Napájecí adaptér s automat.volbou napìtí, jak je øešen?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

Napájecí adaptér s automat.volbou napìtí, jak je øešen?

#1 Příspěvek od sr71 »

zajímalo by mì, jakým zpùsobem je øešena automatická volba napìtí u napájecích adaptérù,
napø tento: http://www.expresmobil.cz/zdroj-noteboo ... tm?popis=1

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od AmarokCZ »

Nevím jak tento, ale jiný se kterým jsem tu čest to měl řešené tak, že se napětí přepínalo při výměně konektoru.
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »

To můžu potvrdit.V koncovce s konektorem je odpor,který určuje výstupní napětí.Koncovka je připojená 3mi piny.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#4 Příspěvek od sr71 »

Dík za info, takto jednoduché øešení mì nenapadlo. Takže to tedy znamená že dle provedení/rozmìru konektoru lze urèit velikost napájecího napìtí. To, ale možna platí pro notebooky, ale co ostatní spotøebièe? Nìjak jsem se na to nezamìøoval, ale neøekl bych že provedením napájecího konektoru je urèena velikost napìtí.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

v nějakým zdroji z tiskárny byl jeden vývod navíc a ten podle mě vedl na odpor v desce elektroniky, která si tak sama "nastavila" na zdroji patřičné napětí. Teď nevím, jestli to byla EPSON, nebo CANON nebo snad HP. Byla i ze skenerem.. Zdrojová deska byla součástí tiskárny..

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#6 Příspěvek od Miri »

Právě mi tu leží jeden netbook, kterému tenhle zdroj pomohl k téměř trvalé smrti - ale součástky do něj jsou už půl roku na cestě....
Miri

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“