jsem se setkal ,tak to bylo vždy vykuchané.S pozdravem Standa chladekst@iol.cz

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

SV18

#3 Příspěvek od triumf »

schéma mám oskenované, není problém zaslat, případně poradit s problémem. Na tomto soustruhu se vyučil kdejaký elektronik, než pochopil, jak to ti pánové ze slovenska vlastně mysleli

Sandal

#4 Příspěvek od Sandal »

Pøedem dík za odpovìdi.Problém je takovej že se obèas nechce robehnout motor.Když ale pootoèim knoflíkem korekce tak se teprve rozbìhne.Josef capricev8@tiscali.cz

Sandal

#5 Příspěvek od Sandal »

Kdybys byl tak hodnej a poslal mi to teda na capricev8@tiscali.cz Díky ti moc!

pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od pentoda »

Nejlepší řešení je předělat. Použít frek. měnič a motor 400V/5-7Kw 2800ot.
ušetří se na energii a na opravách.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

SV 18

#7 Příspěvek od Sandal »

No jo ale ten soustruh bych tim asi vyřídil.Měničem asi nedocílíš tak velikej krouťák při tak malejch otáčkách.Ten motor taky umí točit asi jen 100 ot/1-min.Navíc když soustružíš příčně tak je tam identifikátor polohy nástroje a udržuje to konstantní řeznou rychlost.To skloubit s frekvenčnim měničem v amatérských podmínkách,no nevim.To by mě vyšlo levnějc koupit tu regulaci novou jako náhradní díl.
Nápad to neni spatnej ale pro tenhle soustruh se to nehodí.

pentoda
Příspěvky: 98
Registrován: 12 pro 2004, 01:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od pentoda »

Jseš na omylu když tvrdíš, že se to pro tento soustruh nehodí. Běžně se předělává. Ještě nikdy jsem se nesetkal s SV 18 RD u kterého bylo funkční řízení obvodové rychlosti a odměřování. Samozřejmě po X letech provozu. Při vlastní úpravě se indukčnost změní za potenciometr a přidá nějaký přepínač a je to. Jinak rozsah je cca podle pečlivosti nastavení 0-25 >3000ot/min.
Podstatně se sníží rozběhový proud a kroutící moment je zachován frek. měničem. Běžné přetížení je 100 – 170 % jm. výkonu.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

SV 18 RD

#9 Příspěvek od Sandal »

No já rozhodně nic netvrdim protože nemám z frekv. měničema zkušenosti.Každopádně sem to opravil a ted to maká tak jak má.Ve snímači polohy chybělo to feritový jádro a ta ovládací tyčka byla byla zahnojená a nehejbala se.Kdyby mi to vyhořelo tak o tom teda asi popřemejšlim. :roll:

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Předmět: SV 18 RD

#10 Příspěvek od triumf »

No u nás se ze 4 soustruhů předělali 3, a je fakt, že od té doby je pokoj.
Ale zas pokud se na soustruhu nepoužívá konstantní řezná rychlost, tak to zas nevidím tak černě, docela se to dá lehce opravit, při průměrné poruchovosti 1 závada za rok

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#11 Příspěvek od Sandal »

No já mám tu mašinu čistě soukromě takže to moc nehuntuju.Sem tam nějakej melouch a něco pro sebe,tak si myslim že to chvíli vydrží.To ještě bylo zadřený vřeteno protože nějakej pyj byl línej se kounout jestli to maže.
Dík za info.

karel.spinar

Regulace u SV-18 RD

#12 Příspěvek od karel.spinar »

Po šílenejch a letitejch problémech jsem vyhodil 200kg motor a dal jsem tam asynchroòák 5,5Kw s mìnièem Hitachi + malý rozvadìè a je po problémech.Je fakt že krou￾ák nic moc ale po roèním používání mohu øíct že je to super! karel.spinar@tiscali.cz

Uživatelský avatar
Velbloud
Příspěvky: 12
Registrován: 24 bře 2007, 01:00

SV18RD

#13 Příspěvek od Velbloud »

Pokud chcete zachovat krouťák, tak tam nechte původní motor a použijte
nový měnič např. MENTOR II od Controltechnique Brno.
Udělal jsem takhle dvě SV18RD a ok.

mareèek

Re: SV18RD

#14 Příspěvek od mareèek »



Uživatelský avatar
Velbloud
Příspěvky: 12
Registrován: 24 bře 2007, 01:00

Re: SV18RD

#15 Příspěvek od Velbloud »

Měnič MENTOR II je parametricky programovaný pohon a lze zadat max proud a maximální špičkový proud. Kompletní návody dokonce i v češtině jsou na www.controltechniques.cz. :wink:

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“