útok na Nokii6230i?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

útok na Nokii6230i?

#1 Příspěvek od kulikus »

V poledne mne krátce prozvonilo tel.číslo +420 477 071 139 a vzápětí - téměř současně začal zvonit budík na tomto starém mobilu. Budík jsem měl předtím nastavený na 8h ráno a tu je náhle nastaven na 12:37 - čas nepřijatého prozvonění.
Vysvětluju si to tak, že prozvonění souviselo se změnou nastavení budíku - tedy cizí hack.
Útočník má tedy možnost editovat nastavení. Má možnost i stáhnout data?
Prosím o kvalifikovaný názor. Děkuji

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

To spíš bude bug v telefonu, občasným prozváněním si operátoři zjišťují aktivitu SIM-karet.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od Philip_Fry »

To číslo je operátor Vodafonu, automat, co prověřuje zřejmě aktivitu SIM karet. Budík začal zvonit ve stejnou dobu nejspíš v důsledku SW chyby telefonu.

Uživatelský avatar
mcmlxxx
Příspěvky: 112
Registrován: 14 bře 2010, 01:00
Bydliště: Letovice, Brno

#4 Příspěvek od mcmlxxx »

workhard píše:občasným prozváněním si operátoři zjišťují aktivitu SIM-karet.
to je vtip? Operátor přece SIM kartu ve své síti vidí, včetně telefonu který velice často dělá location update.
Proč by ji prozváněl?

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#5 Příspěvek od Philip_Fry »

mcmlxxx : Proč, to nevím, ale sám Vodafone to připouští. Stačí trochu hledat na netu...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#6 Příspěvek od ZVUK2000 »

Možná píšu blbost, ale dá se tímto způsobem poznat zda je sim v mobilu nebo jiném GSM zařízení, třeba alarm? A operátor si tak dělá statistiku.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

ZVUK2000 píše:dá se tímto způsobem poznat zda je sim v mobilu nebo jiném GSM zařízení, třeba alarm?
jistě, že se to dá . . .
. . . ale na to nepotřebuje prozvánět !
podle mě stačí poslat "ATI" a dostane "info" o zařizení a verzi jeho firware.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Sice dá, ale nemá to žádný smysl. Všechno má v síti automaticky zapsáno takže se stačí mrknout na jednom PC nebo to může dělat program automaticky z obnovující se databáze.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od kulikus »

Je pravda, ze nasledne v 15:20 zavolal nekdo z +420 730 150 980 a nabizel vyhodnejsi tarif myslim na Vodafone.

Presto mne zarazi v uvodu zmineny fakt, ze se da mobil tak snadno "rozhodit". Uz se mi to stalo u HTC HD kteremu se bezprostredne po nastavovaci SMS pro konfiguraci pristupu na internet od operatora rozsypal text zakladnich roletovych menu - inu Windows CE.

Nemel jsem cas prudit, protoze zabralo dost dat mobil do funkcniho stavu.
Lze jeste sehnat update firmware pro tak starou Nokii, pripadne HTC? Kde?
Naposledy upravil(a) kulikus dne 17 lis 2012, 14:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#10 Příspěvek od Philip_Fry »

Podle mého názoru ten budík neměl souvislost s uvedeným prozvoněním, prostě náhoda. FW na Nokii seženeš snadno, doporučuji zkusit třeba program Navifirm a následně Phoenixem do telefonu FW nahrát. Už se to tu několikrát probíralo, včera jsem dával do jiného vlákna odkaz na popis přesného postupu flashování. S HTC nevím, to musí poradit někdo jiný.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

Jen bych doplnil Philipa- pro update SW v Nokii 6230i potřebuješ FBUS kabel- v žádném případě to nepůjde přes datový kabel (protože DCT4).
Pokud by ses do toho chtěl pustit, tak nedoporučuji verzi 3.89, místo ní dej 3.88. Ta poslední verze v sobě měla nějakou chybu, ale už si zaboha nemůžu vzpomenout jakou.
Jinak bych to shrnul asi takhle- na tvůj telefon bez operačního systému u rčitě nikdo neútočil...

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#12 Příspěvek od vrky »

Mě dneska v 11:12 prozvonilo 467071831 úplně bych na to zapoměl ale že jsem teď vlezl na forum. Našel jsem tohle http://search.seznam.cz/?q=467071831&aq ... n-HP&thru= seznam už je docela chytrý a najde ti tyto čísla a diskuzní forum KDOVOLAL.CZ

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jjilek »

Jo to jsem si nikdy neuvědomil až nyní. Dal jsem svoje číslo hledat na Seznamu a zajímavý výsledek. Doporučuji každému si to vyzkoušet.
Ale na www.kdovolal.cz se nelze připojit.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“