Google má nový vzhled

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

Google má nový vzhled

#1 Příspěvek od masar »

Před několika dny jsem zaznamenal, že při vyhledávání na Google chybí vlevo od výsledků obvyklé nástroje (Stránky pouze česky, obrázky atd.).
Vzhledem k tomu, že v poslední době často zkouším nové "meziverze" Opery, svaloval jsem vinu na prohlížeč, protože v IE6 zůstal nástrojový panel na původním místě i nyní. Nedalo mi to a zkusil jsem starší verze Opery, ale ani v nich se panel neukázal. Po delším "googlování" jsem konečně našel informaci na zive.cz a stejný článek i na jiných webech.
Nevím jak koho, ale mě to tedy nasštvalo náramně.
Co si Google ode mne vyslechl si raději nepřejte vědět. :wink:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#2 Příspěvek od Andrea »

Já už ani nevím, jak úvodní stránka Google vypadá. A na stránce s vyhledaným obsahem je to levé menu pořád.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od AmarokCZ »

Pokud Google myslí modernizací to, že se musí desetkrát zbytečně klikat než se k něčemu dojde, tak uspěl na plné čáře. :roll:
Mě to teda taky naštvalo náramně, zdržuje to zbytečně práci.
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od CZJKP1 »

Já si toho taky všiml, a taky mi to se*e. Předtím stačilo kliknout na česky nebo v celém internetu, takhle musím kliknout na Vyhledávcí nástroje, rozkliknout nabídku ,,všechny výsledky" a potom teprve zatrhnout jestli česky nebo v celém internetu. Proč vždycky to co je plně vyhovující se musí dokurvit!!!! Je to značeně nepraktické a ještě k tomu musím vícekrát klikat, což znepřijemnuje a zpomaluje vyhledáváni.. Stejný jako email od seznamu, taky stojí zahovno! Mohly by si tyto dvě společnosti podat ruce :agree:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

Andrea píše:...A na stránce s vyhledaným obsahem je to levé menu pořád.
Já tam mám tohle:
Přílohy
Google.png
(68.78 KiB) Staženo 69 x

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Jo, včera jsem podezříval závadu na straně přijímače :roll:
K příslušným slovům už ani nesahám, proč se nasírat.
Dřív mě někteří nechápali, když jsem říkal, že nemám rád zdivočelé inovátory a hyperpotentní ajťáky a že by zasloužili nahrnout do moře...
Problém je, že v některých profesích je jako měřítko výkonnosti nastaven počet inovací, bez ohledu na to, že dotyčná věc slouží a že modernizovanou nikdo nechce. Tak holt kokůtci vymýšlejí vyšší verze. Vývoj užitné hodnoty má v takových případech parabolický průběh.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#7 Příspěvek od Achab »

Je zajímavé že ačkoliv změna měla být od 6.11. tak u mě se projevila až za 14 dní (IE8). Po změně se ještě 2 - 3× objevil původní vzhled a teď už trvale nový. Nic moc.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od masar »

>Achab - to mě právě zmátlo - nepravidelné návraty k původnímu vzhledu a původní vzhled na IE6. :wink:

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od AmarokCZ »

Já jsem pozoroval první změny už cca před měsícem na cizím PC, ale říkal jsem si, že s Internet Explorerem je to asi normální... :D
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Crifodo »

už víte, proč musel zmizet levý sloupec menu gůglu? :evil:
aby bylo místo pro pravý :barf:
Přílohy
google_reklama.png
(45.13 KiB) Staženo 79 x

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od masar »

Já bych si tipnul, že takto ušetřený prostor bude využit pro "dotykovou oblast" na Androidech. :wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

CZJKP1 píše:Proč vždycky to co je plně vyhovující se musí dokurvit!!!!
S tímto souhlasím a Crifodo to taky napsal jasně.

Na druhou stranu já dodnes používám klasické operátory jak and , or, plus, mínus, hvězdička, inurl atd. a vůbec nevím, že někde něco zmizelo či se objevilo. Mě stačí prostý řádek pro dotaz.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#13 Příspěvek od vicious »

A taktiež aj zmizla funkcia Vyhľádávanie podľa obrázku.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Crifodo »

ZdenekHQ píše: Mě stačí prostý řádek pro dotaz.
Trh a řešení OS ale asi tak posledních 19 let přijaly orientaci na obrazově řešené menu s výběrem myší a to navíc v poslední době vykrystalizovalo do formátu 16:9 horizontálně. V téhle situaci je oslava příkazového řádku taková... zajímavá.
Když hledám řešení dekodéru 1 z 16 a zajímá mě schéma, tak je rychlý přehled zmenšených obrázků docela efektivní, když si předtím můžu rychlým trojím kliknutím vybrat Obrázky, Velikost a Kresby v č/b. Svislá nudle na třetinu, druhá třetina reklama a třetí třetina prázdná. Ale myslím, že gůgl neřekl poslední slovo. Ještě to ošetří poplatkama a autorskými právy.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od AmarokCZ »

Crifodo píše:...a zajímá mě schéma, tak je rychlý přehled zmenšených obrázků docela efektivní, když si předtím můžu rychlým trojím kliknutím vybrat Obrázky, Velikost a Kresby v č/b.
Že tohle umí Google slyším prvně - schválně jsem to zkusil pro vyhledávání schématu ...a už to v životě znovu nepoužiju. :lol:
Prostě jak píše Zdeněk - jeden řádek na všechno stačí a udělá práci lépe než spousta "super inovací".
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“