Kompatibilita EWB 5 s posledními verzemi Windows

Simulátory elektronických obvodů, a potíže a zkušenosti - aneb "někdy se hotový obvod skutečně chová tak, jak simulátor předpověděl..."

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Kompatibilita EWB 5 s posledními verzemi Windows

#1 Příspěvek od Hill »

Školní licence Electronic Workbench v.5.0 provozovaná na počítačích pod WXP Professional je normálně funkční. A umí naprostou většinu simulací, které se normálně požadují.
Na Vistách už je grafika poškozená (a nepomáhá ani nastavení kompatibility s jakoukoli předchozí verzí Windows) - tažení součástky z nabídky na plochu za sebou nechává černou stopu, která zmizí při zoomování. Ale zoomovat pokaždé je otravné a dost to zdržuje.
Pod Win7 už tento simulátor nechodí vůbec.
Přece jen jde o školu, jejímž zaměřením není nic od techniky, a program byl zakoupen pro kroužek, protože jeho cena se tehdy před lety v ceně hardwaru zcela ztratila.
Opravdu je nutné investovat do nové verze programu jen proto, že nějaký MS pořád mění pravidla během hry nebo na to máte nějakou jinou fintu?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Řešením by mohlo být Windows XP Mode. Je to zdarma ke stažení pro W7 Pro a vyšší verze. V nižších bude fungovat samotný Virtual PC, ale tam se musí někde "sehnat" licence Windows XP. Jinak ten XP Mód je transparentní, uživatel vlastně nezjistí, že se kvůli tomu něco spouští. Jinak je dobrý mít ještě procesor s HW virtualizací, běží to pak líp.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#3 Příspěvek od Atlan »

Normalny clovek nemeni osveceny system za nejake cudo vid Wista, win7 aby sa necudoval ze bezne veci nejdu alebo este horsie vyrabaju nahodne problemi. (normalny tj taky co ma pocitac na ine veci ako word, FB.. a podobne)

Dufam ze to XP mode pomoze.... preco menia system za novsi nove PC nafasovali?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Jde o to, že se ta učebna používá i pro povinné předměty a nové programy vyžadovaly SP2. Přitom ve Vistách před jeho instalací ten simulátor chodil ještě pohodově. Tedy - simuluje dál, ale s chybami v grafice, které na výsledek vliv nemají, zato zdržují a otravují.
Ale díky, při vhodné příležitosti XPmode vyzkouším, protože už se tam dělá na strojích s Win7.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Atlan píše:(normalny tj taky co ma pocitac na ine veci ako word, FB.. a podobne)
S tím nemůžu souhlasit, právěže já mám PC na jiný věci, než ty jmenovaný a jsem kupodivu normální, snad :lol:
WXP je sice osvědčenej, ale dnes už zdaleka nedokáže využít potenciál moderního HW. Viz. vícejádrový CPU, RAM nad 4 GB, SSD...
Já, když třeba kóduju video, tak běží zaráz 4 jádra a na každým dvě vlákna. To v WXP nejde. A to není jedinej případ, kdy WXP nestíhají.
Jinak ten XP mód určitě pomůže. Funguje mi v tom i USB programátor, na kterej prostě výrobce kašle, co se týká 64b OS. Potěšující je, že systém dokáže to neznámý zařízení předat virtuálnímu OS.

Odpovědět

Zpět na „Simulátory a simulace obvodů“