VCR Panasonic NV-SD427

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

VCR Panasonic NV-SD427

#1 Příspěvek od soucek »

Mám tu následující problém. Měnil jsem u tohoto videa ložiska capstan motoru. I když jsem pracoval opatrně,nyní mi vyhazuje kazetu. Mode switch je nastaven správně, prohlížel jsem desku,byli tam studenti na optických senzorech(na těch vysokých nohách). Po proletování se stav nezlepšil.
Když se kazeta založí, tak se ani na okamžik nerozsvítí na displeji symbol kazety a ani žádná chybová hláška - hned ji vyhodí. Poraďte prosím,kde asi mohla vzniknout chyba?

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#2 Příspěvek od miroja »

Nepoznam tento model,ale niektorym videam vadi, ked do nich prenika svetlo z vrchu. Skus ho prikryt krytom ci to nepomoze.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od soucek »

Jo,jasně to vím. Ale tohle video chodilo bez problému i odkrytované.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

427

#4 Příspěvek od LOYZA »

NA TOMTO VIDEU JSEM SE PŘED ČASEM TAKY HEZKY VYBLBNUL!
Boční čidla jsou dostatečně krytá, pokud tedy do videa nesvítíš "naplno", pak to dělá taky to co jsi popsal. No a pokud jsi nehýbal s mechanikou, nevyndaval šachtu kazety a pod. pak by vše mělo fungovat! Ještě bych se podíval na propojení pl. vodičema, jestli jsi dobře zasunul do správné polohy, není zlomen ten vpravo nahoře u mechaniky? Nebo při špatném nasunutí se občas stane nešikovnému, že jeden se odloupne od té podložky a je vystaráno! Nic víc nevím, ale dej vědět, co to bylo!

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od soucek »

Tak stále neopraveno. Zkoušel jsem prohodit fotosenzory levý za pravý,protože jsou stejné - bez úspěchu. Jinak výtah jsem od mechaniky neodděloval,měl by sedět správně. Páskové vodiče jsou také OK., nejsou
nikde poškozené. Jak je to vlastně s prostupem infrasvětla videkazetou,která je založená v mechanice?

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

427

#6 Příspěvek od LOYZA »

Ještě bych se pokusil o zajetí kazety, raději nějakou starou rozeber a udělej si následující. Vyndat kotouče s páskou. Pak zalepit černou lepenkou boční otvory, kudy se dostává infra na ta boční čidla. Ještě by bylo vhodné pro budoucno udělat skoro tak velké otvory v obou krytech kde jsou původní kotouče. Pak se dá třeba krásně zjistit jaké jsou tahy. Takováto kazeta se prodává, ale proč vyhazovat kačky, když se to dá udělat za pár minut. No a pak bych tu kazetu vložil a nechal zajet dolu a v ten moment vypnout přívod 220. Pak ručně zjistit, jestli mechanika opravdu dobře funguje. Někdy se totiž stane, že se "náhodou?" někde něco poškodí, třeba na pravém boku šachty ulomený plast který přidržuje ty segmenty z kovu. Víc asi na dálku už neumím poradit. Jestli jsi vše dobře prokontroloval, pak by to mělo chodit. Jen pro zajímavost, co vše jsi demontoval při té tvé operaci s ložiskama? Pak bych se asi pokusil "vrátit" se v myšlenkách, co jsi udělal a jak. Hodně zdaru přeje Loyza.

geco

#7 Příspěvek od geco »

Ještì bych vymìnil infradiodu pod støedním optorozvadìèem,pøípadnì jej vyèistit,

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#8 Příspěvek od soucek »

Nedaří se, nedaří. Ještě jsem v zoufalství zkusil dát nový MODE SWITCH - beze změny. Stačilo by mi teď alespoň rozlousknout,jestli je to v mechanice nebo na desce.

Uživatelský avatar
nitram
Příspěvky: 59
Registrován: 12 dub 2006, 02:00
Bydliště: karviná

#9 Příspěvek od nitram »

Závadu máš na 99% v mechanice.

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#10 Příspěvek od Lesnik »

Taky bych řekl, že je to v mechanice. Pokud to kazetu hned vyhodí, buď z nějakého důvodu nedojede až dolů a tím nesepne správně mode switch, nebo nefunguje některý infra sensor unašečů, pokud tam jsou, či boční na převíjení.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od drabek06 »

Jestli mas mobil s fotakem, nebo digitalni fotak tak se na ty senzory koukni pomoci fotaku a tam uvidis jestli to sviti! vetsinou to sviti svetle modre.

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

#12 Příspěvek od pejo »

A roztáčí se ti Drum ? Pokud ne, nenátahne se ti pásek a kazeta se vyhodí.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “