úžasný BLESKmobil a pravda o něm

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Půjdete k "virtuálnímu operátorovi" BLESKmobil?

Ano
3
7%
Ne
38
93%
 
Celkem hlasů: 41

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

úžasný BLESKmobil a pravda o něm

#1 Příspěvek od petus »

To, že to bude pod taktovkou O2, jsem nějak tušil, ale že to bude až takovéhle, to tedy ne...
http://www.lupa.cz/clanky/bleskmobil-je ... elefonica/
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

No já myslím, že pro většinu zákazníků BLESKmobilu bude zcela irelevantní, jaký je vztah mezi Telefonicou a Ringierem, důležité je to, že se podařilo pohnout s cenami za volání (2.5Kč za minutu na předplacené kartě a s tarifikací 60+1 je opravdu dobrá cena, 1.5Kč za SMS je spíš průměr a internet za 100Kč na měsíc s FUP 100MB také). Mimochodem, SIM kartu BLESKmobilu už jsem si taky koupil, budu to nějaký čas testovat a pokud se to bude jevit rozumně, tak pápá moje současné O2...

Uživatelský avatar
ferro0
Příspěvky: 619
Registrován: 31 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Jablonecko

#3 Příspěvek od ferro0 »

Volani za 2.5Kc je podmineno nabitim kreditu kazde tri mesice, castkou 300Kc. Behem tri mesicu je dale nutnost provolat veskery kredit, jinak se prijde o vyhodu volani za 2.5Kc. Uz nevim, z ktereho zdroje tato informace pochazi a zda je pravdiva.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od Philip_Fry »

ferro0 : Není to tak. Cena 2.5Kč za minutu je konečná a není ničím podmíněná. Jde jen o to, že platnost kreditu na kartě je tři měsíce a je tedy nutné alespoň jednou za tři měsíce kredit dobít a tak si prodloužit jeho platnost. Minimální částka pro dobíjení je 200Kč, tzn. každý měsíc je třeba provolat cca 67Kč, což by neměl být pro většinu lidí problém. Jinak vše se dá zjistit na stránkách operátora.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

Philip_Fry píše:každý měsíc je třeba provolat cca 67Kč, což by neměl být pro většinu lidí problém.
Pro mě ano.
Ještě zůstává možnost provolat ty dvě stovky a po zbytek roku zůstat bez kreditu.

Asi bych měl mít jako ovčan reálného kapitalismu špatné svědomí, že platím za mobil méně, než bych musel platit za BLESKmobil, a tím vlastně okrádám svého operátora...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#6 Příspěvek od feliz_navidad »

Za 88Kč/měsíc se dá volat u Vodavefounu, je v tom 70minut zdarma.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#7 Příspěvek od jandu »

Mám za to, že ten-ktorý operátor, resp. ich produkt vyhovuje určitej skupine užívateľov. Problém je iba vtedy, ak užívateľ nepozná všetky produkty detailne a "trafí sa" do pre neho nevýhodného.

Ale úprimne - ktorý operátor uvedie v reklame, za akých podmienok jeho "výhodná" ponuka platí?
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#8 Příspěvek od Philip_Fry »

feliz_navidad : No tohle není špatná nabídka, nicméně druhá strana mince je taková, že je potřeba být držitelem IN karty ČD a minuta nad limit stojí 5Kč. Vodafone má mj. uzavřenou smlouvu s ČD cca do poloviny roku 2014 a kdo ví, co bude potom.
Každopádně podobných nabídek se dá najít víc, na trhu jsou různí šediví operátoři, tak doufejme, že to začne fungovat jako bič na stávající trojlístek.

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#9 Příspěvek od feliz_navidad »

Nevím, jestli nebyla smlouva prodloužena nebo změněna, protože tarif teď přiznávají na tři roky. IN karta stojí 150,- tj. 4,17,- na měsíc. Pro toho, komu stačí 70 minut, není lepší nabídka.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#10 Příspěvek od Philip_Fry »

Habesan píše:...Pro mě ano....
V tom případě nemá cenu o přechodu jinam uvažovat. Co víc k tomu říct?

Upřímně řečeno, když měsíčně provolám 10 minut, bude mi zcela u zadele, u kterého operátora těch pár korun zaplatím a jestli platím za minutu 2 nebo třeba 7Kč. BLESK očividně cílí na lidi, kteří jednak akceptují předplacenou kartu (já třeba s tím nemám problém, je mi zcela jedno, jestli si jednou za měsíc z účtu dobiju kredit nebo jednou měsíčně z téhož účtu zaplatím měsíční vyúčtování) a jednak provolají řádově desítky až (dejme tomu) několik málo stovek minut. Standardní nabídky operátorů se pohybují v takových případech kolem 4-5Kč za minutu (ať už je to započítané v ceně paušálu nebo nad jeho rámec) a zde je prostě nabídka 2.5Kč za minutu dobrá. Pokud nebudou se "sítí" BLESKmobilu zásadní technické potíže (vzhledem k tomu, že to jede na síti Telefónicy, tak snad ne), tak věřím tomu, že se jim podaří ukrojit slušný podíl z trhu.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#11 Příspěvek od Philip_Fry »

feliz_navidad píše:Pro toho, komu stačí 70 minut, není lepší nabídka.

Souhlasím. Tomu budou špatně konkurovat i šediváci :)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#12 Příspěvek od Artaban001 »

To už bych šel raději do VPN family, když mám tu možnost.. Akorát já 80 procent kreditu dám za internet na týden, takže zůstávám u T-mobilu..

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#13 Příspěvek od TAKJAN »

Za 3 mobily platím max 150,- za měsíc. Stará generace, na co žvanit celé dny o ptákovinách??

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jirka »

hlavně takhle to je virtuální operátor jako stehno
*****

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#15 Příspěvek od Andrea »

Na co potřebuje stará generace 3 mobily?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“