automat AB80

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tex
Příspěvky: 4
Registrován: 24 úno 2006, 01:00

automat AB80

#1 Příspěvek od Tex »

Zdravím pánové,vím,že je to trochu mimo,ale nemáte někdo zkušenosti se soustružnickým bezkřivkovým automatem AB 80,případně jakoukoli dokumentaci k této obludě?Díky.

Uživatelský avatar
standa
Příspěvky: 38
Registrován: 12 čer 2003, 02:00
Bydliště: Tøebíè

Re: automat AB80

#2 Příspěvek od standa »

Tex píše:Zdravím pánové,vím,že je to trochu mimo,ale nemáte nìkdo zkušenosti se soustružnickým bezkøivkovým automatem AB 80,pøípadnì jakoukoli dokumentaci k této obludì?Díky.
Asi s køížkem po funuse.
Nìjaké zkušenosti mám,ale je to už hodnì dávno co jsem to opravoval.Byly to to dobré mašiny.Vše øízeno mikrospínaèi,relé a následnì elektromagnetickými ventily.Nejèastìjší závady,vadný mikrospínaè,dostávala se tam emulse a i když cvakal,tak to nespínalo.Potom dost èasto na tom odcházeli cívky v elektromagnetických ventilech.Neštìstí bylo,že každá mašina byla na jiné napìtí.
Kdyby šlo do tuhého,tak snad by se dala dokumentace sehnat.

Uživatelský avatar
Tex
Příspěvky: 4
Registrován: 24 úno 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Tex »

Díky za reakci,rozhodně to není s křížkem po funuse.Vzhledem k tomu,že se ceny AB 80-tek s přijatelným stavem strojní části zvolna blíží ceně váhy šrotu,zvažujeme její nákup.Zabýváme se m.j.zpracováním vysokopevnostního duralu pro ultrazvukové zářiče a tenhle automat má pro nás jedinou,ale zato podstatnou výhodu-průchod vřetenem 80mm.Ostatní záležitosti,jako váha,rozměry atd. jsou vedlejší,pokud by vyhovoval našim požadavkům a pár let ještě vydržel běhat v rozhodně ne denním provozu.Takže sháníme manuály,servisní dokumentaci,zkušenosti obsluhy i servisáků,prostě všechno k této potvoře,protože jsme především slaboproudaři a s obráběním máme zkušenosti pouze na "klasice"(SV18,R5..)Takže kdyby něco bylo,tak sice neplatíme zlatem,ale tvrdá česká koruna snad také není k zahození ....:D Ještě pro úplnost:jedná se nám o varianty AB 80A nebo AB 80AT.

Uživatelský avatar
smoon
Příspěvky: 1
Registrován: 21 lis 2006, 01:00

AB80

#4 Příspěvek od smoon »

Zdravím,jednu AB80ku máme v práci,hrneme na tom matice z materialu OK46 "šestihran" 11 109 automatovku a parada,chladime emulzi.dela tady na tom jeden pan co delal 30let ve sroubarnach na ctyrech techdle obludach :o mame k tomu kompletni dokumentaci a zapojoval to chlapik z elektro udrzby, urcite by si rad privydelal,muzu vam na neho dat kontakt,ta AB80ka je dokonce jeho otce :)

Uživatelský avatar
Tex
Příspěvky: 4
Registrován: 24 úno 2006, 01:00

#5 Příspěvek od Tex »

Smoone,díky za reakci,omlouvám se,že se ozývám až teď,nějaký čas jsem to tu důkladně neprohlížel.Ta "obluda" nás stále zajímá,koupili bychom klidně komplet okopírovanou dokumentaci a možnost mluvit s někým,kdo s nimi pracuje,je rovněž lákavá.Pro zajímavost,z kterého konce republiky jsi?Jinak,pokud by se Ti chtělo,můžeš mi napsat přímo na tex3@seznam.cz,ať to tady zbytečně nezaplňujeme.Ještě jednou dík.Tex.

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“