Combo AMPEG B3158, vadný reprodutor

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

Combo AMPEG B3158, vadný reprodutor

#1 Příspěvek od ccode »

Chci požádat o radu s náhradou vadného reproduktoru kytarového comba AMPEG B3158. Jedná se o reproduktor použitý jako "High Frequency" a v manuálu popsaný takto: Size /Type : 8" Polypropylene ;Magnet:30 oz; Voice Coil: 1"; Impedance: 8 ohm.

Poškozený reproduktor má přerušenou cívku a je rozlepený mezi "středovým závěsem" a "trubkou cívky".

Původní označení na magnetu je : SLM Electronics; Acoustic lab; 86-127-08; F.S.T. 8ohm; M52145.

Potřeboval by jsem poradit nějakou vhodnou dostupnou náhradu ,nebo případně zda a kým by se dal takový reproduktor opravit v případě že se to vyplatí.

Jako náhradu jsem našel : http://www.reproobchod.cz/fane-sovereign-8-125-8ohm-p81

ale neumím posoudit zda je pro takové zařízení vhodný.

ccode
Přílohy
repro.JPG
(62.86 KiB) Staženo 64 x

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Brudr »

Jestli-že je to kytarové kombo, musíš hledat mezi kytarovými reproduktory. Nevím jaký má to kombo výkon a nechce se mi to hledat, takže výkonově si ten reprák musíš nadimenzovat sám. Trochu omezení je ta 8" velikost. Zkus vybrat něco tady http://www.loudspeakersplus.com/categor ... ers/1.html - v podstatě jenom ty Jenseny, nebo tady http://www.lean-business.co.uk/eshop/ce ... 14_16.html. popř. pohledat i jiné, ale hlavně kytarové reproduktory.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Je to baskytarové kombo. Ten reproduktor je speciál, který se používal i do sestav 4 x 8". Jeho náhradu bych uvážil až po průzkumu výhybky v tom kombu, nebo spíš ho nechat opravit, jestli není zcela zničený.

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#4 Příspěvek od ccode »

Chci požádat jestli někdo nemáte kontakt na někoho kdo takové reproduktory opravuje.

Hudební aparatury moc neznám a že ten reproduktor je speciál jsem tušil,proto jsem se zde zeptal. Jde o zjištění náhrady nebo opravy pro kolegu (jeho syna), který o tom ví ještě méně než já .

Zatím velice děkuji za odpovědi Brudr-ovi a Sendyx-ovi

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#5 Příspěvek od mmjuz »

Svěřil bych to Liboru Zvěřinovi - 608 843 871

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Kdyby to řešil nějaký odborník, tak zjistí, jak vypadá výhybka a pak se dá možná uvažovat o nějaké náhradě. Pokud to funguje jako HF, ovšem... jestli jako full range, tak to bývá obrovský problém. Stejně by tu případnou výhybku někdo měl zkontrolovat...

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#7 Příspěvek od mmjuz »

Myslíš, že je tam výhybka? Já bych hádal, že je to prostě 8´´ + 15´´ nejspíš paralelně. Pokud se při běžném provozu mohlo stát tohle, tak bych ho dal opravit a cívku bych nechal převinout o nějaký ten ohmík impedance více. Např. místo osmičky 10 ohmů. A byl by klid. Pokud by tam byla nějaká výhybka ( zřejmě max. jeden kondík ), tak by se to asi nestalo.
Výměna za levný Fane, či cokoli v této cenové relaci, mi nepřipadá jako dobrý nápad.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

No, ono je to trochu jinak. Jestli to je moderní B3158, tak tam je asi podle všeho biamp a aktivní crossover. Existuje ještě nějaký cabinet 158, kde je stejná kombinace repro a deska s pasivní výhybkou a asi atenuátorem.

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#9 Příspěvek od ccode »

Majitel zkontaktoval p. Zvěřinu za účelem opravy reproduktoru. Tímto děkuji mmjuz.

Také děkuji Sendyx - ovi. To combo má biamp.
Přílohy
B5138.jpg
(64.84 KiB) Staženo 92 x

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#10 Příspěvek od mmjuz »

Uf, takový luxus? Kdo by to byl řekl...
Teď zbývá dořešit otázku, jestli byl reproduktorek zničen přetížením velkým výkonem, nebo hlubokými frekvencemi, které nezvládal.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“